Taani suguvõsa

Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Taani suguvõsa

Postitus Postitas Assar »

Uurin suguvõsa v. Raupach. Eestisse tulid Hamburgist ja hilmselt üsna pea seati end sisse Haapsalus hiljem ka Tartus ja Tallinnas. Osad neist on läinud Peterburgi, Arhangelskisse jm. Nad on olnud peamiselt pastorid, organistid ja arstid sealhulgas apteekrid ja veterinaarid. Nende juured (nii kaugele kui tean) viivad Taani väikelinna Tondernisse.
Kõik kes oskavad midagi nende kohta öelda, palun andke endast teada!
Ette tänades:
Assar Järvekülg
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

Vene armee 1910. aasta ohvitseride üldnimekirjas on 2 von Raupachi:
Kaardiväe polkovnik Hermann Maximiliani p. kaardiväe Volõõnia polgus ja
Peterburi sõjaväeringkonna kohtuuurija alampolkovnik Aleksander Roberti p.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Ma tean, ühte sellist Raupachi nagu Maximilian Reinhold, kes on sündinud
28 Juuli 1833 ja oli veterinaar suurvürstinna Katharina Mihhailovna juures Poltavas. Tema järglastest ei tea midagi.

Teine keda tean on Friedrich Karl Maximilian Raupach, kuid tema oli
Dr. Med. ja Arst. Sündis 1871 Karlova/ Poltava ning abiellus 1903 Palamusel Elfride Jansen´ga (*1883 Tartu)
Neil oli viis last, kellest keegi polnud Hermann. 2 vanemat last sündisid Marienberg/ Goldenbeck. Ülejäänud 3 Harbiinis (vist Hiinas ) vanim laps sündis 1904 noorim 1911. Selle pere lapsed ei saanud küll kuidagi 1910 juba ohvitserid olla. Võimalik, et pigem selle esimese järeltulija või hoopis keegi tundmatu.

Ühtki Aleksandrit ega Robertit ma mulle teada olevatest Raupachidest ei leidnud. Samas üks haru on juba 18 sajandil Venemaale läinud ja mul pole andmeid, mis neist edasi sai. Keegi oli õukonnakapellmeister
Peterburgis teine Pastor Arhangelskis.

Nii palju siis oskasin seekord öelda, aga võib olla on neist veel midagi teada või olete kuulnud midagi minu poolt nimetatud isikuist.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

Eestis (TÜ raamatukogus või EAA raamatukogus?) peaks olemas olema armee polkovnikute nimekiri 1910. aastast. Lisaks sünniajale sisaldab teenistuskäigu lühikokuvõtet. Spisok podpolkovnikam sellest ajast on ka olemas, kuid vist mitte Eestis.
Vasta

Mine “Muud vähemusrahvused”