SAAGA

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

SAAGA

Postitus Postitas Loopmann »

Kas keegi teab,et kui palju umbes on neid kiriku raamatute lehti sinna sisse skännitud?kas tuleb weel juurde või peab
kohale minema kui edasi tahta uurida või pannakse veel juurde millalgi?
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: SAAGA

Postitus Postitas Assar »

Loopmann kirjutas:Kas keegi teab,et kui palju umbes on neid kiriku raamatute lehti sinna sisse skännitud?kas tuleb weel juurde või peab
kohale minema kui edasi tahta uurida või pannakse veel juurde millalgi?
Midagi on siin kirjas

ja nagu näha on neid ka lisandunud siia. Ma arvan, et kui saagas sind huvitavaid materjale pole siis veendu AISst, kas sellised asjad üldse olemas on. Ja kui nad olemas on, siis ausalt öeldes mina küll ei kannataks oodata, millal nad kunagi Saagasse jõuavad, vaid läheks pigem arhiivi. see pole üldsegi nii hirmus :)
Osade asjadega on muidugi see asi, et neid ei saagi Saagasse panna, kuna andmekaitse jms seab teatavad piirangud. Igal juhul võib kindel olla, et see Saaga pole mingi surnud projekt ja asju tuleb igal juhul juurde.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: SAAGA

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Hetkel on siis Saagas kokku 5 049 356 pilti.
Katsa
Postitusi: 3750
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: SAAGA

Postitus Postitas Katsa »

Ma loodan küll, et tuleb ikka juurde. Mina ootan pikisilmi Tallinna õigeusu kirikute meetrikaid, mis AIS-i järgi on täitsa olemas, aga Saagas pole. Ja veel paljude teiste õigeusu koguduste meetrikad on lünklikud - AIS näitab, Saaga mitte. Kui kannatust pole, siis tuleb muidugi leida aeg ja võimalus arhiivi minekuks.
Katrin H.
Tõnis
Postitusi: 39
Liitunud: Teisipäev 12. September 2006, 17:03:09
Status: Eemal

Re: SAAGA

Postitus Postitas Tõnis »

Ehkki valdav osa Rahvusarhiivis säilitatavatest kirikuraamatutest on tänaseks digiteeritud ja Saagas kättesaadavad, puuduvad sealt praegu veel järgmised allikakogumid:

1) 2008. ja 2009. aastal Siseministeeriumist ajalooarhiivi üle antud EAÕK koguduste kirikuraamatud, kogudused alates K tähest (alatest Kaansoo kogudusest). Valdavalt on tegemist meetrikaraamatutega, kuid on ka pihiliste nimekirju, abiellumiseelseid dokumente, erinevaid tunnistusi ja nimekirju jms, alatest 19. sajandi keskpaigast kuni enamasti 1926. aastani (kohati aga ka hilisemast ajast). Kokku üle 1600 säiliku, mis on kõik AISist leitavad.

2) 2009. aastal Siseministeeriumist arhiivi antud väiksemate konfessioonide kirikuraamatud, sh
a) Vanausuliste koguduste (Kasepää, Kallaste, Suur-Kolkja, Väike-Kolkja, Mustvee, Piirissaare, Tartu) 199 meetrikaraamatut aastatest 1883-1926
b) Rooma-katoliku koguduste (Valga, Tartu, Narva) 26 säilikut aastatest 1835-1926.
c) Baptistikoguduste (Ridala, Rummu, Tartu Peeteli) 9 kirikuraamatut aastatest 1883-1940.

3) Samuti 2009. aastal Siseministeeriumist tulnud Petserimaa ja Narvataguste alade elanikele perekonnanimede panemise protokolliraamatud valdade ja külade kaupa aastatest 1921-1923 (10 säilikut) ning 1950-51 koostatud kartoteegikaardid (nimi, küla, vald, viide protokollile) nimesaanute kohta.

Loetletud kirikuraamatute digiteerimisega alustab arhiiv käesoleval sügisel ning need peaksid Saagasse jõudma järgmise aasta alguseks. Seni on nimetatud säilikutega võimalik tutvuda ajalooarhiivi uurimissaalis kohapeal.


Tõnis Türna
Ajalooarhiiv
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: SAAGA

Postitus Postitas Harri.Värs »

Kui kõik olemasolevad kirikuraamatud jõuavad SAAGAsse, siis millega edasi tegelema hakatakse?
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: SAAGA

Postitus Postitas ontser »

Palun öelge mulle,et mille alt ma võiksin otsida inimest kui ma tahan teda otsida Jõgevamaalt aga saagas Jõgevamaad ei ole???
leilikene
Postitusi: 91
Liitunud: Kolmapäev 16. Jaanuar 2008, 13:44:01
Asukoht: Pärnumaa
Status: Eemal

Re: SAAGA

Postitus Postitas leilikene »

ontser kirjutas:Palun öelge mulle,et mille alt ma võiksin otsida inimest kui ma tahan teda otsida Jõgevamaalt aga saagas Jõgevamaad ei ole???
Otsing annab Murdi nime Torma ja Äksi koguduse personaalraamatutes esineb selline nimi

Leili
Sander
Postitusi: 80
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 20:02:07
Status: Eemal

Re: SAAGA

Postitus Postitas Sander »

ontser kirjutas:Palun öelge mulle,et mille alt ma võiksin otsida inimest kui ma tahan teda otsida Jõgevamaalt aga saagas Jõgevamaad ei ole???
1. Tartumaa: Kursi, Laiuse, Palamuse ja Torma kihelkond ning Kodavere, Maarja-Magdaleena ja Äksi kihelkonna põhjaosa
2. Viljandimaa: Põltsamaa kihelkond
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”