Kadunud urjadnik Bauer

Vasta
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Kadunud urjadnik Bauer

Postitus Postitas Kalmerm »

Üks ameeriklanna otsib võimalikke sugulasi Eestist, kes võiksid ilmselt olla tema vanaonude ja vanatädi järeltulijad.
Tema andmed on sellised:
Anna Ja Jakob Baueri (sündinud Otstaved) lapsed on Hilda, Selma, Fritz ja Arnold on lapsed Anna ja Jaakobile. Hilda Bauer sündis 1891 oli minu vanaema. Kas oli võimalus saada teavet kõikide sugulaste veel võimalik elada Eestis. Minu vanaema Hilda, lahkus Eestist enne 1918. aastat.

Õnnestus oletatavalt selle perekonna jäljed leida Kilingi-Nõmmelt.
21.mail 1890 laulatati Saarde kirikus Pärnumaal Kilingi Nõmme urjadnik 27-aastane Jaak Bauer ja Halliste kihelkonna Veelikse kooli kooliõpetaja tütar Anna Otstavel, 20-aastane
25. mail 1891 sündis nende esimene laps tütar Hilda, kes ristiti samuti Saarde kirikus.

See on aga kahjuks ka kõik. 1892-1896 ühtegi Jaagu ja Anna last Hallistes ei ristita. On olemas Saarde personaalraamat Kilingi-Nõmme kohta just sobivast ajavahemikust 1885-1895 aga seal pole Baueri perekonnast mingit jälge.
Urjadnik oli vallas (alevis) siiski ehk piisavalt tähtis ametimees, et ei saaks nagu dokumentidest või isegi rahva mälust (pärimustest) jäljetult kaduma minna. Ehk teab keegi neist midagi või oskab aidata.

Kalmer
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kadunud urjadnik Bauer

Postitus Postitas Katsa »

Katrin H.
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kadunud urjadnik Bauer

Postitus Postitas Kalmerm »

Suurimad tänud. Sobivad suurepäraselt Lausa uskumatu lugu. Seda enam, et avastasin, et olen Saarde teema kogemata Halliste kihelkonna alla panin.
Õpetuseks mulle edaspidiseks, et personaalraamatute registreid ei tasu alati täielikult usaldada. Väga rumal olnuks suurelt Eestimaalt või siis tollaselt Liivimaalt üles leitud perekonda jälle ära kaotada.

Kalmer M.
Kaisa-Liisa
Postitusi: 3
Liitunud: Reede 02. Juuli 2010, 15:03:07
Asukoht: Parainen, Soome
Status: Eemal

Re: Kadunud urjadnik Bauer

Postitus Postitas Kaisa-Liisa »

Mina kuulun Otstavelite suguvõssa ;) Sugulased on pärit Kilingi-Nõmmelt, isa isa kaudu. Ega Eestis teist Otstavelite sguvõsa ju ei olegi.
Vasta

Mine “Halliste kihelkond”