Lewit (Levit)

Vasta
kristiina.mikk
Postitusi: 6
Liitunud: Teisipäev 11. Märts 2008, 17:23:03
Status: Eemal

Lewit (Levit)

Postitus Postitas kristiina.mikk »

Otsin sugulasi... minu vana-vanaisa peaks olema Mihkel Lewit (sündinud Nõmaveres 15.veeb.1876). 1940.a muudeti Lewit Levit'iks.
Perkonnas veel nimed Luik, Leppik, Kangor, Puskai.

Arussaares Mändla külas on Enno Loigo (Raja) nimeline talu, ei leia uuematelt kaartidelt. Arussaare mõisast eraldati samanimelised talud nr6 ja nr7. Kas need talud on mingi muu taluga ühendatud või ümbernimetatud? (näiteks talu nr1 Pepe omanik nimetab seda Päpe'ks)

Enno Loigol elas Arussaare mõisa kubjas Mart Luik (1752-1828) poegade Tõnise ja Kristjaniga. 1811 a. hingerevisjonis nimetatakse Marti "Tönnise Marth".
Samas külas Wedo (Tõnise) talus elasid Luiged, kelle esiisa on Tõnis (sünniaasta ligikaudu 1719). Kuid tema pojad kannavad nime Tõnis, Enno ja Jüri.
Vanuse poolest Mart võiks olla Wedo talu Tõnise poeg, aga võibollakeegi teab täpselt nende sugulussuhet.
toomas.uustalu
Postitusi: 31
Liitunud: Reede 19. Detsember 2008, 20:54:12
Status: Eemal

Postitus Postitas toomas.uustalu »

Tere!

Uurides Leppaste suguvõsa Oisust (see seal lähedal), sattusin ka Lewet`v. Lewit`i peale. Küsimus oli ka siin foorumis mul üleval just selles, et nad nagu oleks ühes talus elanud.
Ann
Postitusi: 2
Liitunud: Laupäev 03. Oktoober 2009, 21:27:10
Status: Eemal

Re: Lewit (Levit)

Postitus Postitas Ann »

Minu vanaema suguvõsal on kokkupuuteid Wedo taluga. Samuti perenimi Luik, Leppik, Sild, Essmann. Kes sellest Wedo talust just pärit on, peast ei mäleta. Aga eks võib uurida. Minu ema mäletab ütlust, et mis sellel emal arus oli, et pani ilusa Veddo Leena hirmsale Suti Jürile? mehele.
Juta Märtin
Postitusi: 121
Liitunud: Neljapäev 02. Märts 2006, 23:54:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Lewit (Levit)

Postitus Postitas Juta Märtin »

Tere Kristiina Mikk,
minu isa vanaisa Eduard Riipuse venna Hanz Riipuse tütar Anette abiellus Kalju Leeviti/Leestiga, kelle isa oli Eduard Mihkli poeg Leevit, sünd. 02.04.1906, võttis endale uueks nimeks "Avo Leesti". Tema isa Mihkel Tõnise poeg Lewit oli sündinud 15.02.1876. ja ema Marie Luik sünd. 1886. Mihkli isa Tõnis Tõnise p. Lewit sünd. 21.09.1832, ema Marri sünd. 21.09.1835.
Võisiku valladokumentidid: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1073.1.254:34" onclick="window.open(this.href);return false;


Tervitades
Juta
Vasta

Mine “Pilistvere kihelkond”