Suuremõisa Kärla kihelkonnas

Vasta
Agnes.Nigol
Postitusi: 9
Liitunud: Neljapäev 12. Märts 2009, 09:34:03
Status: Eemal

Suuremõisa Kärla kihelkonnas

Postitus Postitas Agnes.Nigol »

Palun kas keegi aitaks aru saada. Kärla personaalraamatutes ja ka meetrikaraamatutes esineb Grosshoff/Suuremõisa, aga hingerevisjonides sellist mõisat ei leidu ja üheski andmebaasis ei näita ka, et selline mõis oleks Kärla kihelkonnas olemas. Millisest hingerevisjonist ma võiksin leida need inimesed, kes on Kärla kirikuraamatutes kirjas Suuremõisas?
kaire.ley
Postitusi: 36
Liitunud: Neljapäev 26. Juuli 2007, 10:06:07
Status: Eemal

Postitus Postitas kaire.ley »

Äkki on siiski tegemist mõne teise kihelkonna mõisaga - näiteks Hiiumaa või Vormsi Suuremõisa mõis? Saare maakonnas olid ju ka veel Kaarma-Suuremõisa, Püha-Suuremõisa ja Muhu-Suuremõisa mõis. Kärla kihelkonnas ei ole küll sellist mõisanime kohanud.
Võiksid lisada ka lingid, kus see Grosshof esineb.
Kui see on personaalraamatus, siis tõepoolest ei pidanud need inimesed Kärla kihelkonnas sündima, vaid kolisid sinna hiljem.

Kaire
Agnes.Nigol
Postitusi: 9
Liitunud: Neljapäev 12. Märts 2009, 09:34:03
Status: Eemal

Postitus Postitas Agnes.Nigol »

Kaire, suur tänu Sulle vihjete eest.
Vaatasin kohe Kaarma- Suuremõisa 1826.a revisjoni, sest see Kärlale kõige lähem ja seal nad olidki. Kusjuures kiriklikud toimingud on kõik Kärlas tehtud. Ma ei tulnud selle pealegi, et Suuremõisa nimetus on üks osa pikemast mõisa nimest.
Ulvi Lepplaan
Postitusi: 29
Liitunud: Laupäev 17. Jaanuar 2009, 22:41:01
Asukoht: Harjumaa, juured Saaremaal ja Muhus
Status: Eemal

Postitus Postitas Ulvi Lepplaan »

Kärla Grossenhoff/ Suuremõisa ühendas endas 18. saj. lõpust 19. saj. keskpaigani Mõnnuste, Sõmera ja Kärla küla. Suremõisa oli sel ajal paljudes kihelkondades, ise olen otsinud andmeid veel Kaarmalt ja Muhust. Keda sa Kärla Grossenhoffist uurid, äkki saan aidata?
Ulvi.
Agnes.Nigol
Postitusi: 9
Liitunud: Neljapäev 12. Märts 2009, 09:34:03
Status: Eemal

Postitus Postitas Agnes.Nigol »

Uurin Marie Sömmeri (sündindud 1875) meesliinis esivanemaid. Jõudsin personaalraamatutega välja Larratsini, kes on sündinud 1764. Siis tahtsin hingerevisjonidest lisainfot vaadata ja jäin toppama selle Suuremõisa nime juures. Õnneks teadis Kaire mind aidata.
Ulvi Lepplaan
Postitusi: 29
Liitunud: Laupäev 17. Jaanuar 2009, 22:41:01
Asukoht: Harjumaa, juured Saaremaal ja Muhus
Status: Eemal

Postitus Postitas Ulvi Lepplaan »

Sõmer/ Sömmer on Kärla vallas esinev nimi, võib- olla ongi tulnud Kaarmalt. Keegi Sõmeritest oli vist 60-ndatel Kärla koolis õpetaja?
Ulvi.
ruppert
Postitusi: 5
Liitunud: Kolmapäev 21. Oktoober 2009, 17:38:10
Asukoht: Toronto
Status: Eemal

Re: Suuremõisa Kärla kihelkonnas

Postitus Postitas ruppert »

Tere,

Ma ei räägi eesti keelt hästi, so I will write partly in English.
I am also researching my family tree in Grossenhof and there might be a connection.
I believe Larrats Sommer (* 6 Aug 1768) was the son of Somlasse Mihkli Jürri (* Jun 1743, Sommer) and Greth (* ca. 1742; oo 18 Nov 1767, Kärla).
Jürri vanemad oli Somlasse Mihkel (* ca. 1716; + 28 Dec 1776) ja Tio (* ca. 1713; + 8 nov 1773). Somlasse Mihkel oli mu esivanem.
You can contact me by email if you want more information about these people.

Regards,

Eric
Vasta

Mine “Kärla kihelkond”