1. leht 1-st

Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Kolmapäev 02. Märts 2011, 20:08:03
Postitas kadiorav
Tere!
olen täiesti ummikusse sattunud otsides infot Peter Amur´i vanemate kohta. Leidsin küll Peteri sünnikanded:
Saaga EAA.1275.1.102:13?1227,951,1186,216,0 - siin tundub nagu perekonnanimi oleks hoopis Amer?

http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=16 ... b6161f2d89

kuid ei suuda leida mittemingisugust infot tema vanemate Hendriku ja Liso kohta. Vaatasin personaalraamatuid ja hingerevisjone ning piilusin ka abielumeetrikatesse, kuid tühjus. Ehk otsisin valest kohast?

Kõik nõuanded, kust veel otsida on teretulnud.

ette tänades
Kadi

Re: Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Kolmapäev 02. Märts 2011, 21:20:03
Postitas Arvo.Jägel
Kas ma saan õigesti aru, et tegu Massaku mõisaga? See paiknes minu arust reaalselt Valga maakona Rujiena kihelkonnas ehk siis revisjone peab vist Lätimaalt otsima.

Vanemate meetrikate uurimiseks on üldselt vaja talunime. Võimalik, et abielukirje on siiski perenime järgi (1826 ja edasi) ja isegi eesti meetrikas - nagu näiteks huupi leitud see :) Otsingute idee (ja võimaliku talunime) saab kätte - Mõisaküla rahvast nii palju seal ei liigu ka.

Ausõna, täiesti huupi leitud kirje. Otsisin meetrikas laulatusi ja siis aastat peale 1826 ja siis vasakust äärest Mõisaküla ja nii ta silma jäigi.

Re: Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Neljapäev 03. Märts 2011, 13:12:03
Postitas kadiorav
Siiani ma ise arvasin, et tegu Veelikse ( Felix) mõisaga ning seetõttu otsisin Abja andmetest.
Aga kindlasti on see samm edasi ja täitsa võimalik, et tegu samade inimestega, külanimi vähemalt klapib, üritan edasi uurida, kas on samad isikud. Igatahes sain otsimiseks ideid juurde. Suured tänud :)

Re: Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Pühapäev 10. Juuli 2011, 17:52:07
Postitas kadiorav
Endiselt ei suuda antud paari Hindriku ja Liso kohta rohkem infot leida. Vaatasin üle kõik Halliste personaalraamatud ja hingeloendid ning ka Radurakstist otsisin hingeloenditest, aga täielik tühjus. Ehk on kellegil ideid, kus veel võiks infot leiduda. Kuskil hingeloendites peaks ju ka antud isikud kirjas olema? Ka personaalraamatutes valitseb tühjus. Pole isegi suutnud leida nime panekut, ühtegi Amerit, Amorit, Amurit tuvastada ei õnnestunud :(

Re: Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Pühapäev 10. Juuli 2011, 18:34:07
Postitas Arvo.Jägel
Mul Raduraksti kontot pole, seega hingeloendeid ei hakka uurima. Personaalraamatutes jääb ikka üht-teist ette:
Saaga EAA.1275.1.545:358?28,1326,984,168,0 - perekonnanimi Amer (või Amur)
Saaga EAA.1275.1.543:426?84,334,328,74,0 - üks Wanna moisa Jaak, kahjuks teenija kohta infot pole (ka järgmisel leheküljel üks Jaak)
Saaga EAA.1275.1.545:367?50,254,1026,266,0 - Weske Jaan perega, kellest on Amur'id saanud
Saaga EAA.1275.1.545:381?1268,836,982,122,0 - Hendrik ja Liso Amer Weske talus, kusjuures ka naise isa kirjas... :)

Re: Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Pühapäev 10. Juuli 2011, 19:05:07
Postitas HelleMai
Lisan ühe lingi veel, hästi hägune, aga tundub, et ka Peeter on siin Saaga EAA.1275.1.547:7?73,930,1212,224,0

Re: Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Kolmapäev 13. Juuli 2011, 16:01:07
Postitas kadiorav
Suur aitäh. Tuleb ikkagi need indekseeritud dokumendid ka ise üle vaadata. Uskumatu, mina vaatan neid raamatuid tundide kaupa ja ei leia midagi ning teie leiate mõnede minutitega :D Aga eks ma jätkan seda uurimist-puurimist :D Veelkord tänud!

Re: Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Kolmapäev 13. Juuli 2011, 16:43:07
Postitas Arvo.Jägel
Mitu põhjust, miks mõni otsing kiiremini läheb - esiteks pikkamööda kuhjuv kogemus (alul otsisin ikka kaua ja kaua ja kaua ja tihtipeale valest kohast), teiseks teadmised andmebaasidest ja sisestusvigadest (ehk siis ma ei usalda ühtegi indeksit eriti), kolmandaks hea võrguühendus ja sobiv brauser (saab hulga lehti korraga lahti teha ja neid kiiresti edasi-tagasi lapata), neljandaks kõrvaltvaataja efekt - üleõla on kõik asjad palju selgemini näha kui ise teemas sees olles ja mingi idee külge klammerdudes.

See viimane on kõige olulisem; olen minagi siit foorumist küllaga "kõrvaliste isikute" juhatusi saanud, kui ma ise mingis kinnisidees puntras ja tihtipeale ilmselgeid asjugi tähele ei oska panna.

Nii et edu kaevamisel ja kõik küsimused endiselt oodatud :)

Re: Palun abi, kas tõesti ummik?

Postitatud: Kolmapäev 13. Juuli 2011, 19:12:07
Postitas HelleMai
Jääb ainult Arvoga täielikult nõustuda ! :D