1. leht 1-st

Sõjaväkke vastu võtmine

Postitatud: Esmaspäev 12. Oktoober 2009, 19:45:10
Postitas Assar
Ma olen uurinud arhiivis mitmeid toimikuid näiteks üliõpilaste omasid, kuhu on lisatud ka andmed sõjaväeteenistuse kohta. Need siis sisaldavad teenimisi erinevates väeosades kui ka näiteks üldandmed, sünniaeg, -koht, kaal, pikkus jne.
Mõnikord ka saapanumbrid, mundri numbrid jms. Ning kas rivi- või rivitu kõlbulik.

Nüüd kohtasin ühe sugulase analoogset lehte ka EW aegse sõjaväekohtu protokollide seas, kus tal oli probleeme distsipliini ja ülemustele allumisega.

Tegelikult tundub ju nii, et see oli üsna rutiinne paber, mis täideti iga mehe kohta, kes vastuvõtul käis. Ka nende kohta, kes ei käinud hiljem ülikoolis ja suutsid oma elus ka sõjaväekohtuid vältida. Kus kohast selliseid andmeid EW aegsete värvatute kohta otsida võiks, kas kellegil on kogemusi sel alal. Annaks natuke täpsema ettekujutuse eesläinud sugulaste kohta.

Ega samalaadne huvi oleks ka tsaariveneaegsete sõdurite ja Punaarmeesse värvatute kohta.
Tänan juba ette :P

Re: Sõjaväkke vastu võtmine

Postitatud: Teisipäev 13. Oktoober 2009, 11:55:10
Postitas fred.puss
Tagavaraväelaste isiklikud toimikud on ehk abiks. Valgamaa kohta tulevad nime järgi AISist välja, aga teiste maakondade puhul, kus need on säilinud (kõikides pole), vt kaitseväeringkonna staabi fondi, seal on nad sünniaastate ja perekonnanime esitähe järgi. Seal on vastuvõttelehed koos põhiandmetega ning teenistuskäigu kirjeldus, kiitused ja laitused, karistused, vandeleht, tihti nimemuutmise otsused jmt.

Re: Sõjaväkke vastu võtmine

Postitatud: Neljapäev 15. Oktoober 2009, 14:43:10
Postitas Assar
fred.puss kirjutas:Tagavaraväelaste isiklikud toimikud on ehk abiks. Valgamaa kohta tulevad nime järgi AISist välja, aga teiste maakondade puhul, kus need on säilinud (kõikides pole), vt kaitseväeringkonna staabi fondi, seal on nad sünniaastate ja perekonnanime esitähe järgi. Seal on vastuvõttelehed koos põhiandmetega ning teenistuskäigu kirjeldus, kiitused ja laitused, karistused, vandeleht, tihti nimemuutmise otsused jmt.
Suured tänud!
Vabandan oma võhiklikkust, aga keda nimetatakse tagavaraväelasteks. Kas see on sama mis reservväelane tänapäeval?
Ja saan ma aru õigesti, et kui sõjaväkke võetud mees läks "sujuvalt üle" elukutseliseks sõjaväelaseks" ja sai hiljem ohvitseriks, siis tagavaraväelaste seast selliseid otsida mõtet pole.