Saksamaa

Vasta
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Saksamaa

Postitus Postitas Katsa »

Minu vanavanaisa tuli noorukina Saksamaalt Eestisse. Tean tema nime, sünniaega, isa nime ja kohta, kust ta pärit on. Kas keegi oskab mulle nõu anda, kuidas seda liini edasi uurida? Saksamaale arhiividesse otsima minek ei tule eriti kõne alla, aga ehk on kellelgi kogemust, kuidas sealt interneti teel teavet saada?
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Saksamaa

Postitus Postitas Assar »

Katsa kirjutas:Minu vanavanaisa tuli noorukina Saksamaalt Eestisse. Tean tema nime, sünniaega, isa nime ja kohta, kust ta pärit on. Kas keegi oskab mulle nõu anda, kuidas seda liini edasi uurida? Saksamaale arhiividesse otsima minek ei tule eriti kõne alla, aga ehk on kellelgi kogemust, kuidas sealt interneti teel teavet saada?
Midagi üleüldist nagu meil SAAGA ei tundu Saksamaal olema. Kui siis ehk mõned üksikud kogudused on ehk digiteeritud, aga nende kasutamine on reeglina tasuline.

Saksamaal asub igas liidumaas oma Riigiarhiiv. Paraku tundub mulle, et need säilitavad suhteliselt vähe kirikuraamatute taolisi asju. Kui üldse siis väga vana aja kohta ehk saab mingit infot. Aga positiivne on see, et nad vastavad alati ja vajadusel saadavad ka koopiaid tasuta, kui neil mingit infot on.

Kirikuraamatud tundub, et asuvad kogudustes endis. Pooled sakslased on katoliiklased, minu kogemus Saksamaal piirdub vaid evangelistide ehk luterlastega. Neid andmeid hoitakse reeglina kirikuarhiivides, mille nimed on reeglina kujul Landeskirchliches Archiv X.
X on kohanimi.

Aga hoiatan ette, et kirik (vähemalt evangeelne) on Saksamaal küll viimane, kes mõne liigutuse ilma rahata teeb. Nende kiituseks tuleb öelda, et vastatakse alati ja viisakalt. Täiesti korrektselt ja andmed antakse saksa täpsusega :D
Aga väga harva kui mul pole tulnud nende eest raha maksta. Pangaülekannetega on jälle see jama, et arhiiv küsib reeglina vähem raha
kui rootsi pangahiiud sealt pealt vahelt teha tahavad. :evil:

Mis kandi inimesega ja mis ajast tegemist on. Äkki ütleks mulle isegi nimi midagi?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Vanavanaisa nimi oli Adolf Laufer, sünd. 07.09.1863 Saksamaal Markowis. Markowi nimeline koht asub praegusel Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal. Tema isa nimi oli Christian. Adolf tuli 17-aastaselt Eestisse, asus elama Kose kihelkonda. Abiellus 1889 Krõõt Metuaga.
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Leidsin sellise lingi

http://www.emecklenburg.de/Mecklenburg/l12ahn99.php

Seal allpool on arhiivide ja raamatukogude kontaktid. Mina oma tarkuse järgi valiks Landeskirchliches Archiv der Evangelisch-Lutherischen Landeskirche Mecklenburg seal oli nende email ka ja muud kontaktid. Kui on vale koht, olen kindel, et nad teavad õigeid kontakte kuhu pöörduma peaksid. Esialgsel vaatlusel mul selliseid nimesid ei ole. Loodan, et sain aidata
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Tänan! See on päris informatiivne link.

Seda võiski arvata, et sakslase omamine sugupuus kalliks maksma võib minna :lol:
Katrin H.
Vasta

Mine “Muu Euroopa (v.a Läti, Soome, Rootsi, Suurbritannia)”