Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Vasta
pipekas
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 27. Märts 2010, 12:16:03
Status: Eemal

Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas pipekas »

Tere, kas keegi oskab öelda täpsemalt Hiiumaalt Nurste kandist Väljas -suguvõsa kohta. Minu vanaema oli Helvetiine Väljas (1922 -1987), neil peres kokku oli 6 last. Mäletan, et vanavanaema oli Hilda Kurist ja ühe minu esivanema nimi oli Ingel Kurist. Mänspe kalmistu annab need nimed. Kui keegi teab, kust otsida, oleks väga tore. Tahaksin oma emapoolse suguvõsa paika panna.
malle.põldre
Postitusi: 9
Liitunud: Laupäev 20. Jaanuar 2007, 19:20:01
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas malle.põldre »

Minu sugupuus on kaks Ingel Kurist'i nimelist, esimene sünd. 1808 ja teine 1835.Kas need teie sugulased on ei oska õelda. Väljaste üks liin on pärit Külakülast.
pipekas
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 27. Märts 2010, 12:16:03
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas pipekas »

Tere!
Tean, et Ingel Kurist on minu vanavanavana...ema. Minu vanaema oli Helvetiine Väljas (tema õed-vennad Kalju, Eldur, Ilme, Elje, Liivi). Tean, et oli Risti talu, kuid see hävis ammu, ja sealt siis koliti Nurstesse, Metsapere talu oli vist nimi. Aga kas on ka teada, kes järgnes Inglile? Kas HIlda Kurist? tema oli siis minu vanavanaema tõenäoliselt. aga võin ka eksida.
Sirje Jakobson
Postitusi: 17
Liitunud: Esmaspäev 30. Jaanuar 2006, 11:00:01
Asukoht: Hiiumaa
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas Sirje Jakobson »

Tere!

Minul sellised andmed
Liisu Kubja 1852 - Haldi
+ Peeter Väljas 1847 - Härma

Nende 2.laps Juhan Väljas 1874 - Risti koht
+ Leena Haltrik 1870 - Haldreka

Juhani ja Leena 2. laps Oskar Väljas 1899 - Risti koht
+Hilda Kurist 1900 - Metsapere

Oskari ja Hilda 1. laps Helvetine Väljas 1922 - Risti koht
+ Oskar Toom 1923 - Taebla

Seega oleme ka sugulased, kuigi ühised esivanemad on sündinud 1700-ndate aastate keskel. Kirjuta mulle e-mailile hiiusirje@hot.ee, saan sulle siis üht teist infot saata.

Tervitades
Sirje
malle.põldre
Postitusi: 9
Liitunud: Laupäev 20. Jaanuar 2007, 19:20:01
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas malle.põldre »

Vaatasin veidi viimast Emmaste personaalraamatut. Hilda Kurist abiellus Oskar Väljasega 1921 a.Hilda vanemad olid Johannes Kurist s.1871 (Tõnise poeg) ja ema Ingel(sünd. Väljas) s.1873.a. Hilda õed-vennad olid Robert, Lilla, Ferdinant, Helmi, Edgar. Ingli vanemad olid Ado Väljas ja Liso. Soovitan Saagas Emmaste raamatutes edasi otsida, teil on aastaarvud ja muud andmed rohkem teada. Ka GENISt võib andmeid leida, kui olete seal liige. Jõudu Malle.
pipekas
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 27. Märts 2010, 12:16:03
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas pipekas »

Uskumatu, mida loen!!!! Ei usu silmi, olen saagatanud ja uurinud dokumente, küll interneti teel, aga ei miskit. Olen Teile väga väga tänulik.
Kõik nimed on tuttavad - sest käisime lapsepõlves vanaemaga kõik sugulased suviti läbi, ise elame (elasime) tallinnas. terve suvi aga metsaperes.
AITÄH!! püüan nüüd mingi puuu joonistada ja endki sinna istutada.
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas Eilish »

Oi, tore näha, et keegi veel VÄLJASeid uurib. Mulle on nad kõik sugulased ja hetkel neid ikka päris mitusada sugupuus, nimetatud inimesed ka olemas, aga nooremad põlvkonnad paraku puudu, nendele ootan väga lisa. Olen ka Genis olemas, sealt tasub otsida, aga võin saata ka Exceli versiooni.

Pia Paris
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas Eilish »

PS! Mulle on sugulased mõlemad nii Oskar nii ema kui isa poolt kui ka Hilda ema Ingli poolt. Nii et mitmekordselt sugulane :)
pipekas
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 27. Märts 2010, 12:16:03
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas pipekas »

Tere Pia Paris, aga kahjuks olen nii saamatu, et geni.comis ma hakkama ei saa.
mind just huvitabki see puu - et kuidas see hargneb. Mina võin täiendada nooremaid generatsioone. helvetiine tüve jne,. aga kuidas? kas suhtleme meili teel?
Kõike head.
Punapats
Postitusi: 24
Liitunud: Teisipäev 28. September 2010, 14:56:09
Status: Eemal

Re: Väljas- nimelised Hiiumaalt, Risti või Külaküla või Nurste.

Postitus Postitas Punapats »

Mul on vanaema kaudu üks puu haru Väljased (Minu vanaema oli Mariande Leisberg, kelle õde Hulda Leisberg abiellus Joosep Väljasega sünd 1901). Kuus paar korda suhtlen 3 Väljase pere liikmega (Helve, Vello ja Martin Väljas), kes elavad Tallinnas. Mul on terve Väljaste liin geni.com'is, kuid ma ei oska seda kuidagi siia mahutada.
Kui kedagi konkreetset otsid, siis võin vaadata geni'st ja küsida elus olevatelt Väljastelt:)
Minu meil on punapats@biker.ee
Vasta

Mine “Emmaste kihelkond”