Iwwan

Vasta
liisbet.harak
Postitusi: 7
Liitunud: Neljapäev 28. August 2008, 22:32:08
Status: Eemal

Iwwan

Postitus Postitas liisbet.harak »

Tere!

Olen enda suguvõsa uurimisega jõudnud perekonnani Iwwan. Kahjuks aga ei saa ma kuidagi pihta 1795. aasta hingeloendis olevale infole.
Siin siis vastav link:
Saaga EAA.1865.2.15/1:10
Nii palju oskan välja lugeda, et Iwwani Mihkel oli abielus Annoga, kuid see, mis teisele leheküljele edasi läheb, selle seotusest Iwwani Mihkliga ma enam aru ei saa.
Oleksin väga tänulik, kui keegi seletaks mulle, mida need arvud seal tabelis tähendavad. Üks neist peaks olema vanus, aga ülejäänutele küll ma tähendust ei oska leida. Saksa keelt pole kahjuks õppinud koolis.
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Postitus Postitas anu.jarv »

Kõige ülemine rida on ülekantud eelmiselt lehelt, esimeses veerus on meeste vanus eelmise revisjoni ajal st 1782, teises veerus surma, lahkumise kuhugi, (siis tavaliselt koht ka märgitud), nekrutiks võtmise või ka saabumise aasta, kolmandas veerus meete vanus antud revisjoni ajal, neljandas, viiendas ja kuuendas veerus siis vastavlt naiste kohta.
See, mis Mihkli ja Anu järel tuleb, on nende tütar Hell, eelmine kord 1/2 aastane, nüüd 13 järgmises pole kindel kes Katre on (kahjuks ei oska ise ka saksa keelt), siis tuleb sulane Rein oma naise ja lastega.
liisbet.harak
Postitusi: 7
Liitunud: Neljapäev 28. August 2008, 22:32:08
Status: Eemal

Postitus Postitas liisbet.harak »

Suur-suur aitäh abi eest! Saan jälle sammukese edasi liikuda sugupuu uurimisel või siis tagasi. :D
Aga sellest nüüd ma küll aru ei saa, et mõnes kohas oleks nagu Horraga Rein märgitud Iwwani Mihkli vennaks. Üritan lähipäevil selle info Saagast üles otsida.
rexu
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:15:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Taba

Postitus Postitas rexu »

Tere,
Minul on samad nimed uuringus.
Kuidas sa nende nimedeni jõudsid?
Järsku oleme kaugelt sugulased?
Mina jõudsin niimoodi, et sinu poolt mainitud Iwani Mihkli isa oli Adam ja Adamil olid pojad Iwani Peeter, Jaan, Adam, Mihkel ja Rein.
Iwani Peetri järeltulijatest poeg Samuelil oli poeg Adam Taba, kelle tütar Liis oli minu vanavanavanaema.

Tervitused,
Regina
rexuraag@yahoo.com
liisbet.harak
Postitusi: 7
Liitunud: Neljapäev 28. August 2008, 22:32:08
Status: Eemal

Postitus Postitas liisbet.harak »

Ausalt öeldes pole ma selles väga kindel, et minu esivanemate perekonnanimi oli algselt Iwwan. Nagu eelpool mainiti, võis olla Horraga Rein hoopis Iwwani sulane. Olen suguvõsa uurimisega tegelenud väga lühikest aega. Seetõttu on ka mu andmed puudulikud.

Tervitades
Liisbet Harak
liisbet.harak
Postitusi: 7
Liitunud: Neljapäev 28. August 2008, 22:32:08
Status: Eemal

Postitus Postitas liisbet.harak »

rexu
Postitusi: 35
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:15:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas rexu »

tere,
jah, need on samad inimesed, kes minulgi suguvõsauurimuses sees.
Iwani ei olnud perekonanimi, sel ajal perekonnanimesid veel ei olnud. see on talukoha nimi.
sa jõudsid ju nii vanasse aega tänapäevast tagasi liikuma hakates?
Mind huvitabki kuidas sa sinna jõudsid :-)
Tervitused,
Regina

kui sulle sobib, võiksid vastata rexuraag@yahoo.com aadressil, seda ma kontrollin iga päev.
Vasta

Mine “Kanepi kihelkond”