Simuman / Simoman

Vasta
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Simuman / Simoman

Postitus Postitas reino »

jäin käekirjaga hätta ühe sugulase uurimisel

Mihkel Simoman

küsimused tekkisid:
sünd Saaga EAA.1224.1.223:174?519,563,176,100,0
- nime juures on mingi märge, on sellel mingi sügavam tähendus?
- Ema nime taha on ka mingi selgitusega koos lisatud nimi Hinrek Aalberk, kas tegemist pärisisaga?

PR Saaga EAA.1224.1.236:126?20,707,317,95,0
- kui ta suri 15 aastaselt, siis miks on ta kantud personaalraamatusse eraldi ja Madlena pojana (mis tähendab ilmselt, et ta oli vallaspoeg)? kas eraldi kanne võib olla seotud sellega, et tal oli hiljem ema abieluga seoses emast erinev perekonnanimi?
- mis seos on tal Kaarel Reimersiga, keda on mainitud sealsamas kirjes (keda ma ei leidnud mainitud lk 458, kuigi Selja (Selgs) oli ka Haljala khk ja peaks viitama samale raamatule)?
- millega seoses on mainitud nime Einbork, mis oli tema ema perekonnanimi hilisemas abielus Rein Einborkiga - kas lihtsalt viiteks, et kust leida ema kirjet.

surm Saaga EAA.1224.1.234:57?793,902,312,48,0
- millesse ta suri nii noorelt?
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Simuman / Simoman

Postitus Postitas Assar »

reino kirjutas: küsimused tekkisid:
sünd Saaga EAA.1224.1.223:174?519,563,176,100,0
- nime juures on mingi märge, on sellel mingi sügavam tähendus?
- Ema nime taha on ka mingi selgitusega koos lisatud nimi Hinrek Aalberk, kas tegemist pärisisaga?
- See tähendab, et abieluväline (uneheliche)
- täpselt niimoodi
reino kirjutas: PR Saaga EAA.1224.1.236:126?20,707,317,95,0
- kui ta suri 15 aastaselt, siis miks on ta kantud personaalraamatusse eraldi ja Madlena pojana (mis tähendab ilmselt, et ta oli vallaspoeg)? kas eraldi kanne võib olla seotud sellega, et tal oli hiljem ema abieluga seoses emast erinev perekonnanimi?
- mis seos on tal Kaarel Reimersiga, keda on mainitud sealsamas kirjes (keda ma ei leidnud mainitud lk 458, kuigi Selja (Selgs) oli ka Haljala khk ja peaks viitama samale raamatule)?
- millega seoses on mainitud nime Einbork, mis oli tema ema perekonnanimi hilisemas abielus Rein Einborkiga - kas lihtsalt viiteks, et kust leida ema kirjet.
- No ta oli vallaspoeg kohe päris kindlasti. Aga ema abielllumist siit küll välja ei loe praegu.
- Kaarel Reimers kasvatas selle lapse ülesse, kuid tundub, et see ie tähendanud lapse emaga abiellumist. See raamat on sul seal Personaalraamat I. Andja, Vanamõisa, Annikvere jt. Seljat selles raamatus pole. nagu ise näed, aga mida mõeldud on, seda ma ka ülesse ei leidnud.
- Einbrokiga ollakse hetkel abielus jah, viide leheküljele 265

reino kirjutas: surm Saaga EAA.1224.1.234:57?793,902,312,48,0
- millesse ta suri nii noorelt?
Sellele jään vastuse võlgu
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Simuman / Simoman

Postitus Postitas reino »

Assar kirjutas: - No ta oli vallaspoeg kohe päris kindlasti. Aga ema abielllumist siit küll välja ei loe praegu.
- Kaarel Reimers kasvatas selle lapse ülesse, kuid tundub, et see ie tähendanud lapse emaga abiellumist. See raamat on sul seal Personaalraamat I. Andja, Vanamõisa, Annikvere jt. Seljat selles raamatus pole. nagu ise näed, aga mida mõeldud on, seda ma ka ülesse ei leidnud.
- Einbrokiga ollakse hetkel abielus jah, viide leheküljele 265
Tänud.
Seda ma tegelikult ei arvanudki, et ema Kaarel Reimersiga abiellus ja personaalraamatu kandest muud abiellumist ka välja ei üritanud veerida. Ma ise tegelikult uurisin just seda viidatud lk 265 algselt, kus ema juba Einbork, aga unustasin seda sinna küsimuste juurde mainida.

Leidsin selle Kaarel Reimersi Saaga EAA.1224.1.238:264?1505,422,997,186,0
ta on abielus Elts Simumaniga, kes sünniaasta järgi võib vabalt näiteks Madlena noorem õde või nõbu olla - faktina seda loomulikult võtta ei saa ja tuleb edasi uurida, aga natuke loogilisemaks läks küll. Ehk võeti sugulase vallaslaps oma hoole alla.
Vasta

Mine “Haljala kihelkond”