Suuder, Gorski, Kaarlõp, Fetka

Vasta
Enel
Postitusi: 17
Liitunud: Teisipäev 18. Märts 2008, 17:49:03
Status: Eemal

Suuder, Gorski, Kaarlõp, Fetka

Postitus Postitas Enel »

Uuritavad perenimed:
Suuder ja Gorski Täriverest
Kaarlõp ja Fetka Iisakust

Enel
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Fetka nimi pakub mullegi huvi. Pole küll just väga palju seda aru veel uurinud, aga kuigi palju ikka on teada ka. Õigemini küll ainult ühe Fetka järeltulijad (olen ka ise tema järeltulija).
Minul teadaolev on Alviine Fetka (sünd 1878.a. vist), kes abiellus Nikolai Sellik´uga (sünd 1872, surm 1935). Ja siis edasi nende järeltulijad.
Enel
Postitusi: 17
Liitunud: Teisipäev 18. Märts 2008, 17:49:03
Status: Eemal

Postitus Postitas Enel »

Ka mina ei ole Fetkade-haru veel kaua jõudnud uurida. Hetkel tean seda, et ühed kauged esivanemad - Kai Fetka (sünd 1830) ja Madis Kaarlõp (sünd 1832) abiellusid 1854. aastal.
Kai vanematel Madis Fetkal (Ado poeg) ja tema naisel Trinol oli lisaks Kaile veel kaks poega - Adamka (sünd 1818) ja Adaschka (sünd 1821) (hiljem mõlemad Adamid :S). Adaschka noorima poja Martini (sünd 1862) laste hulgas on üks Alviine-nimeline, ent selle sünniaasta on 1889.
Lisaks Ado Madisele oli Iisaku kandis veel teisi Fetkasid, keda ma pole veel suutnud oma esivanematega seostada. Nii et Alviine võib ka nende järglane olla.

Päikest!
Enel
Enel
Postitusi: 17
Liitunud: Teisipäev 18. Märts 2008, 17:49:03
Status: Eemal

Postitus Postitas Enel »

Ka mina ei ole Fetkade-haru veel kaua jõudnud uurida. Hetkel tean seda, et ühed kauged esivanemad - Kai Fetka (sünd 1830) ja Madis Kaarlõp (sünd 1832) abiellusid 1854. aastal.
Kai vanematel Madis Fetkal (Ado poeg) ja tema naisel Trinol oli lisaks Kaile veel kaks poega - Adamka (sünd 1818) ja Adaschka (sünd 1821) (hiljem mõlemad Adamid :S). Adaschka noorima poja Martini (sünd 1862) laste hulgas on üks Alviine-nimeline, ent selle sünniaasta on 1889.
Lisaks Ado Madisele oli Iisaku kandis veel teisi Fetkasid, keda ma pole veel suutnud oma esivanematega seostada. Nii et Alviine võib ka nende järglane olla.

Päikest!
Enel
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Et siis veel Fetkadest. Minu suguvõsasse tuleb sisse ka Leno Fetka, kes on abiellunud Jüri Bahwaliga ja neil oli poeg Rudolf. Jüri aga on teise minu esivanema järeltulija. Nii et veel üks kokkupuude.
marika.sootaga
Postitusi: 23
Liitunud: Teisipäev 31. Juuli 2007, 12:00:07
Asukoht: Rakvere
Status: Eemal

Postitus Postitas marika.sootaga »

Ka mina olen ühe Fetka harude järeltulija. Väidetavalt elas 1670.a. Iisakus Fetka Michel, tema I naine Gane *1665-1720, II naine Marri * 1697-1772. Mari ja Micheli pojast põlvnevadki kõik harud, kellele 1835.a. pandi Iisaku kihelkonnas perekonnanimedeks Sabalotni(y), Sabalotnõi, Sabalotna.
Minu esiisa Jürri Andres p. Fetka (1803-1854) (tema naine Sohvi Paun (1800-1863)) tuli 1834.a. Iisaku talust nr.2 Täriveresse talusse nr.64 ning
1835.a. pandi Täriveres nendele perekonnanimeks Sabalotna.
Ise olen Sabalotna liini otsene järeltulija. Eelmise aasta mais hakkasin uurima Iisakust, Täriverest, Pootsikust,Porskovast pärit eelpool mainitud nimesid.
Minu andmetes abielluvad Sabalotni->Fetka, Sabalotni->Gorski, Sabalotni->Bahwal. Samuti jookseb mul välja ka Adachka Adam p. Fetka (1821), kes abiellus 1848.a. Kadri Mart t. Sabalotni'ga (1823)

