Kes aitaks rumalat

Vasta
tõrvalind
Postitusi: 5
Liitunud: Neljapäev 13. Mai 2010, 13:55:05
Status: Eemal

Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas tõrvalind »

Minu neiupõlvenini on Vares, kuid tean et suguvõsas esines ka variante Varres ja Warres. Vanaema nimi on Rosalie-johanna Vares Otto tütar. Mäletan, et ta vennad olid Oss ja Arno. Ja nad elasid Valgas veel 1982.a. Mälus on veel mõningaid nimesid. Kuid nüüd asja uurides selgus, et kuigi selle perekonnanimega inimesi on väga palju, ei klapi keegi minu otsitutega. Nad oleks justkui ära pühitud. Asja teeb hullemaks see, et andmeid on väga vähe ja küsida pole enam kelleltki. Kui kellelegi ütlevad need nimed midagi või kui keegi teab soovitada, kust veel infot saada võiks, siis palun jagada seda minuga.
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas Kalmerm »

Kui on aega minna Riigiarhiivi (Tallinnas Madara tn) võiks näiteks vaadata Valga vaeslastekohtu Vares, Otto vara hoolekandetoimikut 1930-1937 (ERA, f 3094, n1, s 521). See annaks ilmselt päris täpse info Vares, Otto laste või muude pärijate kohta sellel ajal.
Vares, Ottosid elas Eestis päris mitu (AIS andmete järgi otsustades), kuid ei usu hästi, et mitu samanimelist ka Valka juhtus.
tõrvalind
Postitusi: 5
Liitunud: Neljapäev 13. Mai 2010, 13:55:05
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas tõrvalind »

Tänan soovituse eest. Kuigi Otto ise ei pruukinudki Valgast pärit olla, sest mul pole õrna aimugi , kuidas vanaema ja ta vennad Valgamaale sattusid. Aga ma arvan, et saa ju olla mitu Ottot, kellel on täpselt samade nimedega lapsed. Ma tean ka, et üks vanaema vend küüditati Venemaale, kus ta surma koht ja aeg teadmata. Tema tütar tuli Eestisse tagasi, aga poeg jäi sinna elama. Kahjuks mäletan ainult lugu, aga mitte nimesid.
Ka ei tea ma täpselt, palju vanaemal üldse õdesid-vendi oli. Igatahes veelkord aitäh. Ise elan küll Saaremaal, aga lasen tütrel arhiivist infot hankida.
Katsa
Postitusi: 3749
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas Katsa »

Memento 1996. a. väljaandes leidub üks küüditatu Eduard Otto poeg Vares - äkki see oligi see vend? SIIN

VARES, Eduard, Otto s. 1905 Valgamaa Sooru v., arr. 12.03.48 Tartu, Gildi 7-12, erin. 15.06.48 §58-1a, 58-11, 25a., väh. 10 a., vab. 22.03.57. [ar 1314/9786]

Selle Eduardi sünnikanne asub Valge Luke koguduse meetrikaraamatus, mida hoitakse Läti arhiivis, vaadata saab seda Radurakstist (Saaga analoog Lätis) SIIN, kaader 25, kanne nr. 48

Kui see on õige sugulane, siis võib oletada, et ka ülejäänud pere oli Luke koguduse liikmed. Varese-nimelisi tundub seal olevat veelgi. Läti arhiivimaterjalidest info leidmine on aga üksjagu keerulisem - millegipärast praktiliselt puuduvad personaalraamatud, hingeloendid jmt. allikad.

Radurakstisse peate ennast esmalt kasutajaks registreerima.
Katrin H.
Katsa
Postitusi: 3749
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas Katsa »

Ehk sobib see Rosalie-Johanna Saaga EAA.5282.1.16:97?123,984,443,141,0 ?

Samal lehel kõige esimene on Oti poeg Arnold, järgmisel lehel Oti lesk Anna ja poeg Eduard.

