Lõhmus

Vasta
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Lõhmus

Postitus Postitas annika.malva »

otsin oma sugulasi- Lõhmuseid. Georg, Ivan, Tedsi (Teodora) on eesnimed, mida tean. Georgi sündis 1864, Ivan ja Tedsi on tema vanemad. nad olid õigeusu kirikus.
kui kellelgi jäävad lõuna-eestis silma õigeusklikud Lõhmused, palun teada anda. otsin ja otsin,aga ei leia....
Riina.Kallas
Postitusi: 925
Liitunud: Reede 07. Aprill 2006, 19:03:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Riina.Kallas »

Tere Annika!
Mu mäletamist mööda olen EAÕK Laanemetsa meetrikates "Lehmus"'eid kohanud. Kahjuks registrit pole, kuid lappasin nüüd 1864.a. sünnid uuesti läbi. Ei leidnud ühtki sellenimelist. Ometi on "Lõhmusk"id Hargla kihelkonnas olemas olnud ja ka õigeusku üle läinud
Saaga EAA.1295.1.755:393
Riina.Kallas
Postitusi: 925
Liitunud: Reede 07. Aprill 2006, 19:03:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Riina.Kallas »

Nüüd midagi leidsin (kohe 2 korraga) :lol:
Saaga EAA.1940.1.223:76
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Georg ja Tedsi ei saa minu arusaamade järgi olla õigeusu nimed. Georg oleks seal Grigori ja Tedsi..., noh oleks seal kas Tamaraks, või millekski sarnaseks väänatud. Õigeusu kirikus sai ristimisel vaid slaavikeelsete nimede vahel valida :wink: .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

nüüd vaidlen vastu :)
Georg on õigeusu nimi. sest selle konkreetse Georgi surmatunnistusel seisis- "Jüri (Georg)". õigeusu meetrikates olen ka kohanud George. Grigorid on võrdunud Hindrikuga.
Tedsi on lühend Feodorast (Teodorast). pigem ikka õigeusu nimi, arvan.

aga suured tänud tagasiside eest! :P
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

nonii. minu ainsad sugalsed-Lõhmused on Georgi järeltulijad. Ivan ehk Jaan lapsendas Georgi.
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

Natuke tahaks siiski uurida neid Lõhmuseid veel. Ma ei ole leidnud Teodora K. ja Jaan Lõhmuse abielu. Tartu kirikus, kus Teodora poja Georgi sünd registreeriti, lõppevad meetrikad 1865 ära ja selle aja sees ei ole neid selles kirikus laulatatud. Hiljem elasid Rõuge kihelkonnas, Viitinal ja/või Luutsnikul. Lähedal asuvatest kirikutest olen ka otsinud, aga kuna see tundub nõela otsimisena heinakuhjast, siis palun siikohal abi. Kui kellelgi juhtub ette sattuma Jaan Lõhmus, kes abiellus Teodora K-ga pärast 1864 ja võib olla minu otsitav, siis ootan huviga infot.
Laulatuse kirje juures huvitab mind ülekõige see, mis on Teodora perekonnanimi (lapse sünni kirjes ei suuda korralikult välja lugeda) ja kes oli ta isa. Muidugi huvitab Jaan Lõhmus ja tema pere ka.
Ilusat kevadist päeva!
lauranet
Postitusi: 31
Liitunud: Teisipäev 29. November 2005, 22:07:11
Status: Eemal

Postitus Postitas lauranet »

Saaga EAA.1268.1.53:9

86. on Lõhmused,Rõuge kihelkond, Haanja,Kokemäe
Silver123
Postitusi: 170
Liitunud: Esmaspäev 13. Oktoober 2008, 12:53:10
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Silver123 »

Vaatasin, et siin Lõhmustest juttu. Palamuse kandis on väga palju, nt Saaga EAA.1261.1.624:8
Teistel aastatel sündinud on veel palju.
Ehk ei ole tegu nende isikutega (õigeuskilega), kuid ehk aitab midagi.
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Lõhmus

Postitus Postitas annika.malva »

aitäh vastajatele!
kasutades ohtralt kujutlusvõimet ja võrdlemist, lugesin Georgi sünnikandest tema ema nimeks Kovaljova ("u soldatskoi devki Feodosii Mihailovoi Kovalevoi") Saaga EAA.1979.1.431:347?408,276,868,278,0
paraku ei ole leidnud Tartu erinevatest nimekirjadest sellenimelist... abielukannet pole samuti siiani leidnud.
virco
Postitusi: 197
Liitunud: Reede 06. Juuli 2007, 21:47:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Lõhmus

Postitus Postitas virco »

