uurin nime Eichenbaum

Vasta
eichenbaum
Postitusi: 22
Liitunud: Neljapäev 09. November 2006, 22:08:11
Status: Eemal

uurin nime Eichenbaum

Postitus Postitas eichenbaum »

Tere,
kas on kellelgi seoseid Eichenbaum nimega Hargla khlk-s või on lausa uurinud seda nime?
Nime paneku lugu on segane.
Saru mõisast Tammi talust on pere teine poeg vist läinud mõisatööliseks 1795 revisj andmetel ja seal nime saanud énne nimepanekut juba, ilmselt inspireerituna kodutalu nimest -Tammi- siis Eichenbaum. Hiljem nimede panekul oleks justkui pandud ühtedel allikatel Tammi talu rahvale Eichbaum, teiste allikete järgi Eichenbaum.
Samas on Mõniste mõisas Uttra talu rahvas saanud algselt nime Tammepuu, mis vahepeal on olnud ka Tamm ja siis 1850 hingeloendis juba sulgudes näidatud Eichenbaum.
Siiani ei ole suutnud leida seoseid kahe talu vahel, aga minu sugulusliin on Uttra rahvast põlvnevate Eichenbaumidega.
Kas on kellelgi huvipakkuvat haakumist?

Terv Külli Eichenbaum
koreinik
Postitusi: 78
Liitunud: Reede 03. November 2006, 14:10:11
Asukoht: Võrumaa
Status: Eemal

pisut Eichenbaume ehk on abiks

Postitus Postitas koreinik »

Tere!
Kusta Eichenbaum sünnib talus, kus mu hõimlased on 1835.a-l elanud (Rudina, Mõniste)
Digisisu EAA.1295.1.181:15

Siin ristib keegi koolmeister Eichenbaum Juhan Musta, kellest sai minu vanaisa poolõe mees.
Digisisu EAA.1295.1.712:4
tervüisi,
K :wink:
Ines Kirsimägi
Postitusi: 2
Liitunud: Reede 02. September 2005, 01:00:09
Asukoht: USA
Status: Eemal

Eichenbaum

Postitus Postitas Ines Kirsimägi »

Tere! Ka mina põlvnen Uttra Eichenbaumidest (Uttra Hennu tütar Hipp abiellus 3.1.1798 Villike Rein Paasiga, kes oli minu vanaema otsene esivanem). Põlvnen samuti ka Tammi Eichenbaumidest oma Kirbu vanaisa Kirschenbergi kaudu. Oleks huvitav tutvuda – oleme vist sugulased - minu e-mail on ines@cornflowers.net.
Ines Kirsimägi
võromiis
Postitusi: 8
Liitunud: Laupäev 18. November 2006, 13:22:11
Status: Eemal

eichenbaum

Postitus Postitas võromiis »

minu isa isa ema oli neiuna Ann Eichenbaum, hiljem Gross, elasid tõenäoliselt Lätis Aluksne kandis, rohkem andmeid esialgu ei ole.
Vasta

Mine “Hargla kihelkond”