Remmelg

Vasta
Li
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 20. September 2008, 13:59:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Remmelg

Postitus Postitas Li »

Otsin oma vanaema Anna Elisabeth Remmelg täpset sünnikohta. Praegu on asjalood natuke segased, sest andmeid on erinevaid. Ühtedel andmetel on Anna Elisabeth Kägu (Vistis see on tõenäoliselt esimese abielu järgne nimi, kindel pole muidugi) sündinud Kaarma vallas Saaremaal, teistel andmetel aga Liigvallas, mis on Ida Viru maakonnas. Sünniaeg on 22.12.1897, surnud 1971 a Emmastes.

Kõik inf teretulnud. :)
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Tervitused,

minu andmetel on seis selline

Hindreku tütar Anna Elisabeth Kägu (10 Dec 1897 Kaarma vald) on olnud I abielus kellegi August Vogt'iga. II abielu 1925 EELK Emmaste kogudus Julius Remmelg (16 Jul 1896 Külama küla, Emmaste vald).

Anna Elisabethi sünnikoht peaks olema ikkagi Saaremaal - Liigvalla pole minu teadmistel mitte mõis, vaid üks sealne küla.

Ja veel. Kardetavasti oled sa mu sugulane :) Hästi otsides leiab selle veretilga vees siiski ülesse.

Nimelt on Julius Remmelga ja minu ühine esivanem üks Harju Prassi Jürna Laas (??? - 12 Nov 1726).

Ehk vahetame andmeid?

Terv,

PR
Li
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 20. September 2008, 13:59:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Li »

Kas ma võiksin küsida, kus kohast need Anna Elisabethi sünniandmed pärinevad. Meil on siin inimesi kes väidavad, et ta ei saa olla sündinud Saaremaal. Ja mitte seetõttu, et me ise hiidlased oleme :D :D
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Tunnistan end süüdi väärinformatsiooni jagamises ja segaduse süvendamises :(

Eks ma vist tegin julged järeldused ja otsustused Emmaste personaalraamtu põhjal, et Liigvalla peab olema Saaremaa Liigvalla (noh, lähem koht või nii).

Aga tegelikult leiad sa oma vanaema ja tema vanemate kohta hoopiski Väike-Maarja koguduse personaalraamatust:

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?web=saag ... 2.1.235:71

Terv,

PR
Li
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 20. September 2008, 13:59:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Li »

Ikka juhtub vahest. Vähemalt nüüd on selge et pole Saaremaaga :D tegu. Kas on kuidagi võimalik saada teada vanaema poolse suguvõsa - tema vendade perede kohta mingit infot.
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Ega muud vist polegi, kui peab neid Väike-Maarja kirikuraamatuid vaatama, mis sealt koorub ja kui kaugele kaasaega sealne informatsioon ulatub.
Li
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 20. September 2008, 13:59:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Li »

Tänud :). Panen igaks juhuks ka küsimuse Väike Maarja valla alla siis. Äkki keegi on juba uurinud ja saan sealt edasi.
Vasta

Mine “Emmaste kihelkond”