Halliste kihelkond ja HINGELOENDITE REGISTER

Vasta
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Halliste kihelkond ja HINGELOENDITE REGISTER

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tere!
Leidsin HINGELOENDITE REGISTRIST Halliste kihelkonna Veelikse (Feliks'e) mõisa 1782 aasta hingeloendit avades mõisa nimega ARRAS. Kuna minu läti keele oskused on rohkem kui puudulikud ;), siis oleksin äärmiselt tänulik, kui keegi teab öelda, et ARRASe mõis ongi Felix läti keeles ja Veelikse eesti keeles. JA veel sellelt lehelt avaneb mitte hingeloend aastaga 1782 vaid 1826 ehk Liivimaa kubermangu nimedepaneku andmed (Raduraksti). Tõepoolest seal esineb nimesid nagu Puddel jt, mis esinevad hiljem ka Halliste kihelkonna kirikuraamatutes.

Kui see nii on siis, on seal järgnevatel lehtedel olemas sama mõisa hingeloendid ka järgnevate loenduste kohta.
Aga kui Laatre kuulus Ruhja kihelkonda, siis seal mainitud ARRAS on küll kirjas hoopis teise Läti kihelkonna all.

PS! Otsin ema-poolse vanaisa eellasi Laatrest / Mõisakülast ja hiljem Saarde kihelkonnast ja siis jälle Vana-Karistest, kel perenimeks LEPPIK (Lepik), seepärast ma sinna ARRASE peale sattusingi ;)

Tervitustega
Anneli Neumann-Roode
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Re: Halliste kihelkond ja HINGELOENDITE REGISTER

Postitus Postitas AnneliRoode »

Parandan enne kirjutatut :)

Jah,Felix'e leidsin kaadri 27 alt. Ilmselt on tegu Raduraksti omapäraga, et kui sisened, siis viskab eelnevalt olnud lehele. Mul nimelt oli nii, et kui alul lingil klikkisin, siis ei tulnud lahti. Sisenesin Radukakstisse ja siis vajutasin uuesti linki ja see viskas mind siis sinna ARRAS mõisa hingelondile aastast 1826.

Aga leidsin, et enne Felix'it on veel ka olemas MOISEKÜLL 1782 hingeloend. Kuna hetkel ju MÕISAKÜLA (olgu siis linnana või enne Laatre mõisaga Ruhja kihelkonnast) on Eesti aladele kuuluv, siis kas poleks mõeldav ka siia andmebaasi lisada antud hingeloend?

Lugupidamisega
Anneli Neumann-Roode
Vasta

Mine “Halliste kihelkond”