uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Vasta
Forsteriana
Postitusi: 32
Liitunud: Pühapäev 15. Juuli 2007, 00:09:07
Status: Eemal

uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas Forsteriana »

Kas keegi teab midagi või on seos perekonnanimedega Orro, Valge, Pajula, Eelmets (endine Klemets), siis andke teada....
ivlip
Postitusi: 10
Liitunud: Pühapäev 15. Veebruar 2009, 15:27:02
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Klemets

Postitus Postitas ivlip »

Niipalju tean, et Klemets Marri Mardi t., sündinud 1819 Rannapungerja (Kleinpungern) ja abiellus Mihkel Karjaga (s.1818) 1838. aastal.
Lapsed An, Jaan, Maria, Jürri, Josep
aare.viirlaid
Postitusi: 6
Liitunud: Reede 15. Mai 2009, 12:04:05
Asukoht: Ida-virumaa, Iisaku
Status: Eemal

Klemetsid Kalina külast

Postitus Postitas aare.viirlaid »

oman infot perekonnast Eelmets (endine Klemets), Mäetaguse vallast, Kalina külast. Ise sugulus-sidemetes nendega. Sugupuu osaliselt valmis. Ise samast külast pärit. Infovahetus teretulnud!
aare.viirlaid
Postitusi: 6
Liitunud: Reede 15. Mai 2009, 12:04:05
Asukoht: Ida-virumaa, Iisaku
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas aare.viirlaid »

vanu pilte Orrodest siin:
http://web.zone.ee/sugupuupildid/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Hilvi
Postitusi: 44
Liitunud: Laupäev 12. Juuli 2008, 21:57:07
Asukoht: Virumaa(Illuka,Tamsalu)
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas Hilvi »

Tere!Siin on juttu nimest Karja,ega juhtumisi pole seost Aleksander Karjaga olevat vist abiellunud Taali Rosalie Mammoniga aastal 1911.Mammoni nimelised olid ka elanud Pagaril või seal kandis.Ega juhtumisi pole nendega siis seos?
Smurfiina
Postitusi: 75
Liitunud: Laupäev 26. Jaanuar 2008, 20:15:01
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas Smurfiina »

Minu vanavanavanaema nimi on Mari Arro (abielus Trankmann) Hansu t. sündinud Purro (Puru) külas 10.01.1833 - 20.11.1900.
Orro on olnud üks nime variantidest, aga ma pole naisliini nii põhjalikult uurinud, et öelda, kumb algupärane on :)
* A smurf a day keeps the smurf away
* Speak of the smurf and he will come
Virxile
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 11. Aprill 2010, 00:35:04
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas Virxile »

Smurfiina kirjutas:Minu vanavanavanaema nimi on Mari Arro (abielus Trankmann) Hansu t. sündinud Purro (Puru) külas 10.01.1833 - 20.11.1900.
Orro on olnud üks nime variantidest, aga ma pole naisliini nii põhjalikult uurinud, et öelda, kumb algupärane on :)
Ka minu emapoolest liinipidi figureerib Trankmanni nimi. Ehk siis Hans Trankman+Leeno Nibäri(? II naine)=Johannes-Reinhold Trankmann > Adele-Rosalie Trankmann. Adele-Rosalie Trankman (Tarna) on nüüd minu emapoolene vanaema.

Kiriku meetrikatest olen välja lugenud(mõistnud), et Hans Trankmann oli abileus 2 korda. Esimese naise nime pole leidnud, aga tundub, et sellest abielust olen Hansul leidnud 2 last - Josep ja Mina. Teine naine on Leeno Nibäri (?). Sellest abielust on lapsed: Aleksander, August, Johannes-Reinhold.

Kogu uurimise teeb keeruliseks see, et enamus Trankmanne vahetanud aastatel 1936-40 oma nime. Kui naisliinipidi vahetus nimi abielu järgi, siis meesliini nimevahetuse (ka eesnime) põhjust võiks otsida Trankmann/Joomamees nime tõlkes (saksa-eesti)

Tarna, Taarna, Tuisumäe, Illing, Teedla - need on uuede nimed. Jooksevad veel sisse: Lorens, Miller, Kristal, Rosenbaum, Kallikorm, Jõemägi.
Kohanimedest figureerib: Mäetaguse, Jõhvi, Narva, Haljala.
Treial, Trankmann, Tarna, Jõemägi, Aks, Mäe - otsingud Kambja, Kadrina, Narva ja Kunda kandist
arkin
Postitusi: 1498
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas arkin »

