1. leht 1-st

Palun abi väljalugemisel

Postitatud: Esmaspäev 26. Oktoober 2009, 21:59:10
Postitas ruheline
Tere!

Palun abi väljalugemisel:
Saaga EAA.1224.3.11:169?41,810,812,75,0
1811. aasta veebruaris sünnib tüdruk Anna-Kristiina, emaks on Triinu.
Kas see Triinu on Risto Andrese lesk?
Tüdruklapse Anna-Kristiina isa kohta kirjutatut ei saa aru. Tundub, et sama isaks märgitud isik on samal leheküljel pisut ülalpool:
Saaga EAA.1224.3.11:169?55,514,649,89,0 ?
Sama Anna-Kristiina on personaalraamatus aga vallaslapsena üles märgitud:
Saaga EAA.1224.1.237:9?834,319,291,65,0 ?

Tänan!

Re: Palun abi väljalugemisel

Postitatud: Esmaspäev 26. Oktoober 2009, 23:30:10
Postitas Kirsti Ervola
Tere,
lapse isa oli nimetu, muhamedlane kasakas, ein Muhamedanischer Kosak. (Samuti ülemal, aga temal on ka nimi: ein zum Muhanedanischen Glaube sich bekennender Kosak Sergei.) - Minu arvates lk tähendab et Trino oli lesk.

Re: Palun abi väljalugemisel

Postitatud: Teisipäev 27. Oktoober 2009, 10:12:10
Postitas ruheline
Tänan Kirsti Ervola!

Ega see muhameedlasest kasakas ole äkki üks ja sama isik, kes Käsmu külas tüdrukutele lapsi tegi? Palju neid muhameedlasi tollal ühe väikse rannaküla piirivalvekordonis ikka olla sai - suure Vene keisririigi pealt nekrutiksvõetud ja kasakatena teenistuses olnud isikud olid vast rahvuse järgi igalt poolt üksikutena. Veidi imelik mõelda, et muhameedlaste "invasioon" Eestisse oleks leidnud aset sel moel juba nii kaua aega tagasi :shock: . Minule tundub küll, et tegu võib olla ühe ja sama isikuga, kasakas Sergeiga. Ainult ma ei mõista sellele kinnitust otsida, puuduvad kogemused asja tõestada. Tõestamise tarbeks kuluks ära hüva nõu asjatundjailt!

Tüdruklapse Anna-Kristiina ema Triinu võib Risto Andrese lesk olla küll. Pean kontrollima vist Risto Andrese surmadaatumi järgi? Tähendab, et Anna-Kristiina sünnib Triinul mitte "posthumus" pärast Andrese surma, vaid abieluväliselt muhameedlasest kasakas (Sergeiga?)?

Tänan veelkord! Sooviks asjatundlikku nõu ja kommentaare!