andmed perekonnaseisuametites ja valdades

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

andmed perekonnaseisuametites ja valdades

Postitus Postitas janelys »

Kui paljudel teist on olnud võimalus tutvuda perekonnaseisuametites olevate perekonnakirjade vms?
Kellel on, siis mis valla/ maakonnaga on tegu kus Teiega on eriti abivalmid oldud?
Kas olete saanud ise perekonnakirju sirvida või on Teile vajalikud raamatud toodud vaatamiseks töötaja poolt?
Kas olete avastanud materjalides palju vigu kui olete võrrelnud näiteks perekonnaseisukirjades olevaid andmeid kirikuraamatute andmetega? Ma ei mõtle uue ja vana kalendri vahest tulevaid erinevusi kuupäevades või nimekirjutuse erinevusi. Pigem pean silmas vigu sellises ulatuses kus kirikuraamatutes ja perekonnakirjades olevates kuupäevades on vahe näiteks 1 aasta sünnajal erinevust vms.
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
andres73
Postitusi: 56
Liitunud: Reede 16. Juuli 2010, 23:38:07
Status: Eemal

Re: andmed perekonnaseisuametites ja valdades

Postitus Postitas andres73 »

Sügisel 2011 aitas mind Viljandi perekonnaseisuametnik kaugemate, ammu surnud sugulaste surmadaatumite leidmisel (Viljandi maakonnast). Põhimõtteliselt olen aru saanud, et nad selliseid asju tavaliselt väga meeleldi ei tee (eelistatav vastus on vist pigem see, et pöördugu ma Fred Pussi poole), aga Viljandi ametnik oli küll vastutulelik ja kena. Info tuli mulle e-postiga.

Sel aastal sain siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna peaspetsialistilt samuti igati kenasti vastuse oma päringule, mis puudutas ühe lähema sugulase esimese abikaasa (kes on ammu surnud) sünnidaatumit.
seint
Postitusi: 62
Liitunud: Kolmapäev 29. September 2010, 13:44:09
Kontakt:
Status: Eemal

Re: andmed perekonnaseisuametites ja valdades

Postitus Postitas seint »

Mina kahjuks ei saanud Viljandi perekonnaseisuametnikult paraku mingit abi. Konkreetsetele küsimustele vastati ebamääraselt või jäeti need üldse märkamata (uurisin, kas ja mis andmeid on ühe 1930-ndatel Viljandis elanud isiku (sugulase) kohta perekonnakirjetes olemas). Ametnikul ei olnud mingit tahet aidata. Oleks konkreetselt abist keeldutud, oleks see aktsepteeritav vastus olnud (kui nii, siis nii). Aga selline ametnikupoolne lõputuna näiv ümmargune jutt teemal, kas ja kuidas nad küsitud infot väljastavad - igatahes pärast paarikuist e-kirjavahetust ma lihtsalt loobusin.
Teiste piirkondade perekonnaseisuametnikega ei ole rohkem kokkupuuteid olnud. Siit-sealt siin foorumis võib lugeda, et üldiselt on nad abivalmid ja vastutulelikud. Ehk sul veab nendega paremini :)
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: andmed perekonnaseisuametites ja valdades

Postitus Postitas janelys »

Ise olen kokku puutunud väga abivalmite perekonnaseisu ametnikega Saaremaal, Põlvamaal ja Pärnumaal- mujalt pole veel andmeid jõudnud küsida. Kohal olen ise käinud vaid Saaremaal, muude kohtadega suhelnud vaid e-maili teel. Põlva perekonnaseisuameti arhivaar oli eriti abivalmis. Vaja kindlasti veel minna või kirjutada kunagi Rakverre või Narva. Kas kellelgi nende 2 viimatinimetatud kohaga on kokkupuuteid?
Ning teine küsimus jääb ikka samaks mis alguses ehk kas on olnud väga suuri erinevusi Teie kogemustes maakondade perekonnaseisukirjade ja kirikuraamatute andmete vahel? Minul hetkel 2 juhtumit järjest kus kirikuraamatus ühe isiku ja tema vanemate sünniajad erinevad veidi enam/ vähem kui aasta ulatuses, kuid laste andmed on samad mis kirikuraamatutes. Teise puhul kirikuraamatu järgi inimene abiellunud kirikus 01.07.1928 ja perekonnakirjades vallavalitsuses 30.06.1928. See õnneks vaid ühepäevane vahe, kuid kumba lugeda õigemaks? Dokumendid ju mõlemad. Teisel puhul ei tohiks olla ka vahet uue ja vana kalendri vahel.
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
kaerahelbed
Postitusi: 243
Liitunud: Esmaspäev 19. Juuli 2010, 10:48:07
Status: Eemal

Re: andmed perekonnaseisuametites ja valdades

Postitus Postitas kaerahelbed »

Hiljutised suurepärased kogemused: neljapäeva õhtul saadetud päring sai vastuse koos vajaliku infoga juba reede hommikul kella 8:30ks! Proua Milvi Vaarpuu Pärnu MV peretoimingute osakonnast!
Samuti saatsin päringud Järvamaa ja Virumaa Maavalitsusse ning sealt sain samuti vastuse kirjale samal päeval. Kuna aga päring sisaldas väga palju nimesid, siis loodetavast saab järgmise nädala jooksul ka tulemust.
Tallinn Perekonnaseisuametist olen ka mitmeid perekirjade koopiaid võtnud, kuid nagu ikka suurele linnale kohaselt läheb seal tiba kauem ja mitte nii personaalselt :-}
Uuritavad nimed: Falten, Gros(s)berg, Haus, Heinsen/Einsen(m), Wolber/Volber, Boberg, Kristjuhan, Allas/Allats, Wulkan/Vulkan, Kaan, Birkenberg, Wasser, Masnik, Sõõrd, Eidse, Matsov, Pauklin,Kermon, Müüldam, Pridemann, Pussov, Kideman, Matsov
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”