Sugulastevaheline abielu ?

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
kristel.parv
Postitusi: 64
Liitunud: Laupäev 10. Jaanuar 2009, 16:33:01
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Sugulastevaheline abielu ?

Postitus Postitas kristel.parv »

Mul on selline asi, et ma olen terve Egiptide sugupuu üles kirjutanud saaga raamatute abil, kuid selle järgi tuleb välja, et .. keeruline asi, aga proovin seletada :) :

Minu vanavanaisa Aleksandr Egipti abiellus umbes 1930 minu vanavanaema Olga Vainuga (kelle ema neiupõlvenimi oli ka Egipti, ehk Olga vanaisa oli Pavel (Paap?) Egipti, kelle tütar Maria Egipti abiellus Hans Vainuga). Aleksandr Egipti isa oli Karl Egipti. Perekonnanimede järgi tundub ka nagu, et peaks sugulased olema, kuid Olga olevat öelnud oma tütrele kunagi, et nad ei ole oma mehega omavahel veresugulased, et tema vend olevat kunagi uurinud või midagi sellist (, kuigi nad elasid Venemaal, seega kui usaldusväärne see info saab olla? Kas tõesti tuli Olga vend Lõuna-Eestisse uurima kirikuraamatuid? :S)

Kuid minu üles kirjutatud sugupuu järgi tuleb välja, et Aleksandri vanavanaonu ( Karl Egipti onu) poeg oli Olga (selle naise, kellega Aleksandr abiellus) vanavanaisa.

Et kas selline asi võib olla? Et ei teatud siis, et nad omavahel tegelt ju suhteliselt sugulased ikka :)? Või olen mina midagi tõsiselt metsa pannud ?

Loodan, et sellest tekstist on võimalik aru saada

Kristel :)
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Minul esineb tõenäoliselt midagi sarnast. Kuid perenimeks Balder, mis pole just väga levinud ning tean, et kaks Balder'i nime kandjat abiellusid omavahel. Hetkel pole ma veel päris kindel milline oli täpselt nende omavaheline sugulus.
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
eeve
Postitusi: 77
Liitunud: Pühapäev 25. Veebruar 2007, 17:10:02
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas eeve »

Mulle tundub, et ega selles midagi nii ebatavalist ei olnudki, et omavahel sugulased oldi ja abielluti. Vahest möned seda töesti isegi ei teadnudki enam. Eriti ,kui kaks venda erinevad perekonnanimed said ja nende järglased omavahel abiellusid. Seda on minu uuritaval perekonnal küll ette tulnud. Kas nad sellest teadlikud olid, ei oska öelda. Aga tean, et minu sugupuus ka selline abielupaar oli, kellede emad öed olid. Ja see abielu sölmiti 1920-ndatel aastatel. Isa käskis tütrel mehele minna, sest tulevasel rikas talu.
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas passer urbanus »

seda ilmselt on päris palju - otseste eellaste hulgas põhiharus (isaliinis) on minu vanaisa vanemad nõod - isad olid vennad. põhjusest pole aimugi.
ema poolt on üks samasugune juhtum.
hiljuti põrkasin selle otsa, et üks mu otsestest eellastest võttis neljandaks naiseks oma tütre ämma, kes samuti on mu otsene eellane. esimese hooga vaatasin, et õde-venda abiellunud.
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Postitus Postitas kussu »

Ka minul on sugulusabielu otseste esivanemate hulgas.
Üks pilt ütleb rohkem, kui 100 sõna :D
Pilt
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Postitus Postitas avagula »

http://picasaweb.google.com/avagula/Dro ... 6895135266

Punasega on märgitud kaks paari ühiseid esivanemaid
piiksu.pirxu
Postitusi: 37
Liitunud: Teisipäev 22. Juuli 2008, 20:37:07
Status: Eemal

Postitus Postitas piiksu.pirxu »

Mul ka tuli selline asi välja, avastasin et mu vanaisal ja vanaemal oli ühine vanavanaisa. Tegin skeemid ja näitasin vanaemale ka, tema kusjuures ei teadnud seda varem aga kui skeeme vaatas siis ütles, et näe on jah. Lihtsalt suguvõsa on nii suur ja õed-vennad laiali läinud ning tuligi selliseid asju ette.
kristel.parv
Postitusi: 64
Liitunud: Laupäev 10. Jaanuar 2009, 16:33:01
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Postitus Postitas kristel.parv »

Tänud kõigile vastamise eest :) !
vibu11
Postitusi: 208
Liitunud: Neljapäev 01. Veebruar 2007, 19:16:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas vibu11 »

No küllap selliseid juhtumeid eesti ajalugu ka paiksust arvestada palju.
Minul suguvõsas ka juhtum-

kahe venna lapselapsed omavehel abielus. Abiellusid omavehel 1900 paiku. Ja Hiiumaal. Isegi ei imesta mette.
Jaanis Valk
http://www.ahtofilm.com" onclick="window.open(this.href);return false;
virco
Postitusi: 197
Liitunud: Reede 06. Juuli 2007, 21:47:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas virco »

vibu11 kirjutas:No küllap selliseid juhtumeid eesti ajalugu ka paiksust arvestada palju.
Minul suguvõsas ka juhtum-

kahe venna lapselapsed omavehel abielus. Abiellusid omavehel 1900 paiku. Ja Hiiumaal. Isegi ei imesta mette.
Mul täpselt sama asi Sangaste kihelkonnas.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Mul selline juhtumine, kus tüdrik laulatati tema onupojaga. Sellest on siin foorumis ka juttu olnud:
viewtopic.php?t=4225&highlight=riga
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”