Nõva

Vasta
Kristjan Luhamets
Postitusi: 13
Liitunud: Laupäev 14. Aprill 2007, 20:51:04
Status: Eemal

Nõva

Postitus Postitas Kristjan Luhamets »

Uurin Nõva päritolu suguvõsa nimega Mespak (Möspah).
kirstiotsib
Postitusi: 25
Liitunud: Reede 29. Oktoober 2010, 17:37:10
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas kirstiotsib »

Mul on Nõvalt sugulased ja perenimi on Mõspak.
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas MartV »

Tere,
Üks mu abikaasa esivanematest oli Kose kihelkonnas elanud Tammiku mõisa tisler Juhan, ehk Tisleri Juhan, kes hingeloendi andmeil läks 1786 a Nõvale. Olen leidnud tal 5 last, neist kaks poega. Juhan suri 1816 Vaiste külas Tisleril, tema vanem poeg Kaarel on läinud Kose kihelkonda tagasi (Paunküla mõisa) ning saanud seal perekonnanimeks LUUP. Kaarlist pärineb ka mu abikaasa. Noorem poeg Juhan jäi Nõvale ning sai seal perekonnanimeks Möspack (kirjapilt justkui sobiks). 1834 a hingerevisjonis on ta kirjas siin:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,1732,85,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Juhan Möspack suri 1836 ning ma arvasin siiamaani, et tal järeltulijaid ei olnud ning seega see perekonnanimi hääbus. Kas on võimalik, et ma olen eksiteel ning tal siiski oli lapsi? Või on seda nime ehk pandud mitmes ümberkaudses vallas? Onomastika andmebaas on hetkel vist endiselt maas.
Andke aga julgesti teada, kui mingi kattuvuse leiate.

Mart Varvas
eve.jakobson
Postitusi: 43
Liitunud: Reede 19. Jaanuar 2007, 00:54:01
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas eve.jakobson »

Tere!

Minu esivanemate hulgas on Nõva ja Vihterpalu Milderid. Vanemates põlvkondades peaksid olema: Ummoma Mihkel Milder (1813), Michel (1773), Mart (1737) ja Kirritze Mick (1712).
Kas puutume kellegiga kokku?
Kõige paremad asjad on välja mõeldud puhtast laiskusest
sveali
Postitusi: 3
Liitunud: Kolmapäev 26. Jaanuar 2011, 20:43:01
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas sveali »

Tere!

Ka mina olen Mõspak'idega seotud ja neid juba mitu aastat uurinud.

Mis puutub Juhanisse, siis pole ma siiani selgusele jõudnud kuidas ta teiste Mõspakkidega suguluses oli. Võin ka kinnitada et tal järeltulijaid ei olnud.

Kirritse Mick on nii mitmegi Nõva suguvõsa esiisaks.

Kuna Nõva inimesed on kõik kuidagi omavahel sugulased, olen ka teisi perekondi pisut lähemalt uurima hakanud.

Svea
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas Katsa »

Tisleri Juhan ja tema tütar Ann on ühes minu uuritud sugupuus esivanematena täiesti olemas.
Katrin H.
sveali
Postitusi: 3
Liitunud: Kolmapäev 26. Jaanuar 2011, 20:43:01
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas sveali »

Tore uudis! Kas sa tead kuidas ta teiste Mõspakidega sugulane on?

Svea
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas MartV »

Tisleri Juhani vanema poja, Luupide esiisa Kaarli naine Liso tundub samuti Nõvalt pärinevat (oli Sepa Samueli tütar). Kas keegi on lähemalt uurinut ka seda sugupuud (Ramann)?
Leidsin Kaarlil vist teisegi naise (järjekorras küll esimese), Mari nimi, aga neil vist lapsi ei tulnud.

Mart
sveali
Postitusi: 3
Liitunud: Kolmapäev 26. Jaanuar 2011, 20:43:01
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas sveali »

Minu andmete järgi peaks Kaarli esimene naine Mari olema Tamre veski Tönise tütar, sünd ca 1771 a (Nõva). Mari oli enne abielus Tatra Hansuga ja neil oli 3 last, Liisu, Anu ja Jaan. Lapsed on 1816 aasta rev lehel kirjas Karli võõraslastena. Kahjuks pole ma leidnud andmeid Karli ja Mari abiellumise kohta. Seega ei julge vanduda, et info 100 % õige on.

Svea
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Re: Nõva

Postitus Postitas MartV »

sveali kirjutas:Minu andmete järgi peaks Kaarli esimene naine Mari olema Tamre veski Tönise tütar, sünd ca 1771 a (Nõva). Mari oli enne abielus Tatra Hansuga ja neil oli 3 last, Liisu, Anu ja Jaan. Lapsed on 1816 aasta rev lehel kirjas Karli võõraslastena. Kahjuks pole ma leidnud andmeid Karli ja Mari abiellumise kohta. Seega ei julge vanduda, et info 100 % õige on.
Mul sama jama, et pole nende abielukannet leidnud. Aga Mari esimene mees ja lapsed on samuti leitud, Jaanile on antud perekonnanimeks PRANTSTIBEL
Mart
Vasta

Mine “Harju-Madise kihelkond”