Rumberg

Vasta
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Rumberg

Postitus Postitas janelys »

Kas keegi on uurinud Rumberg'i nime kandnud inimesi Imastu ja Kadrina kandist?
lenna3
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 13. Mai 2008, 02:07:05
Asukoht: rakvere
Status: Eemal

Rumberg

Postitus Postitas lenna3 »

Tere. Olen uurinud oma sugupuud juba 3 aastat. Rumbergid pole küll minu veresugulased, aga meie sugupuus on minu vanaema-vanaema-isa venna Hans Seefeldti naise nimi Liisu Seefeldt (sünd. Rumberg) 1872a 22jaanuar. Kui selline inimene on ka sinu sugupuus, siis saan ehk aidata
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Olen sugupuu uurimises ise alles suhteliselt algaja. Kunagi keskkooli ajal (ca 1996) uurisin küll oma isaisa sugupuud, kelle nimeks oli Jüri Balder ja elas Kadrinas, kuid siis jäi see kahjuks soiku. Võtsin asja uuesti käsile alles 5.märtsil 2009 ning kahjuks pole ma hetkel Rumbergite uurimisega edasi liikunud, sest pöördusin oma ema juurte põhjalikuma otsimise juurde, kes pärit Saaremaalt.
Rumberg'itega on mul sugulus oma vanavanaema kaudu, kelle neiupõlvenimi oli Rumberg. Täpsemalt siis Kai Rumberg (sündinud 17.sept 1850 ukj) Undla vallas). Abiellus Jaan Terts'uga (s 08.09.1850 Undla vallas).
Kas Teie sugupuus kajastub kusagil ka Kadrina suurärimehe Johannes Rumberg'i nimi.
Kuigi hetkel seisab Kadrina kandi inimeste põhjalikum uurimine, siis olen alati huvitatud igasugusest infost, mis võib edasi aidata. Igas nimest ja faktikillukesest.
Mis perekonnanimesid Te ise peamiselt uurite? Äkki on mõni muu suguluskild minuga mujalt olemas? :wink:
Minu Kadrina kandist rohkem tähelepanu leidvad perenimed on lisaks Rumbergitele veel Balder, Terts, Piibe(Biin), Raik, Neugast, Montag, Brok, Paal jt.
lenna3
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 13. Mai 2008, 02:07:05
Asukoht: rakvere
Status: Eemal

Rumbrg

Postitus Postitas lenna3 »

Tere.
See asi tahab nats uurimist. See sama Liisu Rumerg on ka pärit Kadrina kihelkonnast.
Ma salvestasin mõned Saaga kirkuraamtute leheküljed oma arvutisse, nende hulgas ka Rumbrgide lehed. Kui pakub huvi võin sulle mailil saata.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Võid küll mulle mailile (janesugupuu@gmail.com) need Saaga leheküljed saata, mis Rumberge puudutavad. Muidu teab millal ma alles taas terveid Kadrina koguduse kirikuraamatuid läbi vaatama hakkan ja Rumbergitele rohkem tähelepanu pöörata jõuan.
lenna3
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 13. Mai 2008, 02:07:05
Asukoht: rakvere
Status: Eemal

Rumberg

Postitus Postitas lenna3 »

kuuuurija
Postitusi: 24
Liitunud: Teisipäev 22. Detsember 2015, 17:35:12
Status: Eemal

Re: Rumberg

Postitus Postitas kuuuurija »

On selgunud, et Liisu Rumberg s. 12.02.1842 pärineb Paulmannide kaudu Kreutzwaldide sugupuust. Genis on see kõik näha nüüdseks.

Ma ise olen ka kõigi nende veresugulane. Pean Kadrina kihelkonnast vist varsti suure osa oma veresugulasteks kinnitama.
Vasta

Mine “Kadrina kihelkond”