Breddit - kas on kellelgi kokkupuuteid?

Vasta
epp.ylevaino
Postitusi: 41
Liitunud: Pühapäev 27. Juuni 2010, 19:29:06
Status: Eemal

Breddit - kas on kellelgi kokkupuuteid?

Postitus Postitas epp.ylevaino »

Tere!

Minu suguvõsasse jookseb abielu kaudu sisse selline perenimi nagu Breddit. Onomastika-leht jääb selle nime kohal nõutuks, st otsinguga on tulemus ümmargune null - seda nime ei ole meil väidetavalt pandud ega muudetud (kuigi samas on Viljandimaal pandud ka sellist perenime nagu Ussipea/Ussipää, mida samuti onomastika.net-ist ei leia).
Täpsemalt on August Sikk abiellunud Natalie (Adama/Aadama tütar) Breddit'iga 26. detsembril 1923 Pärnus (Pärnu Elisabethi kogudus). Natalie on sündinud 1. juulil 1898 Mõisakülas. Huvitav on see, et samal aastal Abjas sündinud August Sikk on Halliste koguduse sünnimeetrikast täiesti leitav, kuid Nataliet ma sealt üles ei leidnud, kuigi nii Abja kui Mõisaküla kuulusid mõlemad Halliste kogudusse. Vaatasin läbi nii eesti kui saksa pihtkonna sünnimeetrika. Ka ei ole suutnud ma Breddit' nime personaalraamatutes tuvastada. Võimalik on muidugi, et Natalie tegelikult hoopis mujalt pärit on - Läti piir on sealt ju kiviga visata.
Tõestuseks, et ma Nataliet ise välja ei mõelnud :lol: - mõned lingid ka:
Saaga EAA.1279.1.181:82?299,1359,868,270,0
Saaga EAA.1279.1.170:294?446,1110,1530,154,0
Igatahes kui keegi oskab selle müstiliseks jäänud perenime kohta midagi lisada või vihjata, siis võtan kõik tänuga vastu. :)
Katsa
Postitusi: 3741
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Breddit - kas on kellelgi kokkupuuteid?

Postitus Postitas Katsa »

See on selgelt läti päritolu perekonnanimi (-it lõpp). Paljud sealsed kandi lätlased käisid Ruhja (Ruijena) kirikus, seega proovige otsida selle Natalie sünnikannet Radurakstist Põhja-Ruijena koguduse meetrikatest.
Katrin H.
epp.ylevaino
Postitusi: 41
Liitunud: Pühapäev 27. Juuni 2010, 19:29:06
Status: Eemal

Re: Breddit - kas on kellelgi kokkupuuteid?

Postitus Postitas epp.ylevaino »

Aitäh, hakkangi siis hoopis Läti poolt otsima. :)
epp.ylevaino
Postitusi: 41
Liitunud: Pühapäev 27. Juuni 2010, 19:29:06
Status: Eemal

Re: Breddit - kas on kellelgi kokkupuuteid?

Postitus Postitas epp.ylevaino »

Veelkord suured tänud õige suuna kättenäitamise eest! :D
Tegemist oli tõepoolest Mõisakülas sündinud lätlannaga, Radurakstist Ippiki kogudusest (või misiganes üksused neil seal nüüd ongi) leidsin Natalie Bradditi sünnikirje juba kenasti üles.
Vasta

Mine “Halliste kihelkond”