Emilie Pless

Vasta
Tigekala
Postitusi: 1
Liitunud: Reede 22. Juuni 2018, 17:34:06
Status: Eemal

Emilie Pless

Postitus Postitas Tigekala »

Tere!,


Ajan oma vanaisa isapoolset liini taga :D
Ja teada pole palju:)

Ma tean, et minu vanaisa ema nimi on Emilie Pless(neiupõlve nimega Tee) Sündinud valgamaal, surnud valgamaal.

Geni.com andmetel on tem abikaasa, Gustav Pless , vot siit lähebki asi keeruliseks.
Vanavanaema Emilie kohta - ma leidsin sünnid jms asjad saagast - aga ei mingit märget abielu kohta?

Ma tean, et Emilie õde lapsendas minu vanaisa - aga misukesse arhiivi ma seda vaatama pean(neid dokumente pole enam minu teada meil kellegil alles)
lapsendamine toimus valgamaal, seda ma tean(Mõtlesin et sõidan valka ja uurin seal saalis koolide õpilasi(vanaisa ju sündis aastal 42, järelikult 46-47 pidi ta ometi kooli minema ju?
Seal oleks ikka vist isanimi märgitud?
mihkel
Postitusi: 211
Liitunud: Pühapäev 19. Juuli 2015, 12:49:07
Status: Eemal

Re: Emilie Pless

Postitus Postitas mihkel »

Tere!

Kui võimalused lubavad, siis parim variant on ikka alati kohale minna, kui on kindlalt teada koht, kus mingit infot leida võib.

Üks asi, mida soovitan vanemate ja vanavanemate juurte uurijatele, on minna vaadata, mis on rahvastikuregistris kirjas. Järeltuliatel on andmeligipääsuõigus ja näiteks maavalitsustes on perekonnaasjade ametnik, kelle juurde võib minna ja küsida.

Vaadata võib ka luteri koguduste personaalraamatute nimeregistrisse, ehk leidub midagi.

Edu!
Vasta

Mine “Karula kihelkond”