Genealoogia programmid

Arvutiabi

Millist genealoogia programmi kasutate Teie?

Ages
0
Pole hääli
Ahnenblatt
14
19%
Brother's Keeper
18
24%
Familienbande
0
Pole hääli
Family Tree Maker
9
12%
GenBox
0
Pole hääli
GENplus
0
Pole hääli
GenoPro
6
8%
Gentools
0
Pole hääli
Gramps
4
5%
Heredis
0
Pole hääli
Legacy
5
7%
MacPaf
0
Pole hääli
MacStammbaum
0
Pole hääli
Omega
0
Pole hääli
PC-Ahnen
0
Pole hääli
Personal Ancestral File (PAF)
1
1%
PhpGedView
4
5%
Pro Gen
0
Pole hääli
Reunion
1
1%
Roots Magic
0
Pole hääli
Der Stammbaum
0
Pole hääli
The Master Genealogist
2
3%
TMG
0
Pole hääli
TNG
2
3%
WinAhnen
0
Pole hääli
WinFamily
0
Pole hääli
seda pole loendis
6
8%
saan ilma hakkama
3
4%
 
Hääli kokku: 75

htoivo
Postitusi: 5
Liitunud: Kolmapäev 13. Juuli 2011, 22:42:07
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid üleüldse

Postitus Postitas htoivo »

müürisepp kirjutas:Ma küsiks hoopis teisest ooperist ühe küsimuse. Millised programmid neist peale grampsi on kasutatavad Linuxis? Ma ei ole peale selle ja kurikuulsa veebikeskkonna omale muid väljundeid leidnud. Ilmselt maciomanikel on analoogiline küsimus.
Linuxis on kasutatav Lifelines http://lifelines.sourceforge.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
The Family Tree of Family http://www.familytree.ru/" onclick="window.open(this.href);return false;
jLifeLines http://sourceforge.net/projects/jlifelines/" onclick="window.open(this.href);return false;
MacOSXis
Family Tree Maker http://www.familytreemaker.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mac Family Tree http://www.macfamilytree.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Reunion http://www.leisterpro.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jne.
Nii Linuxi kui Maci kasutajana võin öelda, et Macis proovisin mitut programmi, neist Mac Family Tree on visuaalselt ilus, kuid minule ei sobinud, pealegi tasuline. Linuxi jaoks otsisin ka mitut programmi ja GRAMPSi juurde jäin esiteks sellepärast, et Open SuSE 11.3, mida hetkel kasutan sai ühe käsuga programm alla tõmmatud ja soomekeelseks sättida. Teiseks töötab GRAMPS ka Windowsis, Macis, Solarises, OpenBSDs. GRAMPS laseb ka Debianis, Ubuntus, Mandrivas jne. ühe käsuga alla tõmmata. Macis pidin paar kolm lisaprogrammi ka alla tõmbama, enne kui käima sain.
Vaata Automatic download and install of GRAMPS http://www.bcs.net.nz/wiki/index.php/Installation#SuSE" onclick="window.open(this.href);return false;
htoivo
Postitusi: 5
Liitunud: Kolmapäev 13. Juuli 2011, 22:42:07
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas htoivo »

kattre kirjutas:Arvutivõhikuna küsin, et kas oskab keegi äkki soovitada parimat genealoogia programmi Linuxile? Ei Legacy ega Brotherskeeper mu arvutis ei käivitu. Aga tahaks genist kindlamasse kohta oma andmetega ära kolida.
GRAMPS http://gramps-project.org/download/" onclick="window.open(this.href);return false; on päris korralik, kui installimisega hätta jääb võin aidata. Samal põhjusel kolin genist ära, et asi oleks kindlamalt ühe inimses hallatav ja vigu vähem tekiks.
piiksu.pirxu
Postitusi: 37
Liitunud: Teisipäev 22. Juuli 2008, 20:37:07
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas piiksu.pirxu »

Ega keegi tea, kas on ka mingit appi IOS-l, et sugupuud tahvelarvutis teha?
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Eilish »

