Martin`id Pilistverest

Vasta
Andrus Martin
Postitusi: 48
Liitunud: Pühapäev 24. Juuli 2005, 00:59:07
Asukoht: Loo,Harjumaa
Status: Eemal

Martin`id Pilistverest

Postitus Postitas Andrus Martin »

Lisan lühikese nimekirja Pilistvere Martin`itega seotud nimesid ehk on neist mõni kellelegi huviobjektiks: Pilistverest - Wilmsen, Kirchberg, Willing, Lubbi, Barlo, Manso. Kiriverest - Rei, Kalm. Koksverest - Vilms, Vitsjärvelt - Nippak, Uduallikalt - Oll, Imaverest - Peterson. Ja veel rida nimesid kellede kõigi täpset sünnikohta ei teagi, aga sealt kandist küll: näiteks Ess, Allik, Lepp, Bild, Ilves, Jakobson.

Ikka seoseid otsides ja täiendades edasi !
Andrus Martin
Eve Resev
Postitusi: 75
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:03:07
Asukoht: Tartumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve Resev »

Tere,

saatsin privaatsõnumi

Eve
Eve.
Postitusi: 37
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 21:02:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve. »

Tere
Ma olen küll veel küllaltki vähe oma sugupuud uurinud aga mida rohkem uurin seda enam hakkavad klappima minu puuga need nimed. Suur hulk nimesid juba klapib ja usun et kui uurin veel leidub ka teisi nimesid :D
Andrus Martin
Postitusi: 48
Liitunud: Pühapäev 24. Juuli 2005, 00:59:07
Asukoht: Loo,Harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus Martin »

Tere,
väga huvitav! Kui võimalik, oleks põnev saada täpsemaid andmeid. Ehk uurime samu inimesi ja saaksime teineteist edasi aidata.

Lugupidamisega
Andrus Martin
Eve.
Postitusi: 37
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 21:02:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve. »

Minu vanavanaema nimi on Katta Manso sünd. 1891. aastal, tema vanemateks Mihkel Manso (1864) ja Kai Martin (1864).
Andrus Martin
Postitusi: 48
Liitunud: Pühapäev 24. Juuli 2005, 00:59:07
Asukoht: Loo,Harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus Martin »

No tere jälle sugulane!
Siis on meil ühine esiisa Audoma Mart, sündis 19.10.1746 Pilistveres. Abiellus Madise ja Ewa tütre Mariga Woisekist ja neil oli kaheksa last. Teine poeg oli Hans, sünd. 19.03.1780. Hansul poeg Mart sünd. 25.09.1817. Mardil tütar Kai, sünd. 11.10.1864. See on siis Sinu haru.
Neljas poeg oli Jaan, sünd.13.03.1786. Jaanil poeg Tõnis, sünd. 07.02.1829. Tõnisel poeg Alexander, sünd. 13.06.1864. See on siis minu haru. Alexander on minu vana-vanaisa.
Katta Manso, sünd.06.10.1891 Pilistveres ab. vist 08.05.1911 Rein Kenna´ga. Vot siit ei tea mina jälle rohkem. Aga seda tead ilmselt jälle Sina isegi hästi.
Kaunist õhtupoolikut,
Andrus Martin
Eve.
Postitusi: 37
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 21:02:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve. »

Tere jällegi!
Väga tore kuulda, et keegi näeb veel vaeva sugupuu uurimisega. :D
Katta ja Reinu tütar ongi minu vanaema.
Kattal oli ka teine abikaasa- Jaan Eppro.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Eve. kirjutas:Tere jällegi!
Väga tore kuulda, et keegi näeb veel vaeva sugupuu uurimisega. :D
Katta ja Reinu tütar ongi minu vanaema.
Kattal oli ka teine abikaasa- Jaan Eppro.
Epro nimi käib minu suguvõsast ka läbi. Seoses Rumpidega/ Soomidega ja veel Vastemõsia kandi Reichenbachidega. Oleks huvi?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Eve.
Postitusi: 37
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 21:02:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve. »

