Nigulid, Jõhvikud, Kaibaldid, Tartod..

Vasta
Hellin
Postitusi: 28
Liitunud: Teisipäev 10. Juuni 2008, 13:27:06
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Nigulid, Jõhvikud, Kaibaldid, Tartod..

Postitus Postitas Hellin »

Tere,
otsin enne 1800.a pärinevat infot inimeste kohta, kes hiljem said sellised perenimed. Osaliselt on ka endal seda varasemat infot olemas , aga äkki on kellegi rohkem..
HUvitav, kas selliste nimedega inimesi on Hiiumaal veel palju..?
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Tere jälle,

vanema perioodi kohta mul infot jagub.

Terv,

PR
Hellin
Postitusi: 28
Liitunud: Teisipäev 10. Juuni 2008, 13:27:06
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Hellin »

Tere!

See oleks küll jälle imetore!
Mul on tegelikult nii Emmaste kui Reigi-rahva kohta omal ka nimede mõttes k o h a t i 1700 alguseni, aga aastad ja naistenimed siiski enamasti puudu..
Ühe vana-vana-vanaema surm on jäänud mul ka natuke segama.. ta suri 31 aastaselt ja hiljuti oli tal sündinud viimane laps. Kas on võimalik välja lugeda surma põhjus?
http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 01/0000189
kirje 39 Ann Kaibaldi kohta.


Suured tänud ja suhtlemiseni järgmisel nädalal!
Tervitades
Hellin
qsass
Postitusi: 42
Liitunud: Teisipäev 08. Mai 2007, 22:21:05
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas qsass »

Tere
Mihkel Jõhvik 1865 ja Ann(Alango)1866 on minu vanavanemad,kahjuks tuleb tõdeda et hiiumaaga on side katkenud ja väga ammu.

Tervitustega Sass
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Lisatud link viib kõigest meetrikaraamatu esilehele....
Hellin
Postitusi: 28
Liitunud: Teisipäev 10. Juuni 2008, 13:27:06
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Hellin »

http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 01/0000189
ma ei oskagi nii panna, et tuleks lk 12... :( , seal kirje 39.

Sass, tere,
nii paljuke kui olen aru saanud peaks Jõhvikud olema Pihla küla Laasi järeltulijad.Laasil oli poeg Juhan (1776-1841) kelle abielust Kreedaga sündis Peeter Jõhvik (1805-1870). Minu esiemade seas on tolle Peetri abielust Kirstiga sündinud tütar Ann.

Ka minul oli side Hiiumaaga katkenud, sest mu vanavanemad tulid juba 1928a. Tallinnasse ära, aga viimaste aastatega olen Hiiumaad taasavastamas ja see tekitab väga erilise ja armsa tunde. Muide ka Hiiumaa kalmistud on väga vanad, hästi korras ja sealt võib huvitavat avastada.
Tervitades,
Hellin
qsass
Postitusi: 42
Liitunud: Teisipäev 08. Mai 2007, 22:21:05
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas qsass »

Tere,tere.

Mina küll oma pead panti ei pane aga arvan et minupoolne rida oleks järgmine:Johannes sündinud Pihla (1796-1882)ja Kreet,nende poeg Peter sünni koht Risti(1830-1890)ja naine Ingel,kelle poeg oligi Mihkel sünnikohaga Kodeste.

Mis surmapõhjusesse puutub siis on parem kui ma ei proovigi aga lingi lisamine on lihtsam kui te Saagas siseneksite "test versiooni",seal on õpetus olemas ja töötab suhteliselt lihtsalt.

Tervitustega Sass
tets
Postitusi: 137
Liitunud: Teisipäev 31. Juuli 2007, 12:57:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas tets »

Tere,
Ann suri nn lapsevoodipalavikku,

terv
Lea
Hellin
Postitusi: 28
Liitunud: Teisipäev 10. Juuni 2008, 13:27:06
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Hellin »

Tänud , Lea.
seda ma kahtlustasin.. Üllatav, aga tegelikult on lapsevoodisse surijaid ikkagi väga vähe olnud.
TErv
Hellin
eestaluh
Postitusi: 7
Liitunud: Esmaspäev 05. Jaanuar 2009, 21:49:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Samuti Reigi inimeste järglane..

