Mustkivi

Vasta
liisbet
Postitusi: 27
Liitunud: Esmaspäev 26. November 2007, 11:56:11
Asukoht: Stockholm
Status: Eemal

Mustkivi

Postitus Postitas liisbet »

Uurin nime Mustkivi Kabalast.
manny16
Postitusi: 30
Liitunud: Pühapäev 15. Märts 2009, 17:59:03
Asukoht: võiste
Status: Eemal

Postitus Postitas manny16 »

otsin ka MUSTKIVI ,aga nemad elasid 1912-1924 mõisakülas.äkki on mingeid ühiseid nimesid
manny
liisbet
Postitusi: 27
Liitunud: Esmaspäev 26. November 2007, 11:56:11
Asukoht: Stockholm
Status: Eemal

Postitus Postitas liisbet »

Tere!

Kas oled jälile jõudnud, kust sinu Mustkivid pärit on?
Sama nimi pandi ka kaks korda Läänemaal. Mul endal pole veel mingit korralikku süsteemi vaid hulga andmeid, mida ma olen jõudu mööda meetrikaraamatutest üle kontrollinud.

Parimate tervitustega
Ly
manny16
Postitusi: 30
Liitunud: Pühapäev 15. Märts 2009, 17:59:03
Asukoht: võiste
Status: Eemal

Postitus Postitas manny16 »

ütlen ausalt,et kuskohast minu vanaema isa sinna mõisakülla tuli,seda ma ei tea.aga vana -vanaisa nimi oli aleksander mustkivi ja ta elas oma perega mõisakülas. ja kahjuks pole enam kelleltki uurida ka ,niiet ainukeseks lootuseks jääb uurida vanu dokumente ja äkki siis saan ka teada kuskohast nad tulid äkki tõesti kusagilt läänemaalt
manny
liisbet
Postitusi: 27
Liitunud: Esmaspäev 26. November 2007, 11:56:11
Asukoht: Stockholm
Status: Eemal

Postitus Postitas liisbet »

Tere taas!

Võid igaks juhuks mulle saata Aleksandri täpse sünniaja, siis saan järgi vaadata, kas mul on midagi ta kohta olemas.

Ly
manny16
Postitusi: 30
Liitunud: Pühapäev 15. Märts 2009, 17:59:03
Asukoht: võiste
Status: Eemal

Postitus Postitas manny16 »

sain teada seda et aleksander mustkivi sündis oktoobris 1886 viljandis ja tal oli 5-6 venda ja 1 õdeühe venna lapsed olid ella ja rein(kaksikud)ja veel oli robert kaevan edasi ja kui midagi veel selgub annan teada
manny
liisbet
Postitusi: 27
Liitunud: Esmaspäev 26. November 2007, 11:56:11
Asukoht: Stockholm
Status: Eemal

Postitus Postitas liisbet »

Tere!

Vaatasin mõlemat Viljandi kogudust ja Pilistveret ka aga ühtkit Aleksander Mustkivi ma ei leidnud. Ilmselt peaks Viljandi perekonnaseisu osakonnast perekirjasid paluma. Seal peaks täpne sünnikoht ja aeg olemas olema.

Parimate tervitustega
Ly
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

liisbet kirjutas:Tere!

Vaatasin mõlemat Viljandi kogudust ja Pilistveret ka aga ühtkit Aleksander Mustkivi ma ei leidnud. Ilmselt peaks Viljandi perekonnaseisu osakonnast perekirjasid paluma. Seal peaks täpne sünnikoht ja aeg olemas olema.

Parimate tervitustega
Ly
Tegelikult kui inimene on sündinud 1880ndatel ja Saagast ei leidnud, siis on tõenäoliselt võimalikud variandid
* otsisite valest kogudusest. Pole Viljandis ristitud.
* tegemist oli hoopis ortodoksiga mitte luterlasega.
* kirikuraamatud on mingil põhjusel RTOs mitte ajalooarhiivis ja seega saagas mitte nähtavad.

Nii, et sellisest aastast Viljandi per. büroost küll midagi ei leia. Nende andmed hakkavad ca. 1924...26 ja kuni tänapäevani.

Miks te arvate, et ta Viljandis sündis?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
manny16
Postitusi: 30
Liitunud: Pühapäev 15. Märts 2009, 17:59:03
Asukoht: võiste
Status: Eemal

Postitus Postitas manny16 »

sest vanaema jutu järgi on tema mõlemad vanemad ,nii aleksander mustkivi kui ka ema anna aur sündimud viljandis.ta rääkis kui me viljandis käisime et talle olla tema vanemad näidanud kus nad väikstena elasid ja siis tundus see meile muidugi õudsena-vaadata maju,kus on keegi kunagi elanud,nüüd annaks selle info eest mis tookord vanaema rääkis ja teadis mida iganes... mõtlesin ise ka õigeusu koguduste peale,sealt pole veel tõesti korralikult uurinud
manny
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

manny16 kirjutas:sest vanaema jutu järgi on tema mõlemad vanemad ,nii aleksander mustkivi kui ka ema anna aur sündimud viljandis.ta rääkis kui me viljandis käisime et talle olla tema vanemad näidanud kus nad väikstena elasid ja siis tundus see meile muidugi õudsena-vaadata maju,kus on keegi kunagi elanud,nüüd annaks selle info eest mis tookord vanaema rääkis ja teadis mida iganes... mõtlesin ise ka õigeusu koguduste peale,sealt pole veel tõesti korralikult uurinud
Aga tehke mõne Aleksandri lapse kohta päring. See jääks siis ilmselt mõne per. büroo ajavahemikku sisse. Seal on kindlasti kirjas, kus vanemad sündinud on ja siis on see juba mitte hüpotees vaid kindel teadmine.
Suuliste pärimustega ongi see häda, et nad võivad anda küll õige suuna, kuid ei pruugi olla väga täpsed. Võib olla oli Viljandi lähedalt hoopiski - näiteks Paistust. Mine tea! Aga proovige päring teha ja vaadake mis infot teile antakse.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
manny16
Postitusi: 30
Liitunud: Pühapäev 15. Märts 2009, 17:59:03
Asukoht: võiste
Status: Eemal

Postitus Postitas manny16 »

üks hea ja armas inimene suunas mind vändrasse ja andis isegi ühe nime mis osutus minu vana vanaisaks,niiet nüüd pean hakkama hoopis vändra ja lelle ümbrust läbi kammima. ja ongi nii,et ära usu juttu vaid vaata paberit,ma oleksin hakanud viljandi ümbrust läbi kammima,aga vändrat poleks küll osanud vaadata..
manny
Vasta

Mine “Pilistvere kihelkond”