Otsin isikut Hiiumaalt

Vasta
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas Andrus A »

Küsin infot...

Mul on sugupuus mõisateenistuja Ado, kes müüdi arvatavasti 18. sajandi 80ndatel krahv Stenbocki poolt Hiiumaalt Saaremaale Audla mõisa. Ado ise sündis ca 1861. Olen leidnud kusagilt varem tema isa nime ja kuna viiteid ei säilitanud, siis ei oskagi enam ütleda, kas nimi on õige või mitte. Nimi ise on Pawli Jürgen. Kas on kellelgi sellist nime Hiiumaaga seoses andmetest läbi käinud. Pakuks huupi tema sünnivahemikuks 1720-1740.

Oleksin väga tänulik :)

Arvatavasti on tegemist isikuga, kes elas (mõnes) Stenbockidele kuulunud mõisas.
sookas
Postitusi: 5
Liitunud: Teisipäev 29. Detsember 2009, 21:23:12
Status: Eemal

Re: Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas sookas »

Tere! Minupoolt otsitav isik on Herbert Vähi. Tegemist on vanaisaga, kellest tean väga vähe. Vanaema ei rääkinud temast eriti, ytles ainult et on surnud. Täpselt ei mäleta aga syndinud on 1900 ja surma aasta oli 1940. Hiljuti leitsin pöönigult pooliku meremehe teenistus raamatu. Teadsin et oli Estonil. Sain kinnitust foorumist. Meil oli ka Estonia foto seinal, mis tänaseks on hävinenud.
Ulvi Lepplaan
Postitusi: 29
Liitunud: Laupäev 17. Jaanuar 2009, 22:41:01
Asukoht: Harjumaa, juured Saaremaal ja Muhus
Status: Eemal

Re: Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas Ulvi Lepplaan »

Kui te ikka veel Jürnast otsite, siis siin on Kärla kihelkonnas vaderiks üks Hiiumaa Jürna kaasa.
Saaga EAA.1291.1.48:183
Maret Ehlvest
Postitusi: 217
Liitunud: Kolmapäev 14. Detsember 2005, 08:15:12
Status: Eemal

Re: Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas Maret Ehlvest »

Minu esivanemad müüdi samal ajal samast mõisast Stenbocki poolt Hiiumaalt Jõhvi kihelkonda,

Kas nende inimeste müümise kohta on ka mingit dokumenti?

Tänan! Maret Ehlvest
Kalli
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 22. Juuni 2010, 12:50:06
Status: Eemal

Re: Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas Kalli »

sookas kirjutas:Tere! Minupoolt otsitav isik on Herbert Vähi. Tegemist on vanaisaga, kellest tean väga vähe. Vanaema ei rääkinud temast eriti, ytles ainult et on surnud. Täpselt ei mäleta aga syndinud on 1900 ja surma aasta oli 1940. Hiljuti leitsin pöönigult pooliku meremehe teenistus raamatu. Teadsin et oli Estonil. Sain kinnitust foorumist. Meil oli ka Estonia foto seinal, mis tänaseks on hävinenud.
Kas vanaisa oli Hiiumaalt pärit, ega ei tea, mis kandist? Mul on uuritavas sugupuus Vähid sees. Sisestatud on 19.sajandi omad, võibolla on nende järeltulija.
sookas
Postitusi: 5
Liitunud: Teisipäev 29. Detsember 2009, 21:23:12
Status: Eemal

Re: Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas sookas »

Väidetavalt Herbert Vähi pärit hiiumaalt aga kuskohast täpsemalt ei tea.Üks sugulastest
elas tallinnas Ristiku tänaval.Käisime vanaemaga korra seal aga see kõikk oli jube ammu.
Kalli
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 22. Juuni 2010, 12:50:06
Status: Eemal

Re: Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas Kalli »

Mul on sugupuus Geni-programmis sisestatud Peet Vähi (pärit Harju külast, Emmaste khk, Hiiumaa) kelle poeg on küll Herbert, sündinud 1902 ja siirdunud Tallinnasse Kaarli kogudusse aastal 1921.
Kui olete Geni kasutaja, siis oleks võimalik seal ühtteist vaadata.
Kuna see liin liitub meie sugupuusse abieluga, siis pole kaugemale (ja ka lähemale) väga palju uurinud.
sookas
Postitusi: 5
Liitunud: Teisipäev 29. Detsember 2009, 21:23:12
Status: Eemal

Re: Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas sookas »

Tänud.See tundub väga sarnane olema .Tean veel seda et umbes siis võis ta tulla tallinna kyll sest siis oli ta just nii vana et astuda kaitseväkke.
sookas
Postitusi: 5
Liitunud: Teisipäev 29. Detsember 2009, 21:23:12
Status: Eemal

Re: Otsin isikut Hiiumaalt

Postitus Postitas sookas »

Kas Peet Vähil veel lapsi peale Herbeti oli?
Vasta

Mine “Hiiumaa üldküsimused”