Postitus Postitas eestaluh »

Tere! Olen siin uus alles, kuid vaatasin, et Hellini nimelisel kasutajal pidi olema Reigis elanud inimeste kohta infot, minu perekonnanimi on Eestalu, vanavanaema nimi oli aga vist Amalia Esbenbaum. Kas nende nimeliste kohta on ka infot? Oleksin väga tänulik igasugu teabe eest.

Tervitades, Helen
Vello
Postitusi: 458
Liitunud: Kolmapäev 21. Detsember 2005, 19:35:12
Status: Eemal

Postitus Postitas Vello »

Tere Helen

Ma arvan et Teie vanavanaema Amalia oli sündinud Kõrm abielus August Espenbaum, eestitatud Eestalu. Elasid Reigi külas. Kas ma eksin?
Rohkem infot smr45@hot.ee
eestaluh
Postitusi: 7
Liitunud: Esmaspäev 05. Jaanuar 2009, 21:49:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas eestaluh »

Tere taas!

Just nii ongi, Amalia haud on Reigi kirikaias. Kas nende sugupuu kohta on täpsemat infot? Olen ise ka hiiu hingega, kuigi verd vaid 25%. Tegin Hiiumaal oma giidieksami ning ka lõputöö oli Hiiumaast, seega olen suht huviline. Ajalugu on alati mu meeli erutanud ning vanaisa juttude järgi viivad juured suht kuulsate isikuteni.. nt keegi esivanematest olnud kuulsa Pihla kõrtsi pidaja. :) ootan vastust huviga

Parimate soovidega, tulihingeline H
Hellin
Postitusi: 28
Liitunud: Teisipäev 10. Juuni 2008, 13:27:06
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Hellin »

Tere Helen,
kas oled juba Saaga kasutaja? Kui ei, siis soovitan ennast arhiiviks kasutajaks teha ja netist Reigi kirikuraamatuid lapata.
Vanasti oli aadress www.eha.ee/saaga aga nüüd vist saab otse www.ra.ee kaudu ka.

Kindlasti on teada vanavanaema ja vanavanaisa ligikaudne sünniaeg (hauakiviltki) ja sündide uurimine on nii tore. Kande leides saad kohe kätte ka sündinute vanemate nimed ja siis saad juba minna persobaalraamatute jt algallikate kallale. Kui jääd kuskil hätta, siis siin foorumis aidatakse ilusti.
Reigi raamatud on üsna loetavas kirjas ja 19.saj ja 20 algus on hästi kaetud ka.
See on äärmiselt mõnus, rahuldustpakkuv ja tore tegevus ning leiad kõik ise-mis teeb info veel paremaks!
Hellin
Postitusi: 28
Liitunud: Teisipäev 10. Juuni 2008, 13:27:06
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Hellin »

ps. MInu 1902 sündinud vanaisa ristiisa (vader) on olnud Wilhelm Esbenbaum.. :o
eestaluh
Postitusi: 7
Liitunud: Esmaspäev 05. Jaanuar 2009, 21:49:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas eestaluh »

Tere Hellin!

Tegin end jah Saagas kasutajaks nüüd ja uurin maad. Aitäh info eest!! :)

Tervitades, Helen Eestalu
egater
Postitusi: 1
Liitunud: Reede 10. Aprill 2009, 15:12:04
Status: Eemal

Re: Nigulid, Jõhvikud, Kaibaldid, Tartod..

Postitus Postitas egater »

Hellin kirjutas: HUvitav, kas selliste nimedega inimesi on Hiiumaal veel palju..?
Tere,
vastan nüüd küll väga vanaleküsimusele, aga tõepoolest on Nigul, Jõhvik ja Kaibald praegugi levinud perekonnanimi siinkandis (Kõrgessaare vald).
Maret Ehlvest
Postitusi: 217
Liitunud: Kolmapäev 14. Detsember 2005, 08:15:12
Status: Eemal

Nigulid, Jõhvikud, Kaibaldid, Tartod..

Postitus Postitas Maret Ehlvest »

Austatud Hiiumaa uurijad!

Kas kellegi eellaste hulka kuulub Lepiku Laas, sündinud 1717.a., elas Soonlepa külas?


Tänades Maret Ehlvest
Vasta

Mine “Reigi kihelkond”