Aukodanikud ja pärilikud aukodanikud

Vasta
Eerik.T
Postitusi: 27
Liitunud: Esmaspäev 18. Jaanuar 2010, 11:22:01
Status: Eemal

Aukodanikud ja pärilikud aukodanikud

Postitus Postitas Eerik.T »

Tere,

Tunnen huvi Tallinna pärilike aukodanike vastu. Kas keegi oskab juhatada, kust võiksin leida nende kohta nimekirju või muid andmeid 19. sajandi lõpust. Saagast leidsin nimekirja 1850. aastast, kuid vajaksin kindlasti uuemaid dokumente (ilmselt ajavahemikust 1890-1900). On üks konkreetne isik, keda otsin ja kes arvatavasti mõnes sellises nimekirjas esineda võiks. Kuhu ja kelle poole võiksin sellise küsimusega pöörduda? Kas keegi on seda teemat juba varem uurinud?

Iga vihje või nõuanne oleks väga tänuväärne! :D
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Aukodanikud ja pärilikud aukodanikud

Postitus Postitas Katsa »

Tallinna Linna Maksuvalitsus on üks ütlemata hea allikas, Saagas hingeloendite all.
Katrin H.
Eerik.T
Postitusi: 27
Liitunud: Esmaspäev 18. Jaanuar 2010, 11:22:01
Status: Eemal

Re: Aukodanikud ja pärilikud aukodanikud

Postitus Postitas Eerik.T »

Suur tänu, Katsa! :D Väga võimalik, et nendes materjalides võibki peituda vastus minu küsimusele. Samas on siiski üks raskendav asjaolu. Nimelt isik, keda leida soovin, Tallinnas peaegu ei elanudki. Seda võib otsustada nii vanemate inimeste mälestuste kui ka kirjalike andmete põhjal. Ometi olevat tal olnud selline tiitel ja vastav tunnistus (mis kahjuks II maailmasõja ajal kaduma läks). Usun, et ka Tallinna dokumentides võiks olla andmeid selle kohta. Pean tunnistama, et mul on andmetes orienteerumisega raskusi, kuid ma ei anna alla ja üritan võimalikult palju selle kohta lugeda.

Aitäh veelkord tublidele foorumikülastajatele ja kui kellelgi on veel mõtteid, palun neist julgesti kirjutada. :wink:
Vasta

Mine “Tallinna linn”