LAUFFHAHN oli hoopis LOFFAN

Vasta
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

LAUFFHAHN oli hoopis LOFFAN

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Tere,

hiljuti otsisin tuttava suguvõsa uuringu huvis Otto Ludwig LAUFHAHNi ja tema pere.
Selline oli sündinud 29.06.1806 Kawas. Olime juba nii kaugele jõudnud, et ema oli TOA Jüri tütar Ann ja isa mingi Tartu ülikooli õpilane nimega LAUFHAHN (nii oli kiriku raamatus kirjas). Siis tulid veel juurde leitud andmed, millised ütlesid, et poisi anti varakult ära Tartu, oli vähemalt kahe peredes kasulapseks. Hiljem sai temast siis kellasepp.

Aga kuidagi LAUFHAHNi esivanemad polnud muidu kuskil leida. Nüüd minu tuttav on nii kaugele jõudnud, et paistvalt oli kiriku inimese kuulmise viga suhtes selline asi juhtunud: ei olnud mingi LAUFHAHN vaid LOFFAN.

Paistvalt just selline:

Otto Reinhold (Anton) LOFFAN * 06.04.1784 (vana kalendri järgi), Tartus?
+ 23.04.1840 Tartus
Oli II. semestris 1803 a: matrikelnummerbriga 72 Tartu ülikoolis kirjas.
Elas Tartus, oli hiljem ooberst Peterburi Dragooni regimentis

Isa: * umbes 1752 – nime ei tunne
Ema: * umbes 1756 – nime ei tunne

Üksik siiamaani üles leitud lisane LOFFAHN

Anna Charlotte LOFFAHN * umbes 1783, + 05/1806 maetud 31.05.1806- oli kasulaps ühe „Ratsverwandten“ FRITSCHE juures.
oo 26.05.1801 Tartus
apteekerid Christian Gotthard WEGENER, *23.03.1770, + 20.05.1847

Neil olid kolm last:

Johann Carl Gotthard * 15.02.1802,
Louise Wilhelmine * 15.03.1804,
Daniel Robert * 09.04.1806

Christian Gotthard WEGENERi esivanemad olid pärit Neubrandenburgist.

OTTO REINHOLD ja ANNA CHARLOTTE olid vöibolla vend ja õde?

Kas kellegille on ettutulnud nimi LOFFAN (LOFFHAHN)???

Ette tänades
Rita Zimmermann
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Tere Rita!

Kui ta Tartu Ülikoolis õppis, siis peaks tema kohta mingi info olema Album Academicumis. Lisaks sellele on olemas veel mingi raamat Tartu Ülikoolis õppinute kohta, mis algas Verzeichnis .... paraku oli pikk pealkiri ja edasi ei mäleta. Sealt peaks saama kätte nii isa kui ema nime neiupõlvenimega (üldjuhul). Aga vaadake AIS´st - ilmselt on tema toimiku andmed seal kirjas ja äkki muudki huvitavat.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Assar kirjutas:Tere Rita!

Kui ta Tartu Ülikoolis õppis, siis peaks tema kohta mingi info olema Album Academicumis. Lisaks sellele on olemas veel mingi raamat Tartu Ülikoolis õppinute kohta, mis algas Verzeichnis .... paraku oli pikk pealkiri ja edasi ei mäleta. Sealt peaks saama kätte nii isa kui ema nime neiupõlvenimega (üldjuhul). Aga vaadake AIS´st - ilmselt on tema toimiku andmed seal kirjas ja äkki muudki huvitavat.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg

Aitäh Assar,

ma annan selle info edasi. Nad vist vaatasid Album Academicumis ja leidsid seal Loffani üles aga ei olnud vanemate andmed olemas. AIS annab möned kohuse asje, aga nad on täiskavanut Loffanist, nii et ei tea, kas seal saaks vanemate andmet. Minul in meeles, et v. Patkuli vastu oli mingi nöudmine, puutus Eivere möisa. Sellepärast on küsimus, kas temal oli Eiverega tegevust. Kui tema sealt pärit oleks, siis ta poleks vist Liivimaalt kirjas vaid Eestimaalt ?

