Lambing

Vasta
daire
Postitusi: 6
Liitunud: Pühapäev 14. Jaanuar 2007, 23:19:01
Status: Eemal

Lambing

Postitus Postitas daire »

uurin Lambing eellasi ja järglasi (Einela, Vaike, Sulev, Kalju, Lembit, Helju, ?)

Daire (Einela tütre tütar)
daire@balbiino.ee
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Lambing

Postitus Postitas Kalmerm »

daire kirjutas:uurin Lambing eellasi ja järglasi (Einela, Vaike, Sulev, Kalju, Lembit, Helju, ?)

Daire (Einela tütre tütar)
daire@balbiino.ee
Ing-lõpulisi perekonnanimesid Eestis peetakse läti perekonnanimedeks, mis ei pruugi küll alati viidata nimekandja Läti päritolule. Huvitav on, et Lätimaal hakati sellise lõpuga nimesid rahvuslikul ärkamisajal pidama nö kadakasaksluse märgiks ja need sattusid üldise pilkamise objektiks. Sellepärast on seal ing-lõpulised nimed täiesti kadunud ja nö. ära lätistatud.
Eestis pani kõige rohkem ing- lõpulisi nimesid ilmselt Räpina kihelkonnas, kus muid nimesid eriti nagu polnudki. Onomastika-net siiski Lambingu nime kohta andmeid ei anna. Küll esineb Räpinas nimekuju Lambin. Ilmselt on -g siiski hiljem lisandunud või siiski algusest peale olemas olnud. Lambing ´eid, keda praegu elab ilmselt üle Eesti (Harjumaal vist Keila ja Vasalemma kandis), võis 19. ja 20. sajandi vahendusel leida (just) Võrumaal Räpina vallas, Tartumaal Mäksa ja Rasina vallas ja ka Tartu linnas.
Esimene Tallinnasse jõudnud Lambing oli ilmselt 1918. aastal Mäksalt saabunud Daniel Josepi poeg Lambing, sünd 28.07.1898.

Kalmer
Assar
Postitusi: 2196
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Uurin ise ka uhte -ing l6pulist nime - Lanting. Ja see suguv6sa on tulnud Hollandist (inglise keeles ju samuti palju -ing l6ppe) Tallinnasse juba usna ammu oma 16 sajandil. Ilmselt on selle l6puga nimed seal populaarsed, ka uks sealne nime paralleelvorm olevat Lamberting. Seostub siis ilmselt eesnimega Lambert. Mida ing juurde annab ei tea. Sama loogika p6hjal v6iks ehk Lambertist ka Lambing tuletada.
Lantingute suguv6sa seadis end sisse esiteks just Tallinnas. Ka uks endine linnapea, kes Peeter I kapitulatsiooni aktile alla kirjutas kuulus sellesse suguv6ssa. Samas on uks kiriku6petaja lainud Tallinnast kuhugi Jarvamaale 6petajaks ja sealt ma pole teda enam ulesse leidnud. Samas ma tean, et Jarvamaalt on parit ka selline suguv6sa nagu LANDING. Kas see on sama suguv6sa eestindunud haru, seda pole suutnud t6estada. Kui akki keegi oskab selle kohta midagi oelda.

Lugupidamisega:
Assar Jarvekulg
marjusa
Postitusi: 14
Liitunud: Teisipäev 22. November 2005, 23:29:11
Asukoht: Sweden Stockholm
Status: Eemal

Postitus Postitas marjusa »

Tere,nii palju tean öelda veel et Lambingu nimi esineb ka Hiiumaal.

Marju
Vasta

Mine “Harjumaa üldküsimused”