Õigeusklikke Lõhmuseid elas palju ka Laatre vallas Valgamaal, kirjas Laatre õigeusu koguduse all.
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Lõhmus

Postitus Postitas annika.malva »

tänan, virco, uurin järgi :)
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Re: Lõhmus

Postitus Postitas Kadri102 »

see soldatskaja devka vist siin http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,650,122,0" onclick="window.open(this.href);return false; aastal 1862 ja siin http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,758,136,0" onclick="window.open(this.href);return false; aastal 1864 Kuid nime ei oska ikkagi üheselt välja lugeda :cry:
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Lõhmus

Postitus Postitas annika.malva »

Kadri, tänan sind, aga...
siin on mitu aga.
Su näidatud nimekirjad on 2-aastase vahega, aga inimene on esimesel juhul 14-, teisel juhul 22-aastane! Kuigi paistab sama nimi olema. Loen välja Feodora Mihailova Kovaltšuk. "Minu" Feodora võis küll 1864 aastal olla 22-ne, aga...
Selle Feodora Kovaltšuki abielukanne on ka olemas, abiellus 1865 aastal Jaan Ants`uga. Hakkasin selle paarikese jälgi ajama mööda pihiliste nimekirju ja nad figureerivad seal kuni sajandivahetuseni. Ühel hetkel tekkis nende juurde ka poeg Georgi, kelle nimekirjas toodud vanus annab sünniaastaks 1866 (nagu ka "minu " Feodora ja Jaani poeg sündis 1864). Ajasin nende jälgi kuni ühel hetkel jõudsin aega, mil lesk Feodora Lõhmus ja tema poeg Georgi olid kirjas Valga kirikus ja elasid Viitinal (või seal kandis), aga perekond Ants`ud olid ikka Tartus olemas. Sinnamaani lootsin, et ehk on mingi nimemuutus toimunud Antsust Lõhmuseks, aga ei.
Lootsin ka, et Kovaljova- Kovaltšuk segadus on apsakas, aga kahes kohas on minu otsitav Feodora kirjas Kovaljovana. Kuigi jah, teine koht, kus ta leidsin, oli väljavõte kirikuraamatust. Kui enne oli valesti kirjutatud, siis kandus see vale ka väljavõttesse.
Kas on võimalik, et ühel ajal elas Tartus kaks nii sarnase nimega neiut, ühevanused, mõlemad "soldatskaja deva`d"...?
Kui siiski üks kanne, Georgi sünni oma, on kirjaveaga ja tegu ikkagi sama neiuga, siis on ikkagi segadus tema abieluga. 1865 abiellus Jaan Antsuga, aga pärast on Jaan Lõhmuse lesk?
Tohutu segadus ja häma. Ma pean võtma aasta- aasta haaval ette, kus keegi parasjagu oli, millises kirikus käis ja kus täpselt elas. Ehk toob selgust.

virco vihjet pole veel jõudnud kontrollida :oops:
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Re: Lõhmus

Postitus Postitas Kadri102 »

Esimeses lingis on vanuseks küll ikkagi 19 mitte 14. Kuid jah, seda Antsuga abiellumist ja poeg Georgi ilmumist nende kõrvale üritasin kah veidi jälgida, kuid eriti kuskile ei jõudnud. Mõtlesin ka nimemuutusele, kuid ei kajastu see kuskil... Nii et ei tea...
Jõudu Sulle edasiseks!
Kadri


Laatre Lõhmuseid peotäis http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,424,829,0" onclick="window.open(this.href);return false;
veel http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,413,311,0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,463,354,0" onclick="window.open(this.href);return false;
vaatasin 18 lehekülge 60-st...
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Lõhmus

Postitus Postitas annika.malva »

on jah 19 hoopis... :oops:

kõik antud lingid olen üle vaadanud, aga targemaks ei saanud.

ise olen leidnud järgmised asjad-
Lõhmused Hurmi mõisas. peres on poeg Jaan, kes läinud nekrutiks. Saaga EAA.1865.2.19/3:12?124,794,1124,342,0

siin on üks eelneva lingi Lõhmustest, Jüri, Viitinal. Saaga EAA.1865.2.86/8:27?176,1070,372,120,0

olen neid peresid püüdnud ka ümbuskonna kirikute raamatutest leida, kuid siiani pole edu olnud.
põhimõtteliselt võiks nemad ju sobida küll. Jaan on küll paarkümmend aastat vanem, kui Teodora, aga kuna see oli ilmselt kokkulepitud abielu, siis võiski nii olla. ka on Jaan surnud oluliselt varem, kui Teodora (arvan, et enne 1885).
Vasta

Mine “Võrumaa üldküsimused”