Tervitates
Rita Zimmermann
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Ma läksin Riigiarhiivi ja otsisin selle teatmiku ülesse, mille nimi ei meenunud. See oli Karl Johann Paulseni, Michael Barki ja Leon Starcki koostatud "Register der Immatrikulierten der Universität Dorpat 1802-1882". Esimesel lehel on tiitel küll hoopis "Alphabetisches Verzeichnis der Immatrikulierten der Universität Dorpat von 1802 bis 1889"
Ilmselt see viimane nimi mulle kummitama jäigi. Otsisin sealt välja Otto Reinhold Loffani Tema kohta järgmine tekst: *06.04 1784 Livl. , Matrikkel nr. 72; V(ater): NN Loffan.
Ühesõnaga ei õnnestunud aidata.
Muidu leiab sellest raamatust üliõpilaste sünniaja, matriklinumbri, isanime ja seisuse, ema nime neiupõlvenimega, korporatsiooni kuuluvuse, usutunnistuse.
Selle poolest on ka hea, et ka neiupõlvenimejärgi leiab naisterahva ülesse ja viite üliõpilasele, kellega ta seotud on (abikaasa, ema mõnikord).

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Assar kirjutas:Ma läksin Riigiarhiivi ja otsisin selle teatmiku ülesse, mille nimi ei meenunud. See oli Karl Johann Paulseni, Michael Barki ja Leon Starcki koostatud "Register der Immatrikulierten der Universität Dorpat 1802-1882". Esimesel lehel on tiitel küll hoopis "Alphabetisches Verzeichnis der Immatrikulierten der Universität Dorpat von 1802 bis 1889"
Ilmselt see viimane nimi mulle kummitama jäigi. Otsisin sealt välja Otto Reinhold Loffani Tema kohta järgmine tekst: *06.04 1784 Livl. , Matrikkel nr. 72; V(ater): NN Loffan.
Ühesõnaga ei õnnestunud aidata.
Muidu leiab sellest raamatust üliõpilaste sünniaja, matriklinumbri, isanime ja seisuse, ema nime neiupõlvenimega, korporatsiooni kuuluvuse, usutunnistuse.
Selle poolest on ka hea, et ka neiupõlvenimejärgi leiab naisterahva ülesse ja viite üliõpilasele, kellega ta seotud on (abikaasa, ema mõnikord).

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Tere Assar,

kuigi edasi ei jöudnud ... pole viga, nüüd me vähemalt teame selle raamatu nime, kui jälle küsimused tekivad.

Ikka täname väga et katsusid aidata.

Tervisi Saksamaalt
Rita Zimmermann
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Kuule valetasin - tegelikult käisin ma muidugi Rahvusarhiivis, Tartu Liivi 4.

Vabandan!
Assar Järvekülg
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Assar kirjutas:Kuule valetasin - tegelikult käisin ma muidugi Rahvusarhiivis, Tartu Liivi 4.

Vabandan!
Assar Järvekülg
Pole viga :)
Minu tuttav kirjutas et ma igaljuhul tänan ka tema nimes.
Nii ma teen siis. Tänan väga.
:D

Rita
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: LAUFFHAHN oli hoopis LOFFAN

Postitus Postitas Assar »

Soojendan vana teema ülesse, äkki sind huvitab veel. Nimelt avastasin raamatust Robert Arthur von Lemm, Dorpater Ratslinie 1319-1889 und das Dorpater Stadtamt 1878-1918, 1960, lk. 52, et kunagisel Tallinna Bürgermeistril Dr. jur. Friedrich Georg von Bungel (1802-97) on olnud naine Louise Wilhelmine Wegener, kelle vanemateks on olnud Christian Gotthard Wegener, Tartu apteeker ning Anna Charlotte Loffahn.

See sugupuu on kindlasti juba ammu edasi arenenud, aga äkki pakub huvi!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Tartumaa üldküsimused”