MIRMA

Vasta
intom
Postitusi: 63
Liitunud: Neljapäev 04. August 2005, 01:40:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

MIRMA

Postitus Postitas intom »

Selgus, et minu emapoolne vanaisa on sündinud kunagises Märjamaa kihelkonnas Valgu mõisas. Ka nimi MIRMA on mõisniku poolt pandud onomastika järgi ainult Valgu mõisas. Seega on ka minu vana-vanaisa ja ehk veel eelnevadki põlved pärit just Valgu mailt. Kui keegi on oma uurimustes kokku puutunud perekonnanimega MIRMA, siis olen väga tänulik, kui mulle sellest teada annaksite.
silvi.tons
Postitusi: 3
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 19:50:08
Asukoht: Rapla maakond
Status: Eemal

Postitus Postitas silvi.tons »

Mirma suguseltsi teadaolevaks esiisaks saab pidada kõrtsmik Erichit, kelle poega Kõrtsu Juhaniks (1726) hüütakse. Juhanil on õde Stina, kes 1740. aastal Nurtusse Ado nimelisele mehele läheb. Juhani ja ta naise Anne lapsed on Rasina Rein (1740) ja Rasina Erik (1743). Poegade ristivanemate hulgas on sakste soost rahvast ja ka tädi Stina. Tavapärasest teistsugused nimed (Erich. Stina, Eric) lubavd arvata Skandinaavia päritolu. Eriku poeg on JÜRI(1777-1850), tema poeg PEETER(1804) ja tema poeg ADO MIRMA(1836). Ado naine oli ANN ERMANN(1842),Koliste Hansu tütar. (Ermaneid olen ma päris põhjalikult uurinud. Nemad tulid Vigalast). See MIRMA pere elas Paisumaa külas Tallil. Olid Talli-Vanatoa ja Talli-Uuetoa. Praeguseks on need majad peaaegu olematud. Leida saab neid kohti suvilaks kohandatud Saarde talu lähedalt üsna küla lõpust. Mirmade nimesid saab seostada veel taludega ROJAMAA,KASEPERE(Mätiku),NURGA,TÕNISE... Olgugi, et ma ei ole seda suguvõsa nii põhjalikult uurinud võin ehk konkreetsemate küsimuste põhjal natuke abiks olla.
Viimati muutis silvi.tons, Neljapäev 10. September 2009, 22:13:09, muudetud 1 kord kokku.
Silvi
intom
Postitusi: 63
Liitunud: Neljapäev 04. August 2005, 01:40:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas intom »

Aitäh, Silvi!
Kirjutasin Teile privaatsõnumina Mirmadest üht-teist :)
Vasta

Mine “Märjamaa kihelkond”