Millise mõisa juurest otsida

Vasta
Katrin24
Postitusi: 71
Liitunud: Kolmapäev 16. Aprill 2008, 12:41:04
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Millise mõisa juurest otsida

Postitus Postitas Katrin24 »

Vanaema sünnikandesse on 1919 kirjutatud, et sündinud Uuemõisa vallas Keskvere külas. Sünd on registreeritud Laimjala EAÕK koguduses. Tema vanemaid peab otsima ilmselt samast kogudusest aga millisest hingerevisjonist? Kas siis Keskvere mõisa alt või Uuemõisa mõisa alt?
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Sellised "palun kandikul kätte tuua" küsimused tekitavad minus pisut trotsi... aga vbla on viga minus endas :evil: .
Kõiksepealt toksi oma vanaema neitsinimi siia:
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/
ja uuri leitud vastuseid. Kui see ei aita, siis otsi Keskvere mõisa alt, see peaks Uuemõisast üsna andmevaesem olema (mahult, ma mõtlen).
Kuid minu sõnad pole kuld, arvamus tekitatud vana ähmase mälestuse põhjal :wink: .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Katrin24
Postitusi: 71
Liitunud: Kolmapäev 16. Aprill 2008, 12:41:04
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Katrin24 »

Vabandust, kui oma küsimusega trotsi tekitasin. Jäi lisamata et tegu on õigeuslikuga ja neil kahjuks personaalraamatuid ei ole, seega tuleb mõlema mõisa revisjonid läbi lapata. Eks ma alustan siis Keskvere omaga.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Katrin24 kirjutas:Vabandust, kui oma küsimusega trotsi tekitasin. Jäi lisamata et tegu on õigeuslikuga ja neil kahjuks personaalraamatuid ei ole, seega tuleb mõlema mõisa revisjonid läbi lapata. Eks ma alustan siis Keskvere omaga.
Ärge pange tähele. Tegelikult Ukul lihtsal oli paha tuju - ma usun. Te ju lisasite EAÕK, mis õigeusule ju viitabki. Uku lihtsalt ei pannud seda tähele! ... Aga võimalik, et läbi ei tule tõesti just väga palju materjali lapata.

PS! Küsida võib alati kõike. Kui tuju pole, ei pea vastama. Nii lihtne see ongi!

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Vabanda, Katrin, viga ongi minus endas :oops: . See EAÕK eksis silmade vahele ära ja see andiski võimaluse pisut pahatahtlik olla :( .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Katrin

Mis perenimega tegemist on? Minu esivanemad on nimelt samuti Pöide kihelkonnast pärit ning ma olen selle kandi asjadega juba mõned aastad tegelenud...

Äkki saan aidata...
Võid mulle saata otse kirja!


A
Vasta

Mine “Saaremaa üldküsimused”