Võib-olla olen pisut arhailine, aga enda jaoks olen kõige töökindlamaks ja lihtsamaks pidanud lihtsalt Excelit. Kuigi seal on erinevaid sugupuid omavahel raske siduda, olen selleks koostanud enesele mõned sisukorrad, nimekirjad ja viited (sugupuude kokkujooksmise korral) ning toetun suuresti ka oma mälule (mis oma 100 000se andmebaasi juures pole küll hirmusväga mõistlik, aga sageli siiski abiks). Jah, olen osa andmeid Ahnenblatti või FamilyTreeMakerisse pannud, aga sugulastele-tuttavatele on kõige lihtsam andmeid Excelis edastada. Exceli tabelina on suuremahulisemaid sugupuid ka lihtsam välja printida ning see võimaldab igasugust lisainfot - linke ja märkusi kõige lihtsamini talletada.
Kusjuures ka oma Gedcom failist tegin Exceli tabeli, mille järgi mul on nüüd hea sugupuudes esinevaid perekonnanimesid leida - nendest tegin eraldi tabeli. Netis oli miski lihtne programmijupp, mis kerge vaevaga GedComist Exceli tegi. Nime ei mäleta, aga kui keegi tunneb huvi, otsin üles.
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Eilish »

Ahjaa, hetkel kasutan ka MyHeritage Family Tree Builderit - seda nimekirjas ei olnud. See on küll netikeskkonnaga seotud, aga põhimõtteliselt saad oma kodus arvutis seda piiramatult tasuta kasutada. Saab teha erinevaid väljavõtteid pdf-ina- nt esivanemate puu nimekirjana, koostada erineva kujundusega sugupuid väljatrükkimiseks jpm. Seni meeldibki see mulle kõige rohkem.
Quixy
Postitusi: 2
Liitunud: Laupäev 14. September 2013, 19:16:09
Asukoht: Aruküla, Harjumaa
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Quixy »

Kas need on rohkem nagu kasutajaga või arvutisisesed?
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Eilish »

Siintoodud programmid on vist enamik arvutisisesed. Kuigi see Family Tree Builder, mida mina kasutan, sünkroniseerib andmed veebis olevaga. Aga võib-olla saab ka ilma selleta.
bingo
Postitusi: 17
Liitunud: Neljapäev 06. November 2014, 04:45:11
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas bingo »

Viimane family tree maker on küll täielik käkk... (varasemaid pole proovinud) ei saagi eriti aru misjaoks see tehtud on :roll: veebi sünkimiseks?
Ahnenblatt on selles suhtes hea, et annab terve liini lõpuni ühele lehele. BK siis ilmselt kõige parem? (my heritaget pole ka proovinud)
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Assar »

bingo kirjutas:Viimane family tree maker on küll täielik käkk... (varasemaid pole proovinud) ei saagi eriti aru misjaoks see tehtud on :roll: veebi sünkimiseks?
Ahnenblatt on selles suhtes hea, et annab terve liini lõpuni ühele lehele. BK siis ilmselt kõige parem? (my heritaget pole ka proovinud)
Ahneblattist on uus versioon alates juulist. Kirjutasin sellest just siin
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
bingo
Postitusi: 17
Liitunud: Neljapäev 06. November 2014, 04:45:11
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas bingo »

ma ainult seda versiooni olengi kasutanud, aga Brothers Keeper on küll suht algeline värk... MyHeritage on väga palju parema kujundusega, kahju ainult et demoversiooni pole, et saaks näha kuidas see terve puu loob - järglaste liivakella puu vms on selles suhtes jama, et jätab kõige esimese esivanema kuhugi üles nurka, kuigi võiks täitsa all keskel olla... kui saaks asukohta ka muuta, siis oleks tegu ideaalse programmiga :shock:

EDIT*
njah, myheritage on ainult kuumaksete ja netti sünkrooniga Premium(kuigi programmis ütleb et ainult ühekordne makse on), niiet ainult otsese suguluse puu saabki sellest kätte... (ega ilmaasjata ei küsita sult tasuta andmeid=)
...
kas Ahnenblatt teeb ka kõik vajaliku ära kui tabeli tegemisel valida "eellane" ja "tüvi" juures "suur sugulustabel"?:o
kui jah, siis rohkem polegi muid programme vaja...
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Assar »

bingo kirjutas:ma ainult seda versiooni olengi kasutanud, aga Brothers Keeper on küll suht algeline värk... MyHeritage on väga palju parema kujundusega, kahju ainult et demoversiooni pole, et saaks näha kuidas see terve puu loob - järglaste liivakella puu vms on selles suhtes jama, et jätab kõige esimese esivanema kuhugi üles nurka, kuigi võiks täitsa all keskel olla... kui saaks asukohta ka muuta, siis oleks tegu ideaalse programmiga :shock:

