Uuritav nimi - Rull

Vasta
Pisi-Pisi
Postitusi: 9
Liitunud: Teisipäev 02. Märts 2010, 16:37:03
Status: Eemal

Uuritav nimi - Rull

Postitus Postitas Pisi-Pisi »

Tere!
Kas keegi on tegelenud perekonnanimega Rull? Minu vaarisa oli Vassili Rull, temal olid lapsed Semjon/Simeon, Jelena/Olli, Nikolai/Mikk ja Anne. Vaarisa naise nime ei tea, samuti pole mul teada vaarisa venna nimi (võttis teise perekonnanime kui Rull).
Ene K.

Ei või iial teada, kui väike on maailm...
helmhi
Postitusi: 35
Liitunud: Pühapäev 16. November 2008, 16:28:11
Asukoht: Värska
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Uuritav nimi - Rull

Postitus Postitas helmhi »

Ma arvan ,et Rull on Jatsmani külast. Jatsmani küla rahvas käis Kuulja kirikusse. Ka Värska kiriku meetrikas on Jatsmani rahvast. Samas Saatse kirik oli palju lähemal. Nii, et need kolm kirikut on ,kust uurida.
Pisi-Pisi
Postitusi: 9
Liitunud: Teisipäev 02. Märts 2010, 16:37:03
Status: Eemal

Re: Uuritav nimi - Rull

Postitus Postitas Pisi-Pisi »

Kahtlustan, et sellisel juhul pole tegu samade Rullidega. Minu huviorbiidis on Kolovino/Kolovinna(?) külast pärit olevad, kes peaksid olema Petseri kiriku nimekirjades olema. Aga millises kirikus täpselt, seda ma veel uurin (ühestki pole veel näkanud). Värska kiriku raamatuid ma juba tuulasin, ei ole see.

Samas sain ma teada vaarisa venna nime, Georg Andron. Kui setud said perekonnanimed 1921. aastal, siis milline on seos vendade perekonnanimedel Rull ja Andron? Kas Andron võib olla vaarisa isa nimi, kes võis olla mõni tähtsam tegelane või sisserännanu? Mõtlemisainet jagub ja küsimusi on kõvasti rohkem kui vastuseid. Ja otse loomulikult on kõik informatsioon on selline rohkete küsimärkidega, millest ei julge ma ühtegi asja enne usaldada, kui on mõni paber tõenduseks - liiga palju vigu teevad mu suulised allikad.
Ene K.

Ei või iial teada, kui väike on maailm...
potsataja
Postitusi: 38
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 10:53:07
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Re: Uuritav nimi - Rull

Postitus Postitas potsataja »

Petserimaal oli ka täiesti tavaline, et vennad said 1921.aastal täiesti erinevad perekonnanimed. Ega neid kerge uurida ei ole :x
helmhi
Postitusi: 35
Liitunud: Pühapäev 16. November 2008, 16:28:11
Asukoht: Värska
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Uuritav nimi - Rull

Postitus Postitas helmhi »

Setumaa vene kiriku raamatutes on eesnimi ja isa nimi ning küla nimi. Nii et Georg on eesnimi ja Andron on isa nimi. Tähtis on ka küla nimi. Sama ees- ja isanimega isikuid ühes külas ei olnud. Küla nimi asendaks nagu perekonnanime. See asjaolu lihtsustab tunduvalt uurimist. Kolovina küla rahvas käis Petseri Püha Varvara kirikusse. Selle kiriku raamatud on Saagas olemas, aga väike arv aastakäike.
Üks Rullide pere elas kindlasti Jatsmanis.
Minu vanaema on pärit Puravitsa külast, mis asub Kolovina lähedal. Kahjuks ei ole enam väimalik tema käest küsida.
Otsa võib lahti teha laulatuste uurimine. Seal on palju isikuid nimetatud, ka pruudi ja peigmehe vanus(alati pole täpne).Võib olla nii - Kolovina poiss tuli Jatsmani koduväiks ja laulatati näiteks Saatse kirikus. See on muidugi oletus.
Pisi-Pisi
Postitusi: 9
Liitunud: Teisipäev 02. Märts 2010, 16:37:03
Status: Eemal

Re: Uuritav nimi - Rull

Postitus Postitas Pisi-Pisi »

Selle Püha Varvara kirikuga on jah see häda, et aastakäike on vähe Saagas ja need pole need, mida mul praegu tarvis. Mul on andmeid, mida ma tahaks kontrollida, aga need on nii sajandi jagu hilisemad.
Helmhi, sinust on kõvasti kasu :) Kuna ma pole sealsete oludega kursis, on vägagi hea, et leidub inimene, kes teeb asja puust ja punaseks. Ise ma ei tuleks selle peale, et sama ees- ja isanimega isikuid ühes külas ei ole.
Aga hetkeseisuga istun ma nagu tulistel sütel, poolkogemata leidsin üles ühe elava sugulase. Ootan vastust, kas ta tõesti on see, keda ma loodan ta olevat ja siis saab edasi uurida :)
Ene K.

Ei või iial teada, kui väike on maailm...
Tsäsnet
Postitusi: 1
Liitunud: Pühapäev 08. Jaanuar 2012, 02:04:01
Status: Eemal

Re: Uuritav nimi - Rull

Postitus Postitas Tsäsnet »

Pisi-Pisi kirjutas:Tere!
Kas keegi on tegelenud perekonnanimega Rull? Minu vaarisa oli Vassili Rull, temal olid lapsed Semjon/Simeon, Jelena/Olli, Nikolai/Mikk ja Anne. Vaarisa naise nime ei tea, samuti pole mul teada vaarisa venna nimi (võttis teise perekonnanime kui Rull).


sinu vaarisa venna nimi oli Ivan Rulli süninud 1894 aastal
Vasta

Mine “Petseri kihelkond”