Wilhelmsohn ?!

Vasta
Bibilotta
Postitusi: 137
Liitunud: Teisipäev 24. Aprill 2007, 13:19:04
Kontakt:
Status: Eemal

Wilhelmsohn ?!

Postitus Postitas Bibilotta »

Lugu sedasi, et üks minu kauge sugulne Sohwie Adamson :D Luke mõisast Tartumaalt on läinud aastal 1806 mehele "vabale härrale" Carl August Wilhelmsohnile. Ja kuna personaalraamatusse on Sohvi taha märgitud et 1806 lahkunud Räpinasse (Rappin), siis oletangi, et ta sinna läks seoses abiellumisega. Aga küsimus tekib sellega, et ei leia mina Räpina kirikuraamatutest Willemsone. Ainus tegelane on Ruusal, aga Teda ei oska ma miskit pidi õigeks pidada. Läbi olen vaadanud ka Sohwi kodukandi Willemsonid.... aga ei sobi.
On äkki kellegil miskit silma jäänud Räpina kandis, või räägib ka kirjapilt : Wilhelmsohn , sest neid villemsone kirjutakse paljut moodi. Ja kas on ka see miski näitaja, et aastal 1806 on härral perenimi olemas , seda on näha abielukandes:

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1259.2.1:366
rida 42 parmpoolsel lehel.
Selgituseks veel sedagi, et Sohvi isa oli tisler Luke mõisas ja tema vennad said varakult kirjaoskajateks ja üldse oli eduline perekond.

Tänud pisimagi abi eest, sest see on viimane tõsine mõistatus tolles ajastus minu uuringutel... aga Sohwie on oma vabahärraga kadunud.
Vasta

Mine “Räpina kihelkond”