Väga huvitav. Ma pole küll eriti palju jõudnud uurida ja seetõttu hetkel ei leidu minu uuritus veel selliseid perekonnanimesid kuid mul on peaaegu igas harus mõni kes kannab nime Ep(p)ro, seega kui nad on pärit Pilistvere/Põltsamaa kandist siis on suur tõenäosus, et kusagil on ka seosed. Mis nimeliste Eprotega on tegemist? Või mis aastatega? Selle järgi oleks juba lihtsam edasi vaadata...
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Eve. kirjutas:Väga huvitav. Ma pole küll eriti palju jõudnud uurida ja seetõttu hetkel ei leidu minu uuritus veel selliseid perekonnanimesid kuid mul on peaaegu igas harus mõni kes kannab nime Ep(p)ro, seega kui nad on pärit Pilistvere/Põltsamaa kandist siis on suur tõenäosus, et kusagil on ka seosed. Mis nimeliste Eprotega on tegemist? Või mis aastatega? Selle järgi oleks juba lihtsam edasi vaadata...
Kuule täpse vastuse jään sulle praegu võlgu. Nädalavahetusel maksan ära :lol:

See võis olla 19/ 20 sajandi vahetuse aeg sündunud Eprod. Reichenbachidega side on natuke üllatuslikum. Sealne Epro on naisterahvas ja sündinud Kroonlinnas. Mees pärit Vastemõisast - nii, et ikkagi pole päriselt miski välistatud.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Martin`id Pilistverest

Postitus Postitas Assar »

Andrus Martin kirjutas:Lisan lühikese nimekirja Pilistvere Martin`itega seotud nimesid ehk on neist mõni kellelegi huviobjektiks:
Tere!

Uurin Põltsamaa kandist pärinevaid Uint, Unt nimelisi. Leidsin oma andmete seast perekonna:

Mihkel Unt 1840-1917 (Ado + Lisa)
Ab. 1873 Marri Martin, 1839 - 1922 (Mart + Tio)
Lapsed paraku surid noorelt.
1. Lisa XI - XII 1873
2. Anna VI - XII 1875
3. Maria 1876 - 1894
4. Lisa 1880 - 1881
5. Emilie 1882 - 1891

Kas see perekond võiks haakuda sinu sugupuuga? Mul ka mõned suguvõsad üsna tihti Pilistvere Põltsamaa maanteel pidevas liikumises olnud :D
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Maksan võla ära

Postitus Postitas Assar »

Eve. kirjutas:Väga huvitav. Ma pole küll eriti palju jõudnud uurida ja seetõttu hetkel ei leidu minu uuritus veel selliseid perekonnanimesid kuid mul on peaaegu igas harus mõni kes kannab nime Ep(p)ro, seega kui nad on pärit Pilistvere/Põltsamaa kandist siis on suur tõenäosus, et kusagil on ka seosed. Mis nimeliste Eprotega on tegemist? Või mis aastatega? Selle järgi oleks juba lihtsam edasi vaadata...
Minu Eprod on siis sellised.

Tean, et Martha Turro (Turu) *21 III 1898 on abiellunud ... Epro´ga
Kahjuks nüüd eesnime ja järeltulijaid ei tea. Martha elas Põltsamaal üsna kõrge eani, kahjuks juba surnud!


Reichenbachidest tean niipalju, et
Gustav Reichenbach *1856 Vastemõisas
Ab. Marie Epro *1864 Kroonlinnas
1. Eduard 1882 Kroonlinn - 1905
2. Pauline *1884 (ab. Pavel Sirotkin)
3. Emilie *1889
4. Walter *1892
5. Martha *1895
6. Ella Marie *1897 (ab. ... Michalenko)
7. Alexander *1889 - on maetud Tallinnasse Siselinna kalmistule. Selle kohta on olemas foto.

