1920ndate Jõhvi aktsiisi ametnike info

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
maryaxx
Postitusi: 3
Liitunud: Kolmapäev 19. Jaanuar 2022, 14:07:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

1920ndate Jõhvi aktsiisi ametnike info

Postitus Postitas maryaxx »

Tere!

Kas keegi teab, kas kuskil on avalikud registrid kunagiste aktsiisi ametnike kohta?
Üritan leida rohkem infot Peeter Andrei Palgunov/Palgunowi kohta, kes on minu vanavanavanaisa.

Siin Saagas mainitakse, et ta oli 1922 a. Jõhvi aktsiisi ametnik aga ma pole tema kohta mitte ühtegi sünni, surma, abielu jms dokumenti leidnud, kuigi ta töötas Eestis ja sai siin lapsi ja isegi on toimik tema eelmise abikaasa ja nende lahus elamise ja alimentide kohta aastast 1912.
https://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=2 ... d140efc40b

Perekonna juttude põhjal tuli ta vene poolelt aga kui ta siin Eestis oli siis midagi peaks ju ikka leidma..? Olen aastaid kamminud ja ei leia midagi.
Yaroslav on muidu see piirkond kust pere tuli ja läbi Peterburi. See muidugi kõik juttude põhjal ja ei ole midagi kindlat.

Aitäh ette!

Maria
arkin
Postitusi: 1500
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: 1920ndate Jõhvi aktsiisi ametnike info

Postitus Postitas arkin »

Tema kohta on kodakondsuse toimik ERA.14.15.61. Tellige see välja, sealt peaks saama päris palju informatsiooni. Samuti võite arhiivist leida Viru maakonnavalitsuse liikmete, ametnike ja teenijate nimekirjad. Kas seal peale nime midagi kirjas on, ei tea. Pigem soovitan vaadata elanike nimekirju. Siin, Jõhvi elanike registreerimise raamatus, tuleb näiteks välja paar juhtlõnga - elukohad Tallinnas ja Narvas.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”