Talude nimed

Vasta
ants60
Postitusi: 154
Liitunud: Kolmapäev 16. Märts 2011, 09:31:03
Status: Eemal

Talude nimed

Postitus Postitas ants60 »

Kas keegi teab , mismoodi Tarvastu vallas talude nimed tekkisid ja miks just selline nimi. Ka olemas nii naljakaid ja jhuvitavaid nimesid. Nagu Roodu - seal olevat tkunagi olnud rood sõdureid- Tommu - dõm - tähendab suitsu. Meie kandis on selline legend: Kui ühelt mehelt kohtus küsiti , kus taludes ta on teeninud, siis vastas ta nii Oina Munni Soone Kõva
Lamba Saba Liigutaja
Tulitse Nuudi Kupataja
Veel mainitakse seda, et Sõralt Sabale on 25 versta. Veel on talude nimed Pilli Ja Pasuna. Veel on huvitav see, et talu kutsutakse ühe nimega ja kirjas on ta teise nimega. Talu kutsuti Rätsepa , aga tegelikult oli see Salu talu. Selle talu peremees oli tõepoolest rätsep. Kadastiku talu õige nimi on Toome. Tõllassoni Tare õige nimi on Orava.
Millest tulenevad talunimed ja kas nende kohta on ka selgitus olemas.
ants60
Postitusi: 154
Liitunud: Kolmapäev 16. Märts 2011, 09:31:03
Status: Eemal

Re: Talude nimed

Postitus Postitas ants60 »

Oleks hea , kui ka teised inimesed huvitavatest talunimedest teada annaksid. Näiteks oli Setumaal Sandiväsitaja küla , mis oli nii pikk , et sant väsis ära kui küla teise otsa jõudis.
ants60
Postitusi: 154
Liitunud: Kolmapäev 16. Märts 2011, 09:31:03
Status: Eemal

Re: Talude nimed

Postitus Postitas ants60 »

Mul on kahju , et mitte keegi pole mitte midagi öelnud.
padarmir
Postitusi: 1
Liitunud: Teisipäev 04. August 2015, 09:47:08
Status: Eemal

Re: Talude nimed

Postitus Postitas padarmir »

Mina olen oma Suislepas elanud vanaemalt sama talunimede juttu kuulnud, et Oina Munni Soone Kõva ja Lamba Saba Liputaja olid ühes kandis asunud talude nimed olnud. Kust aga sellised nimed tulid, seda ei tea.
ants60
Postitusi: 154
Liitunud: Kolmapäev 16. Märts 2011, 09:31:03
Status: Eemal

Re: Talude nimed

Postitus Postitas ants60 »

Ma kahjuks ei tea , millest sellised nimed on tulnud. Seda saab teada võib olla talude onomastikast.
ants60
Postitusi: 154
Liitunud: Kolmapäev 16. Märts 2011, 09:31:03
Status: Eemal

Re: Talude nimed

Postitus Postitas ants60 »

Talude nimede kohta on kas legend või siis tõestisündinud lugu olemas. Üks talusulane oli kohtus tunnistajaks. Kohtunik küsib: Kus Taludes sa teenimas oled olnud? Sulane: Oina Munni Soone Kõva Lamba Saba Liigutaja Tulitse Nuudi Kupataja
Vasta

Mine “Tarvastu kihelkond”