Velling

Vasta
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Velling

Postitus Postitas Kalmerm »

Minu vanavanaema Miina Kinmmel sündinud Velling (1871-1959), ainuke vanavanem, keda ma näinud olen, oli pärit Põltsamaa kihelkonnast Lustivere mõisast. Miina vanaisa Juhan Velling tuli Lustiverre 1829. aastal Pilistverest. Kuna Onomastika NET andmetel on kõik Põltsamaa kihelkonna Vellingud pärit Lustiverest, pidasin kõiki Põltsamaa kandi Vellinguid oma kaugeteks sugulasteks või hõimlasteks. Nüüd asja lähemalt uurides avastasin, et Põltsamaa kihelkonnas on ka teine Vellingute liin, kes algselt (1834. aastal) elasid Kurista mõisas Tõnu Miko Tõnu talus nr XXVI. Omavahel need Vellingud ilmselt sugulased pole
Raivo Seppo
Postitusi: 141
Liitunud: Reede 19. August 2005, 18:44:08
Status: Eemal

Re: Velling

Postitus Postitas Raivo Seppo »

Jah, Kurista Vellingud ei ole ühenduses Lustivere omadega, vaid põlvnevad Kirjase talust Siimustis, kust meesliinis ka Annused.
Kiwwi
Postitusi: 2
Liitunud: Pühapäev 22. August 2010, 20:57:08
Status: Eemal

Re: Velling

Postitus Postitas Kiwwi »

Minu vaarema on Kai Velling, peale abiellumist Kivi. Pärit samuti Kuristast.
Raivo Seppo
Postitusi: 141
Liitunud: Reede 19. August 2005, 18:44:08
Status: Eemal

Re: Velling

Postitus Postitas Raivo Seppo »

Kai Velling, sünd. Ekaterina, Kirjase I talu kuuendas põlves (isaisad Tõnu - Tõnu - Jaan - Jaan [Juhan] - Hans [Anton]), abiellus Rein Kiviga Tapikult, ja kolisid nad 1894 kuskile Novgorodimaale. Kas samad Kivid?
Rein on Kose I talu, Kurista kõige rahvarohkema, järeltulija. Tema lapsed on mul teada, mitte kaugemale. Kuna uurin Kose Miku (17. sajandil Poka) järeltulijaid, võiks teha koostööd? Olen praegu puhkusel ja mõndagi on vaja korrastada või täiendada, kuid üldine andmestik Vellingutest olemas.
Kiwwi
Postitusi: 2
Liitunud: Pühapäev 22. August 2010, 20:57:08
Status: Eemal

Re: Velling

Postitus Postitas Kiwwi »

Samad jah ! Reinu poolt oleme uurinud, kuid Vellingud on siiani jäänud tähelepanuta.
Novgorodist - õigemini küll saadeti nad sealt 30-ndatel Siberisse - tuli pere tagasi peale sõda.

Kui saan millegiga abiks olla ja infot anda ja vahetada siis hea meelega.
Raivo Seppo
Postitusi: 141
Liitunud: Reede 19. August 2005, 18:44:08
Status: Eemal

Re: Velling

Postitus Postitas Raivo Seppo »

Et Vellingu-Kivi jt. teemal edasi suhelda (olen puhkusel), lisasin kolmapäeval siia oma meiliaadressi santorini@hot.ee, kuid minu teade näib kustunud olevat.
Vasta

Mine “Põltsamaa kihelkond”