Look Rannust

Vasta
Gert.Laiuste
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 23. Aprill 2009, 10:54:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Look Rannust

Postitus Postitas Gert.Laiuste »

Tere

Tunnen huvi isiku Jaan Look'i vastu, kes abiellus (kuupäev teadmata) Tarvastust pärit 01.01.1898 sündinud Emma Lilienthal'iga. Juttude järgi olevat ta Rannu vallast pärit, kuid leida mul teda ei ole õnnestunud.
Kui kellelgi on mingit infot tema sünniaja ja vanemate kohta, saan ehk ise edasi otsida.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Look Rannust

Postitus Postitas Katsa »

1.1.1898 sündis titt, kes sai nimeks ju hoopis Rosalie Saaga EAA.1288.1.229:1?1279,349,1030,480,0

Rosalie jõudis edaspidises elus otsapidi Tartusse, olles arvatavasti eelnevalt elanud ka Rannu kihelkonnas Valgutas. Tartus pöördus ta õigeusku Saaga EAA.1288.1.292:40?2692,1993,993,250,0, temast sai Raissa ja ta läks mehele Saaga EAA.1978.1.87:10?352,484,1860,797,0. Peigmehe venestamata nimi oli Jaan Look Saaga EAA.1978.1.88:124?538,1166,851,485,0. Allpool on huvitav märkus, mille järgi Rosalie oli ikkagi Emma-Rosalie. Kaader eespool on selle dokumendi esikülg, kust saate peiu vanuse jm. andmeid. Edasi võiksite otsida ehk Rannu õigeusu koguduse meetrikatest - kui see Jaan Teile ikka sobiv persoon peaks olema.
Katrin H.
Gert.Laiuste
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 23. Aprill 2009, 10:54:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Look Rannust

Postitus Postitas Gert.Laiuste »

Paistab, et sul on õigus. Kuigi kogu vanem generatsioon mäletab teda millegi pärast just Emmana tuleb välja, et tema mees (Jaan Look) kutsus teda Roosiks. isik kellelt info sain ei mäletanud seda pisiasja kohe alguses. Kui üle küsisin, siis tuli meelde.

Seega Jaani kaasa nimi peaks arhiivides olema Emma asemel Rosalie.
Tänan Katsat tähelepanu juhtimast.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Look Rannust

Postitus Postitas Katsa »

Täiendasin oma eelmist postitust :wink:
Katrin H.
Gert.Laiuste
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 23. Aprill 2009, 10:54:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Look Rannust

Postitus Postitas Gert.Laiuste »

Tänan väga.

Isiku mitteleidmise üks põhjusi võibki siis olla õigeusk. Sealt ma tõesti ei teinud otsinguid.
Smurfiina
Postitusi: 75
Liitunud: Laupäev 26. Jaanuar 2008, 20:15:01
Status: Eemal

Re: Look Rannust

Postitus Postitas Smurfiina »

Gert, kas selline nimi nagu Emma Look (s. 26.05.1893) ka kusagil sugulaste listis on? Look on neiupõlvenimi. See on minu vanaema, kelle sündi ma pole üles leidnud. Isa jutu järgi on sündinud Lohusuus?! Õigeusk olla ka mängus olnud ..
* A smurf a day keeps the smurf away
* Speak of the smurf and he will come
Gert.Laiuste
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 23. Aprill 2009, 10:54:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Look Rannust

Postitus Postitas Gert.Laiuste »

Emma (Rosalie) Look (sünd Lilienthal) on küll minu vana-vanaema, kuid tema on sündinud 1.1.1898 Tarvastus (Vana Suislepa).
Samas ei ole ma Lookide poolega kuigi kaugele jõudnud. Kui mõni isik on sealt kolinud Ida-Virumaale ning ma leian sellest mingeid märke, siis saan sulle teada anda.
Smurfiina
Postitusi: 75
Liitunud: Laupäev 26. Jaanuar 2008, 20:15:01
Status: Eemal

Re: Look Rannust

Postitus Postitas Smurfiina »

Minu vanaema Emma Look kolis kuhugi Petserimaale, abiellus 2 korda. Teisel korral abiellus Johannes Friedrich Laane'ga. Siis oli ta nimi Lydia Laane :) Elasid Luunjas ja Tartus. 1 abielu kohta ei tea peale laste eesnimede midagi. Emma ema olevat elanud Viljandis!
* A smurf a day keeps the smurf away
* Speak of the smurf and he will come
wahur
Postitusi: 21
Liitunud: Reede 05. Mai 2006, 10:17:05
Status: Eemal

Re: Look Rannust

Postitus Postitas wahur »

Rannus sündinud Look võib kergesti hoopis Lokk'iks osutuda. See suguvõsa on otse Rannu kiriku kõrvalt pärit ja Rannu kandis on Lokkisid (või kohalikus pruugis Lokkusid) tänini üksjagu. Kui nendega kuskile maale jõuad, olen huvitatud tulemuste jagamisest, sest kaevan selle suguvõsa üht teist haru (mis sind huvitavaks ajaks juba sealtmailt lahkunud oli).

Vahur Lokk
Rannu/Tamme Lokkidest, Virumaa Lugenbergidest/Lainemäedest, Vändra Martinsonidest, Haljala Didvidest. Kõik Hüvad huvitavad ka.
Vasta

Mine “Rannu kihelkond”