EDIT*
njah, myheritage on ainult kuumaksete ja netti sünkrooniga Premium(kuigi programmis ütleb et ainult ühekordne makse on), niiet ainult otsese suguluse puu saabki sellest kätte... (ega ilmaasjata ei küsita sult tasuta andmeid=)
...
kas Ahnenblatt teeb ka kõik vajaliku ära kui tabeli tegemisel valida "eellane" ja "tüvi" juures "suur sugulustabel"?:o
kui jah, siis rohkem polegi muid programme vaja...
Nojah, siis oled hiljaaegu alla laadinud. Ma alles lõpetasin uue tõlkega, aga kohe ei teinud sellest uudist.
Ahnenblattiga annab muidugi sugupuid teha. Saab neid koostada nii skeemidena kui ka tekstina. Skeeme saad teha nii isiku järglaste kui esivanemate kohta. Liivakell näiteks sisaldab valitud isiku nii eellasi kui kõiki järglasi. Saad piirata puud põlvkondade arvuga või muud moodi ja märkida ära, kas abikaasad tulevad või ei tule puusse, millised andmed kajastatakse. Saad valida erinevaid graafika variante, lisada oma taustapildi või kasutada olemasolevaid.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Niina »

Tere! Uurisin omal ajal, millist genealoogia programmi kasutusele võtta, kui oma genealoogia uuringuid alustasin, ja pidades silmas, et mul on ainult mac, siis pidi see olema iosile sobiv. Sõelale jäi Mac Family Tree ja pole siiani oma valikut kahetsenud. Meeldivad selle väga ilus ja moderne väljanägemine ja paindlikkus. Seda on väga lihtne kasutada/navigeerida, ning erinevate andmete sisestamise võimalused tunduvad lõputud. Oma sugupuu visuaalse esitlemise võimalusi samuti palju, ntks võib sugupuu panna soovi korral online (parooliga kaitstuna), saab maakaardil sugupuu asukohti ja liikumis näha jne. Programmi soetamisega tuleb kaasa tasuta ligipääs mormoonide andmebaasile familysearch lehel, mis on kasulik, kui osa esivanematest on asunud väljaspool Eestit. Synium, kes programmi loonud, pakub seda aegajalt poole hinnaga (minu meelest igal aastal Jõulude, aastavahetuse paiku - ka mina sain selle omal ajal osta £23 eest ja minu meelest on see seda summat rohkem kui väärt (makse on loomulikult ühekordne).
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Assar »

Sai see postitus ammu siia tehtud. Tundub, et inimesed kasutavad peamiselt kahte programmi?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas mibeko »

Tere,

Millist eestikeelset programmi soovitate? Praegu on sugupuu ainult Genis. Kas sealt on võimalus ka teise valitud programmi andmed üle tõsta?

Tänud ette.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas Assar »

mibeko kirjutas: Neljapäev 27. Aprill 2023, 14:51:04 Tere,

Millist eestikeelset programmi soovitate? Praegu on sugupuu ainult Genis. Kas sealt on võimalus ka teise valitud programmi andmed üle tõsta?

Tänud ette.
Minu meelest on võimalik genist andmeid alla laadida. Kas seda said teha vist need, kes maksavad. Peaks tekkima mingi GEDCOM fail ja selle peaks olema suuteline avama vist isegi iga genealoogia programm. Misjärel saab selle ka ümber salvestada. Kuidas see genist allalaadimine käib, seda ma ei tea. Ma, pehmelt öeldes, omal ajal kergelt pettusin selles keskkonnas. See jah on rohkem maitseküsimus ja vajadusteküsimus, millist proge kasutada. Ma niimoodi soovitada ei oska. Ma ise kasutan Ahnenblatt´i - ainuüksi selle tasuta levitatav demo on võimekam või vähemalt sama võimekas, kui mõned teised programmid. Lisaks saab sealt keeli lihtsalt vahetada menüüst ja kogu lugu on teises keeles. Samas on neil ka tasuline versioon, milles veelgi enam võimalusi. Aga kindlasti on ka teised programmid head.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Genealoogia programmid

Postitus Postitas maidu.leever »

Genist Gedcomi laadimise juhend inglise keeles https://help.geni.com/hc/en-us/articles ... my-GEDCOM-
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”