Karl Neumanni 60. sünnipäev 1937. a. Kaagveres

Soovite tuvastada isikuid, kohti, aega vms. Viited pildialbumitele.
Vasta
Filip Laurits
Postitusi: 16
Liitunud: Pühapäev 31. Oktoober 2010, 19:32:10
Status: Eemal

Karl Neumanni 60. sünnipäev 1937. a. Kaagveres

Postitus Postitas Filip Laurits »

Lisatud on kaks pilti, mõlemad on üles võetud Karl Neumanni 60. sünnipäeva puhul.

Karl Neumann sündis 1877. a. Päidla vallas Tartumaal. Lõpetanud Tartu Õpetajate Seminari, sai temast 1898. a. Võnnu kihelkonnakooli õpetaja. Ta oli aktiivne seltsitegelane ja tubli orkestrijuht. Aastatel 1902-1908 oli Võnnus Laulu- ja Mänguseltsi “Lõokese” president.

Esimesel pildil esimeses reas kolmas mees vasakult on Karl Neumann. Mees prillides on minu vanavanaisa Johannes Zirk, kes oli seltsi president 1911. a. Olen ka päris kindel, et esimene mees vasakult kolmas reas on omavalitsustegelane Daved Uiga.

Aga kes on teised?

Pilt

Pilt
Uuritavad nimed: Zirk, Äro, Suits, Laurits, Kurru[k], Reiman[n], Klaos, Lod[d]i, Reil, Rässa, Sõrra, Ziugand
Reet Fagerström
Postitusi: 1
Liitunud: Laupäev 12. Veebruar 2022, 16:58:02
Status: Eemal

Re: Karl Neumanni 60. sünnipäev 1937. a. Kaagveres

Postitus Postitas Reet Fagerström »

Tere!
Olen Karl Neumani kaugelt sugulane. Karli poeg Endel Neuman oli minu ema kasuisa. Endel töötas enne punaarmeese mobiliseerimist Jõgeva sordiaretuses. Ta viidi Arhangelskisse ja suri samal aastal.
Kuna Karl Neumani lähisugulasi vist elus ei ole. Tema tütar emigreerus. Siis olen ma üritanud tema ja Endli mälestust üleval hoida.( Minu ema pidas Endlit oma isaks)
Kui teile ei ole see suureks tüliks, siis ma paluksin neid pilte Karl Neumanist. Veel oleksin tänulik igast infokillust, mis tema kohta leidub.
Hetkel teen uurimistööd Eesti lastekodude kohta. Tean et Karl oli Kaagvere lastekodu juhataja . Tore oleks teada, mis aastatel ta seal oli. Kas ta oli ka siis lastekodu juhataja, kui taganev punaarmee viis Kaagvere lapsed Venemaale?
Filip Laurits
Postitusi: 16
Liitunud: Pühapäev 31. Oktoober 2010, 19:32:10
Status: Eemal

Re: Karl Neumanni 60. sünnipäev 1937. a. Kaagveres

Postitus Postitas Filip Laurits »

Tere Reet!

Märkasin alles nüüd Teie postitust.

Saadan Teile heameelega neid fotosid ja teist infot, mis mul on. Arvan, et mul on isegi paar tema kirjutatud kirja või kaarti. Palun kirjutage mulle aadressil carlfiliplaurits@gmail.com.

Tervitades
Filip Laurits
Rootsis
Uuritavad nimed: Zirk, Äro, Suits, Laurits, Kurru[k], Reiman[n], Klaos, Lod[d]i, Reil, Rässa, Sõrra, Ziugand
Vasta

Mine “Vanad fotod”