Rasina mõisa omanik Erich von Minding, valitseja Tamm j.t.

Vasta
Filip Laurits
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 31. Oktoober 2010, 19:32:10
Status: Eemal

Rasina mõisa omanik Erich von Minding, valitseja Tamm j.t.

Postitus Postitas Filip Laurits »

Mind huvitavad Rasina mõisa omanik Erich von Minding, selle valitseja Tamm, selle metsaülem Karheiding ja lihtsalt igasugused andmed Rasina mõisa ja Rasina küla üldiselt kohta ning sellega seotud inimesed. Ka pildid on mulle huvitavad.

Ette tänades,

Filip Laurits
Uuritavad nimed: Zirk, Äro, Suits, Laurits, Kurru[k], Reiman[n], Klaos, Lod[d]i, Reil, Rässa, Sõrra, Ziugand
Wilholmensis
Postitusi: 99
Liitunud: Neljapäev 03. Veebruar 2011, 17:17:02
Status: Eemal

Re: Rasina mõisa omanik Erich von Minding, valitseja Tamm j.

Postitus Postitas Wilholmensis »

Oli Rasina mõisa dokumente 1812-1865 aastani, aga varastati ära.
priit637
Postitusi: 6
Liitunud: Teisipäev 31. Mai 2011, 21:19:05
Status: Eemal

Re: Rasina mõisa omanik Erich von Minding, valitseja Tamm j.

Postitus Postitas priit637 »

Tere, on pilte Rasinalt!

Priit
5299748
priit637@mail.ee
Viimati muutis priit637, Kolmapäev 09. Mai 2012, 08:34:05, muudetud 1 kord kokku.
Liina Muuga
Postitusi: 34
Liitunud: Reede 02. Jaanuar 2009, 16:32:01
Status: Eemal

Re: Rasina mõisa omanik Erich von Minding, valitseja Tamm j.

Postitus Postitas Liina Muuga »

Kuna minu esivanemad lahkusid Rasinast juba 1860-ndatel, siis olen uurinud aega enne seda. Mõningaid üldisemaid tähelepanekuid Rasina kohta.
Rasina "tähtsad" (nopitud meetrikatest):
1760-ndad: Kutsar Jürri, tema naine Kret, Johan Weidenbaum ja tema naine Anna Dorothea (ei tea, kes nad olid), Köster Halli Jüri, Moisa kaswandik Marri.
1780-ndad: Mõisa opmann Falk, köster Joh. Adams, kõrtsmik Taniel Molle, aidamees Antoni Mihkel, Rasina moisa her. Voigt (1788), rasina moisa kangro Sawi Joh. Jaan.
1790-ndad: Rasina Sikkota mölder Simo Jani Mert, Rasina moisa tütrik Kai, Rasina k. kõrtsimees Jukka Jakobi Johan (tema nimekaim Jukka Jakobi Johan, minu esiisa, oli samal ajal Rasina mõisa kärner), Tarrepois (toapoiss) Jakob, proua Brasch -...?, Peter Friedrich Reinhold Herman - ...? (1791).
Rasina kandi vabatalupoegi:
1780-ndatel:
Kastmakoja külas:
1. Primees Tomas Simmonson, naine Mari
2. Primees Sälitse Adam, naine Liis
Sikkota külas:
Primees Matto Jaak, naine Anne
Palju huvipakkuvat Rasina kohta pakub Vello Punningu raamat "Rõsnalt Rasinasse. Ühe suguvõsa lugu".
Põnev on kirikuraamatus jälgida näiteks Zaero nime muundumist aegade vältel. Kui veel 1730-ndatel kandis suguvõsa nime Seaorro (Seaoru), siis hakkas see tasapisi muutuma "peenemaks", vähem sigade järele lõhnavaks - Zeaorroks, Zearoks ja Zäroks.
Ise pärinen Jukkatest (Juksaar) ja Mugadest (Muuga, Muug, Mung).
Filip Laurits
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 31. Oktoober 2010, 19:32:10
Status: Eemal

Re: Rasina mõisa omanik Erich von Minding, valitseja Tamm j.

Postitus Postitas Filip Laurits »

Tere Liina!

Tänan huvitava sissekande eest.

Kas olete ka seotud Rasina vallavanema Johannes Juksaarega? Olen ühenduses Urmas Karheidinguga, kelle sugulased on samuti pärit Rasina kandist ja tal on oma sugupuus ka üks Juksaare haru, kuhu kuulub näiteks see vallavanem. Kui te ei olete juba temaga ühenduses, siis arvan, et teil oleks ehk üht-teist huvitavat teineteisega jagada.

Tervitades,
Filip
Uuritavad nimed: Zirk, Äro, Suits, Laurits, Kurru[k], Reiman[n], Klaos, Lod[d]i, Reil, Rässa, Sõrra, Ziugand
Wilholmensis
Postitusi: 99
Liitunud: Neljapäev 03. Veebruar 2011, 17:17:02
Status: Eemal

Re: Rasina mõisa omanik Erich von Minding, valitseja Tamm j.

Postitus Postitas Wilholmensis »

Mul olid mõned Rasina kiriku ja mõisa kirjad aastast 1812 aga need varastati ära. 2 kaustatäit oli.
liisi
Postitusi: 8
Liitunud: Esmaspäev 03. August 2015, 10:41:08
Status: Eemal

Re: Rasina mõisa omanik Erich von Minding, valitseja Tamm j.

Postitus Postitas liisi »

Tere Liina!

Loen Su aastatetagust postitust. Kirjutasid, et Rasina mõisas oli 1780. aastatel kõrtsmikuks Taniel Molle. Kas oskad jagada selle viidet?

Tervitab,
Liisi
Vasta

Mine “Võnnu kihelkond”