Kas selle kohta oskab midagi öelda või oleks täpsustavaid andmeid?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Eve.
Postitusi: 37
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 21:02:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve. »

Mul jällegi sellised andmed hetkel puuduvad aga mul leidub üks rääkiv leksikon veel :D
Nimelt küsisin vanaema käest kuna tema eluaeg Pilistvere kihelkonnas elanuna peaks ikka midagi teadma sealsetest inimestest. Tema ütles, et Kroonlinna omadest ei tea midagi.
Ta ütles aga, et üks Epro (kes kuulub ka minu sugupusse) olevat küll olnud koos ühe Martaga, aga Marta olevat elanud Vitsjärve kandis põhimõtteliselt elu lõpuni. Neiupõlvenime ta aga kahjuks ei mäletanud hetkel.
Andrus Martin
Postitusi: 48
Liitunud: Pühapäev 24. Juuli 2005, 00:59:07
Asukoht: Loo,Harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus Martin »

Tere,

kontrollisin oma Martinid üle. Seni nime Unt või Uint ei esine ja ei leidnud ka sobivat Marri Martinit. On üks abielupaar - Mart Martin ja Tio Kirchberg, aga nemad abiellusid alles 1848.
Praegu kaldun arvama et tegemist on Põltsamaa Martinitega.

Parimat,
Andrus
tiiujaan
Postitusi: 29
Liitunud: Teisipäev 19. Jaanuar 2010, 00:10:01
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Re: Martin`id Pilistverest

Postitus Postitas tiiujaan »

Audoma Mart ja tema poeg Hans on ka minu esivanemad. Kai Kalm (Martin) (1826 - 1899) oli Hansu tütar, Kail oli poeg Hans Kalm (1853 - 1927), kes oli minu vanavanaisa. Uurimine on pooleli, ehk saab sel suvel sealkandis ära käidud. Mu vanaema Alma Tamberg (Kalm) on seal Suurales sündinud. Kohtume Genis? Tervitades Tiiu
Uurin suguvõsasid: Tamberg (Põtsamaa), Mänd (viljandi), Lukas (Viljandi), Laan (Viljandi), Holdt (Lustivere), Merska (Põltsamaa) Viks (Põltsamaa), Jaansalu/Jaakson (Helme)
Andrus Martin
Postitusi: 48
Liitunud: Pühapäev 24. Juuli 2005, 00:59:07
Asukoht: Loo,Harjumaa
Status: Eemal

Re: Martin`id Pilistverest

Postitus Postitas Andrus Martin »

väga meeldiv uudis. Alma Kalm (s. 24.08.1887), Hansu ja Kai tütar on minul veel kirjas. Midagi uuemat mina jällegi ei tea. Kaunist suve esivanemate jälgedel.
Andrus
26Kylli
Postitusi: 42
Liitunud: Neljapäev 29. Aprill 2010, 20:55:04
Status: Eemal

Re: Martin`id Pilistverest

Postitus Postitas 26Kylli »

Tere,

Ma ei tea, kas teil just nende Martin'itega http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,1060,80,0" onclick="window.open(this.href);return false; pistmist on, aga see Heli Martin on kauaaegne tuntud ja lugupeetud muusikaõpetaja ja koorijuht Põltsamaal
http://www.jkrk.ee/joomla/index.php?opt ... &Itemid=65" onclick="window.open(this.href);return false;,
http://www.google.ee/webhp?sourceid=nav ... d1104a2f6c" onclick="window.open(this.href);return false;.

Ja ka siin eelnevalt mainitud mõned nimed tulevad mulle tuttavad ette, Epro ja Kalm (õpetaja Vaike Kalm-nüüdseks küll surn), nendenimelised perekonnad peaksid kas praegugi Põltsamaal elama või vähemalt mõned ajad tagasi elasid.

Tervitades,
Külli
Uurin: Viljandimaalt Mirka, Laurisson/Laurson, Kaddaja/Kaddak (Tarvastu), Vilks (Tarvastu/Rujena, Läti) ja Kukk (Viiratsi)
tiiujaan
Postitusi: 29
Liitunud: Teisipäev 19. Jaanuar 2010, 00:10:01
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Re: Martin`id Pilistverest

Postitus Postitas tiiujaan »

Suur tänu. Olen ise ka mõelnud, kas Heli M. on sugulane. Mu isa ei maininud kunagi, et ta sugulane on, järelikult ta ei teadnud. Aga kuna samast kihelkonnast, siis kaugelt sugulane kindlasti on.
Vasta

Mine “Pilistvere kihelkond”