Hinz

Vasta
juta.hiiemäe
Postitusi: 1
Liitunud: Pühapäev 19. Märts 2006, 14:44:03
Status: Eemal

Hinz

Postitus Postitas juta.hiiemäe »

Uurin eivanemaid, endised Hinz`id (Hintz, Hints...).
Külli.Esko
Postitusi: 57
Liitunud: Neljapäev 28. August 2008, 22:54:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Külli.Esko »

Tere!

Kuna selgus, et üks minu esivanematest, Jaan Starast, kes pärineb Suure-Jaani kihelkonnast, Taeverest ja liikus hiljem Helme kihelkonda Koorkülla, on nimede saamisel kandnud nime Hintz (kuigi vennad olid Starastid) ja hiljem jälle Starastiks muutunud, mõtlesin, et uurin, mis osas Teil Hintzide osas infot kogutud / puudu on.

Tervitades
Külli Esko
Highlander
Postitusi: 10
Liitunud: Teisipäev 04. Mai 2010, 21:13:05
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Hinz

Postitus Postitas Highlander »

Tere!

Ka üks minu esivanemtest on Jaan Starast (Hintz, ka Ints - susi neid söögu selle nimemuutuse pärast), otsapidi üle Rõngu. Väike küsimus Külli Eskole: missugune tema naistest on Teile otsesugulane (piinlik lugu küll, aga küsida tuleb! :oops: ). Minu arusaamist mööda oli tal vist kolm naist, kui personaalraamatutes midagi väga segamini pole keeratud - mis on ka võimalik.

Tervitades

Andrus
Highlander
Highlander
Postitusi: 10
Liitunud: Teisipäev 04. Mai 2010, 21:13:05
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Hinz

Postitus Postitas Highlander »

juta.hiiemäe kirjutas:Uurin eivanemaid, endised Hinz`id (Hintz, Hints...).
Hm...

Tuleb nagu välja, et Hinz (Ints) ja Starrast (Starast) on otsesugulased. Miks aga kannavad Nutre Hinriko lapsed perenime Hinz, aga tema vendade lapsed perenime Starrast - vot see on küsimus?
Highlander
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Hinz

Postitus Postitas Eike Riis »

Highlander kirjutas:Miks aga kannavad Nutre Hinriko lapsed perenime Hinz, aga tema vendade lapsed perenime Starrast - vot see on küsimus?
Äkki on Nutre Hinrikol ja tema vendadel erinev ema? On ette tulnud, et poolvennad ei saanud sama perekonnanime.
Vasta

Mine “Suure-Jaani kihelkond”