Hans Trankman+Leeno Nibäri(? II naine)
Hansu vanaisa peaks olema Savira Mart. On nii? Pakun, et Leeno nimi oli Nibärk < Niberk < Nieberg
Virxile
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 11. Aprill 2010, 00:35:04
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas Virxile »

arkin kirjutas:
Hans Trankman+Leeno Nibäri(? II naine)
Hansu vanaisa peaks olema Savira Mart. On nii? Pakun, et Leeno nimi oli Nibärk < Niberk < Nieberg
On ja samas ei ole ka.
Nibäri>Nibärk ... erinevaid kirjapilte on tõesti mitmeid. Ja eks see sõltus enamasti sellest, kuidas kohalik kirikuõpetaja kuulis ja kirjutas. Aga kuna nimi on suhteliselt erandlik ja omapärane, siis võik neid küll üheks tõlgendada.
Mis aga Hans Trankmani isa ja vanaisa puudutab, siis siin on asi segane. Hansu leerikirje juures on mainitud Kusto nime! Et oleks nagu isa. Sealsamas on viide Sawira-Mardile, kui Kusto isale.
Ometi ei leia personali raamatust Kusto nime. Küll aga võib välja lugeda Mardi ja vend Hans nimed.
Neid Hans´e oleks nagu 3 tk. :)
Treial, Trankmann, Tarna, Jõemägi, Aks, Mäe - otsingud Kambja, Kadrina, Narva ja Kunda kandist
arkin
Postitusi: 1498
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas arkin »

Ometi ei leia personali raamatust Kusto nime
Siis puutume samasse perekonda :)
Minu vanaema põlvneb Kusto venna Jaani liinist. Kusto jõudis lihtsalt enne ära surra, kui Mäetaguse korralikum personaalraamat kirja sai, aga ära on ta märgitud siiski: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 4,219,60,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Samuti aitab hingeloendus asjast sotti saada: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,429,282,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Virxile
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 11. Aprill 2010, 00:35:04
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas Virxile »

Aitähh :D . Neid lehti ma veel leidunud ei olnud või on need kuidagi kahe silma vahele jäänud.
Asi läheb põnevaks.
Treial, Trankmann, Tarna, Jõemägi, Aks, Mäe - otsingud Kambja, Kadrina, Narva ja Kunda kandist
Smurfiina
Postitusi: 75
Liitunud: Laupäev 26. Jaanuar 2008, 20:15:01
Status: Eemal

Re: uuritavad perekonnanimed Mäetaguse vallast

Postitus Postitas Smurfiina »

Virxile ja arkinile!

Kas te geni.com kasutajad olete?
Seal on Trankmann'ide sugupuud juba kaugele minevikku arendatud (just need Mäetaguse valla Võide küla Trankmanne pean silmas). Minu esivanemad Trankmannid on samuti sealt - Joosep Trankmann (s. 1827) Jüri p. (vend Jaan s. 1821, õed Mari s.1830 ja Liisa)
Selle Saiwra Mardiga on üks segane lugu, tema majast on nii palju rahvast läbi käinud ja tema isadus pole ka igalpool sama :)
Hingeloendites läks minul küll segaseks, kes on kelle vend v. poolvend. Jõudsin oma otsingutega nimeni Grishka, aga kust nemad Mäetagusele tulid, seda pole leidnud. Ja need meie Trankmannid olid olnud kõrtsmikud enne kui nad ära V.-Nigulasse Varudi külla läksid u 1880:)
* A smurf a day keeps the smurf away
* Speak of the smurf and he will come
kaarika
Postitusi: 3
Liitunud: Laupäev 26. Oktoober 2013, 21:42:10
Status: Eemal

Re: Klemetsid Kalina külast

Postitus Postitas kaarika »

aare.viirlaid kirjutas:oman infot perekonnast Eelmets (endine Klemets), Mäetaguse vallast, Kalina külast. Ise sugulus-sidemetes nendega. Sugupuu osaliselt valmis. Ise samast külast pärit. Infovahetus teretulnud!
Minu isa Lembit Urbalu ka Kalina külast pärit. Tahan uurida Simsoni suguvõsa, äkki on keegi juba uurinud?
Anu - anu.kirjad@mail.ee
Vasta

Mine “Jõhvi kihelkond”