Tervitades,
Marika
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Leidsin siis oma esiema Alviine sünni nüüd. Minu esiema Alviine Fetka vanemad olid siis vist Kristeli poeg Mihkel Fetka ja Madli Tschaschka. Vähemalt on see ainuke 1878 aastal sündinud Alviine Fetka.
Järgmiseks püüan leida tema abiellumise Nikolai Sellikuga.
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Leidsin ühe kokkupuute ka Kaarlõp´ide ja Bahwalite vahel. Jüri poeg Mihkel Bahwal ja Mari Kaarlõp on abiellunud (pole küll seda kannet veel otsinud) ja neil on sündinud laps Nigulas 1870 aastal.
mairit
Postitusi: 2
Liitunud: Laupäev 13. Märts 2010, 15:10:03
Status: Eemal

Re: Suuder, Gorski, Kaarlõp, Fetka

Postitus Postitas mairit »

Tere! Mina tahaks teada midagi suguvõsast, kelle nimi enne 1935 aastat oli Fetka, kuid nimede eestistamisel muutus Veedlaks. Minu vanaisa Mati Veedla on pärit Iisakult.
Viimati muutis mairit, Pühapäev 16. Mai 2010, 21:55:05, muudetud 1 kord kokku.
katriroos
Postitusi: 33
Liitunud: Reede 04. Aprill 2008, 20:17:04
Asukoht: virumaa
Status: Eemal

Re: Suuder, Gorski, Kaarlõp, Fetka

Postitus Postitas katriroos »

Tere!
Mina soovitaksin vaadata http://www.geni.com" onclick="window.open(this.href);return false; - seal on olemas suur hulk Fetkasid ja ka teisi:)
Fetkad on ka minu sugupuus sees ja seal üleval:)
Tervitades,
Katri
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Re: Suuder, Gorski, Kaarlõp, Fetka

Postitus Postitas Vallokas »

Olen otsene Fetkade järeltulija. Veedla nimi on esindatud küll teises harus, kui mina pärit olen.
Fetkade kohta leiate tõesti päris palju infot Genist, aga võite ka otseselt kontakteeruda minuga. Vanemad sugupõlved on minul ka suures osas olemas, praegu elavaid pole kahjuks ise jõudnud väga palju otsida.
piiksu.pirxu
Postitusi: 37
Liitunud: Teisipäev 22. Juuli 2008, 20:37:07
Status: Eemal

Re: Suuder, Gorski, Kaarlõp, Fetka

Postitus Postitas piiksu.pirxu »

Mina ka Fetkade otsene järeltulija kuid minu esivanematele anti perek.nime muutmise käigus nimeks Kaljumäe. Just otsisin Saagast üht inimest ja Weedla oli ka seal.

ALFRED EDUARD FETKA (sünd. Iisakus 11.01.1907, leeritatud 08.07.1923) sai uueks perek.nimeks WEEDLA (alates 4.juulist 1935) Saaga EAA.1225.1.208:14
mairit
Postitusi: 2
Liitunud: Laupäev 13. Märts 2010, 15:10:03
Status: Eemal

Re: Suuder, Gorski, Kaarlõp, Fetka

Postitus Postitas mairit »

Alfred Eduard Fetka oli minu vanavanavanaisa!:) Geni.com-is on mul sugupuu üleval, võtke seal minuga ühendust, siis saame puud ühildada.

Mairit
Vasta

Mine “Iisaku kihelkond”