uus kategooria - tegevusalad

Korralduslikud küsimused foorumi ülesehitusest, kasutamisest jmt
Vasta
d883sa10339
Site Admin
Postitusi: 24
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:06:07
Status: Eemal

uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas d883sa10339 »

Lisatud on uus kategooria "Tegevusalad", kuhu võib pakkuda omalt poolt välja, keda lisada siia teemade alla. Esimesena said kirja pandud merendusega seotud inimesed, mõisnikud, vaimulikud, kõrgharidusega seotud inimesed.

Fred Puss
Foorumi hooldaja
pupsik
Postitusi: 38
Liitunud: Teisipäev 18. August 2009, 10:20:08
Status: Eemal

Postitus Postitas pupsik »

See kategooria on ilmselt hea ja vajalik, aga ma millegipärast arvan (enda praktikast lähtuvalt :lol: ), et seal kõige lõpus võib ta jääda vajaliku tähelepanuta. Äkki oleks seda kategooriat võimalik pookida enne seda kohta, kust hakkavad maakondade pikad nimekirjad? Oleks silma ees ja paremini jälgitav :) .
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas Assar »

Nõustun eelpostitajaga. Võiks tõepoolest olla need postitusterubriigid enne kihelkondlikku jaotust.

Aga omaltpoolt tahtsin teha ettepaneku hoopiski teises osas. Isiklikult põlvnen maarottide, pärismatside ja muidu harimata paganate suguvõsadest valdavalt Kesk-Eestist. Päris merele satuti sealt harvem kui rannikualalt, aga mis osas nii rannarahvas kui maarotid võrdsed on, on see, et sõjaväe ja militaarsüsteem puudutas neid mõlemaid võrdselmääral.

Võiks olla rubriik sõjaväelastele - see võiks koondada nii ohvitsere kui nekrutiks võetuid (sõdureid). Sõjaväe süsteemi on varjutanud alati salapära ja on palju meie sugulasi lihtsalt haihtunud nekrutiks võtmise aastal ja rohkem me neist ei kuule. Samas ka võimalik, et isik ilmus kuskil välja, aga mine võta kinni, kust ta välja kargas ...
See rubriik annaks nagu võimaluse leida mingeid jälgi ehk ...

Kui see ettepanek oleks vastuvõetav :o

Ise küll arvan nii :idea:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Ma ka algul vaatasin, et seal nimekirjast on puudu militaari jaotus.
Aga kui nüüd mõtlema hakata, kas seda ikka tarvis on, sest on olemas selline foorum nagu http://www.militaar.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
Seal lahatakse seda teemat ikka väga põhjalikult ning sinna on koondunud väga palju selle ala asjatundjaid.
Ning sinna oma militaari alase probleemile postitades saab ikka väga põhjaliku vastuse.
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas Katsa »

Militaar.net-ist saab kahtlemata päris palju huvitavat infot, kuid samas ei pühenduta seal tuntud või vähem tuntud sõjaväelaste perekondlikele sidemetele, põlvnemisele. Nii et võib-olla siiski? Ja minul on mõttes mõlkunud ka koolmeistrid - täitsa tavalised küla- ja linnakoolide õpetajad, maa sool...
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas Assar »

Mardo Margumets kirjutas:Ma ka algul vaatasin, et seal nimekirjast on puudu militaari jaotus.
Aga kui nüüd mõtlema hakata, kas seda ikka tarvis on, sest on olemas selline foorum nagu http://www.militaar.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
Seal lahatakse seda teemat ikka väga põhjalikult ning sinna on koondunud väga palju selle ala asjatundjaid.
Ning sinna oma militaari alase probleemile postitades saab ikka väga põhjaliku vastuse.
Ei no, ma mõtlen ikkagi, et kui mul on huvitav see asbekt, et millise strateegiaga saaks Eesti piiri vastu Hiina mürri nihutada või kui kaugele ja tõhusalt lendab üksvõi teine rakett või millistel läänerelvadel olid millised nõukogude analoogid ning kummad vingemad olid, siis ma eelistaks ikkagi militaar netti tõepoolest.

Asi ongi selles, et kas ikka tasub militaarnetti pöörduda küsimusega, et mu vanavana...vanaisa vend Jürri Kapakohilast võeti 1804 aastal nekrutiks, kust leida tema edasise saatuse kohta mingeid andmeid. Või minu vanavanavanaisa on ilmunud sõjaväelasena Kapa-Kohilasse, aga selle kohta mitte üks rida kus oli ta enne 1810 aastat kui teda Kapa-Kohilas esimest korda mainitakse.

Ma kahtlen, kas ikka militaarneti geeniused omavad sellist kompetentsi ja kui paljusid selline vaatenurk seal üleüldse huvitaks. Ma arvan, et selliste küsimustega vist ikka pole oma nina sinna toppida mõtet. :?

See rohkem meie foorumi teema ju :cry:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas Harri.Värs »

Nõustun Assariga.
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas Katsa »

Olemas.
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas Assar »

Katsa kirjutas:Olemas.
Mina väga vaimustuses pole, et ta sellisel kujul olemas on. Ma näen sa oled sinna midagi postitanud, aga kui klikkan sinna ilmub järgmine tekst:
Sul pole õigusi teemade lugemiseks selles foorumis
Paneb ikka kukalt sügama küll!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: uus kategooria - tegevusalad

Postitus Postitas Katsa »

:P See adminni paneel on võrdlemisi keeruliseks aetud siin, aga küll ma üles leian, kuidas Sind sinna ligi lasta! Pisut kannatust...
Katrin H.
Vasta

Mine “Foorumi korraldus”