Uurin suguvõsa Jaanson

Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Uurin suguvõsa Jaanson

Postitus Postitas Assar »

Kui teil on kokkupuuteid selle suguvõsaga. Palun andke endast teada!

Assar Järvekülg
catza89
Postitusi: 1
Liitunud: Esmaspäev 12. Mai 2008, 18:08:05
Status: Eemal

Postitus Postitas catza89 »

Minu perekonnanimi on samuti Jaanson, isa kaudu.
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Re: Uurin suguvõsa Jaanson

Postitus Postitas Viive Selg »

Assar kirjutas:Kui teil on kokkupuuteid selle suguvõsaga. Palun andke endast teada!

Assar Järvekülg
Tere Assar!

Minul on olemas Marri Selg sündinud 22.12.1828 kes abiellub Jaan Jaansoniga 25.04.1850. Kille Talus

Jaan Jaanson tuleb Leiarro talust Kille. Kas Teie olete neid talusid uurinud?

Parimat

Viive
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Uurin suguvõsa Jaanson

Postitus Postitas Assar »

Viive Selg kirjutas: Minul on olemas Marri Selg sündinud 22.12.1828 kes abiellub Jaan Jaansoniga 25.04.1850. Kille Talus
Jaan Jaanson tuleb Leiarro talust Kille. Kas Teie olete neid talusid uurinud?
Vabandan, et alles nüüd märkan, et minu otsingule on vastatud :oops:
Selline Jaan J. on mul olemas, minu andmetel on ta sündinud 10 V 1822 ja Killel. Lapsed on Reet, Jürri ja Mari. Jürri on Jams nimelisega abiellunud.
Jaani enda vanemad on keskid Jaan ja Reet. Neist rohkem ma midagi ei teagi.

Otseste esivanemate kohta oskan öelda niipalju, et minu esiema Anna Jaanson *2 III 1814 ja suri 15 III 1883. Abiellus ta Johan Mädamürgiga.
Anna vanemad on Jaak ja Ewa. Sünnikandest selgub, et isaks on Orrika Jürri sulane Jaak. Nii raske on midagi leida kui inimesed on "töökoha" järgi kirja pandud. See ju muutus vahelduva eduga. Otsisin abielukandest sobivaid Jaak + Ewa paare Leidsin 9 V 1809, kus Sauga Jani sulane Jaak abiellub Kurrista Jani tütre Ewa´ga. Kas see ka õige on, jumal seda teab. Hingerevisione appi võtta pole veel mõttesse tulnud :idea:

Peale nende tean
Kadri Jaansoni *25 VII 1833 ab. Tönis Weldemann

Kaarl Jaanson *23 XII 1831 Orrika ab. Marri Pori

Johan Jaanson *11 II 1820 ab. Ann Ohtla

Neil kõigil on vanemateks Jaak ja Ewa. Kas ka kõik õed-vennad on, vajab selgitamist.
catza89 kirjutas: Minu perekonnanimi on samuti Jaanson, isa kaudu.


Teiega sooviks küll heameelega veelkord kontakti saada. Kas olete ise juba uurinud seda suguvõsa natuke või kui palju infot on. Võite vastata ka personaalkirjaga.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
anuk
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 01. August 2009, 23:28:08
Status: Eemal

Postitus Postitas anuk »

Minu sugupuus on ka vanavanaema poolt sees Jaansonid. Nimelt minu vanavanavanaisa oli Andres Jaanson. Tal oli 4 last: Marie Jaanson (minu vanavanaema, 1880-1970, abikaasa Johan Kärp, maetud Paistu surnuaeda), Anton Jaanson (1889-1970, poeg Endel), Juhan Jaanson (5 last) ja Mall Jaanson.
Kui juhuslikult need Jaansonid peaks langema kokku sinu poolt uuritavatega, siis oleksin ka ise lisainformatsioonist huvitatud, sest mingid andmed ja nimed mul on, aga kuna on tegu väga kaugelt sugulastega, siis on palju lünkasid, mida oleks vaja täita.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

anuk kirjutas:Minu sugupuus on ka vanavanaema poolt sees Jaansonid. Nimelt minu vanavanavanaisa oli Andres Jaanson. Tal oli 4 last: Marie Jaanson (minu vanavanaema, 1880-1970, abikaasa Johan Kärp, maetud Paistu surnuaeda), Anton Jaanson (1889-1970, poeg Endel), Juhan Jaanson (5 last) ja Mall Jaanson.
Kui juhuslikult need Jaansonid peaks langema kokku sinu poolt uuritavatega, siis oleksin ka ise lisainformatsioonist huvitatud, sest mingid andmed ja nimed mul on, aga kuna on tegu väga kaugelt sugulastega, siis on palju lünkasid, mida oleks vaja täita.
Ega andrese, mingit sünni või muud aega ei tea?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
anuk
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 01. August 2009, 23:28:08
Status: Eemal

Postitus Postitas anuk »

kahjuks ei tea Andresest peale nime midagi muud
Jjaa
Postitusi: 1
Liitunud: Laupäev 29. August 2009, 21:16:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Jjaa »

Minu vanavanavanaisa oli Jaan Jaanson, kellest ma kahjuks ei tea mitte midagi. Tal oli minu teada kuus või seitse poega. Üks poeg (Nikolai Jaanson 1911-1971) vahetas 1937 või 1938 aastal oma nime Kalju Põhjalaks.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Tere eelpool kõnelejad!
Esimese hooga ma midagi sobivat ei leidnud. Kuigi hetkel on vähe vaba aega, püüan mõned asjad saagast üle vaadata - võimalik, et tekib mingi seos. Viljandi ja Paistu ümbruses on päris mitu sellenimelist suguvõsa tegutsenud ja isegi Tarvastu kandist on neid veel täiendavalt sisse rännanud. Seega on andmeid palju ja praegu ei oska kellegagi midagi seostada, kuna nad ka suht tänapäevased on.

Aga püüan võimalikult ruttu vastata :)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Paistu kihelkond”