Eestlasi I maailmasõjas
Postitatud: Teisipäev 22. September 2009, 23:50:09
Nimekiri eestlastest sõjameestest, kelle fotod ilmusid ajakirjas Meie Mats 1914-17 (lisaks mõned nimed, kelle rindelt saadetud kirjad samas avaldati, osa päris ilukirjanduslikke asju jätsin välja):
http://www.hot.ee/galerii/mm/meiemats1.html
Ja väike lisanimekiri erinevas kontekstis mainitud nimedest, kelle juures fotot ei ole (mõnikord polegi peale nime midagi, mõnikord on kirjas väeosa, teenistuskoht vms):
http://www.hot.ee/galerii/mm/meiemats2.html
Meie Matsid on kõik RR-i digiarhiivis netis saadaval, siit saab siis üles otsida ja vaadata:
http://digar.nlib.ee/otsing/avaleht?pid ... igar:16182
Võib-olla leiab keegi mõne esivanema või sugulase pildi. Või natuke lisainfot tema kohta. Pildid on sageli üsna kehva kvaliteediga, kuid originaalis (paberil) on kvaliteet üldjuhul digivariandist pisut parem.
Tekst on täpselt selline, nagu trükitud (nimekujud, lühendid jne), ainult W=V. Gooti kirjas on mõnikord raske eristada tähti N ja R ning S ja F. Siin võib mõni eksimus olla sisse tulnud.
Tihti on meeste kohta ka infot juures. Näiteks teenistusala, aumärgid, surma või haavata saamised jne. Aga mõnikord on jällegi ainult perekonnanimi, pole isegi päritolukohta kirjas.
See valik ei ole muidugi eriti objektiivne. Mõnest vallast on mitukümmend pilti (vist leidus keegi agar vallategelane või kooliõpetaja, kes hoolega pilte saatis), teisest piirkonnast on ainult üksikuid inimesi.
http://www.hot.ee/galerii/mm/meiemats1.html
Ja väike lisanimekiri erinevas kontekstis mainitud nimedest, kelle juures fotot ei ole (mõnikord polegi peale nime midagi, mõnikord on kirjas väeosa, teenistuskoht vms):
http://www.hot.ee/galerii/mm/meiemats2.html
Meie Matsid on kõik RR-i digiarhiivis netis saadaval, siit saab siis üles otsida ja vaadata:
http://digar.nlib.ee/otsing/avaleht?pid ... igar:16182
Võib-olla leiab keegi mõne esivanema või sugulase pildi. Või natuke lisainfot tema kohta. Pildid on sageli üsna kehva kvaliteediga, kuid originaalis (paberil) on kvaliteet üldjuhul digivariandist pisut parem.
Tekst on täpselt selline, nagu trükitud (nimekujud, lühendid jne), ainult W=V. Gooti kirjas on mõnikord raske eristada tähti N ja R ning S ja F. Siin võib mõni eksimus olla sisse tulnud.
Tihti on meeste kohta ka infot juures. Näiteks teenistusala, aumärgid, surma või haavata saamised jne. Aga mõnikord on jällegi ainult perekonnanimi, pole isegi päritolukohta kirjas.
See valik ei ole muidugi eriti objektiivne. Mõnest vallast on mitukümmend pilti (vist leidus keegi agar vallategelane või kooliõpetaja, kes hoolega pilte saatis), teisest piirkonnast on ainult üksikuid inimesi.