Rosalie-Johanna sünnikande leiate samuti Radurakstist.
Katrin H.
tõrvalind
Postitusi: 5
Liitunud: Neljapäev 13. Mai 2010, 13:55:05
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas tõrvalind »

Tänan sind, Katrin. Tundub, et need on just need, keda mina otsin. Kuigi vanaema sünnikuupäev pole päris see, mida mina tean. Aga sellest pole midagi, sest ma tean, et ka ema sünnikuupäev on passis 10 päeva hilisem kui sünnitunnistusel. Eduardi kohta leidsin ka Raduraktsist sissekande, aga Rosalie-Johanna kohta mitte veel. Eks seda teksti ole pisut raske lugeda ka. Huvitav, kas see peaks tähendama seda, et meie suguvõsa elas mingil ajal Läti territooriumil. Igatahes on minus nüüd tõsine huvi ärganud ja ma arvan, et kõigepealt alustan elusolevatest inimestest. Kuigi ma ei tea veel, kust pääseda ligi omaaegsetes RSN Täitevkomiteedes registreeritud sündidele-surmadele.
Veel kord, suur tänu.
Katsa
Postitusi: 3749
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas Katsa »

Sünnikuupäev on vana kalendri järgi, uue kalendri järgi peaks olema 28.3.1903 - kas see klapib paremini?

Sünnikanne on SIIN - kaader 19, kanne nr. 10. Luke koguduse meetrikaid lapates peab jälgima seda, et läti ja eesti koguduste kanded on eraldi.

Rosalie-Johanna sünnikoht on Sooru vald, Tiirike talu. Millalgi on ta elanud ka Tapal ja Tõrvas. Kas ka praeguse Läti territooriumil, ei oska öelda. Rosalie-Johanna sünni ajal oli kõik üks Liivimaa kubermang, Eesti ja Läti riigid ning piir nende vahel tekkisid pärast iseseisvumist 1918. a. Selle kandi kirikuraamatuid jm. ajalooallikaid leidub nii Eesti kui Läti arhiivides.
Katrin H.
virco
Postitusi: 197
Liitunud: Reede 06. Juuli 2007, 21:47:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas virco »

Minu esivanemad elasid Sooru vallas praegusel Valgamaal ja kuulusid samuti Luke koguduse alla. Läti territooriumil nad elanud ei olnud.
tõrvalind
Postitusi: 5
Liitunud: Neljapäev 13. Mai 2010, 13:55:05
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas tõrvalind »

Sul on õigus. Läti koosseisus pole ta tõesti olnud, küll aga ajas esialgu segadusse see, et ta ei ole iseseisev vald vaid kuulub Tõlluste valla alla. Kas sa kuulud ka Varreste suguvõssa?
Leemet
Postitusi: 1
Liitunud: Esmaspäev 27. August 2012, 00:26:08
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas Leemet »

See lugu, kus pereisa läks sõja ajal nõukogude tagalas "kaotsi", tütar tuli tagasi, aga poeg jäi elama Siberisse, on nagu kaks tilka vett minu ämma perelooga.
Ämm on Malle Rauk, s Vares, sünniaasta 1939. Vend Vello elab tõepoolest tal kuskil Siberis. Isast aga ämm ei tea suurt midagi.

Head inimesed on siin juba Läti dokumente sirvinud ja leidnud, ise olen Saagaski alles algaja.
tõrvalind
Postitusi: 5
Liitunud: Neljapäev 13. Mai 2010, 13:55:05
Status: Eemal

Re: Kes aitaks rumalat

Postitus Postitas tõrvalind »

Tere Leemet! Kena, et kirjutasid.Ainuke vanaonu, kelle järeltulijate kohta mul andmed peaaegu puuduvad, on minu vanaema poolvend Peter Varres. Kui sinu ämma isa nimi oli Peter, siis on väga suur tõenäosus, et me kuulume samasse suguvõssa. Muidugi tuleks kasuks rohkem andmeid, näiteks aitaks kindlasti kaasa kui ta mäletaks ka mõnda oma onu nime.
Vasta

Mine “Valga linn ja seda ümbritsevad eesti asustusega alad”