Weldemann Wildemann

Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Weldemann Wildemann

Postitus Postitas Assar »

Uurin suguvõsa Weldemann. Ise olen selle suguvõsa uurimisel alles algaja. Enda seosed nendega on perekonnanimedeeelsest ajast.

Kui teie suguvõsas on neid nimesid, siis paluks julgelt teavitada. Eriti muidugi kui nendega sugulased olete. Tänan juba ette!
Viimati muutis Assar, Neljapäev 01. Jaanuar 2009, 19:04:01, muudetud 2 korda kokku.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
inga.ligi
Postitusi: 141
Liitunud: Neljapäev 25. August 2005, 20:17:08
Status: Eemal

Postitus Postitas inga.ligi »

Minu esiemade hulka kuulub Kadri Märdi tütar Weldemann s. 25.08.1850 Schloss Fellin,Pesti talu.
Kui see liin huvi pakub,siis võtke kontakti.
terv.Inga Ligi
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Saatsin privaatsõnumi 8)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Tundub nõnda, et selle nime võib kirjutada ka Wildemann.

Oodatud ka kõik selle nimekuju tundjad ning teadjad.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Postitus Postitas MartV »

Head uut aastat!

Kadri Juhani t Veldemann, pärit Viljandi vallast Kuusikult ning Peet Käsebier, abiellunud 1890 Suure-Jaanis:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1287.1.271:113
Tean pisut ka nende järglastest. Võta ühendust, kui huvi pakuvad

Mart Varvas
inga.ligi
Postitusi: 141
Liitunud: Neljapäev 25. August 2005, 20:17:08
Status: Eemal

Postitus Postitas inga.ligi »

Ma vaidlen vastu - Wildemann on Viljandi kihelkonnas eraldi nimi ja ka mitte koik Weldemannid ei ole minu andmeil omavahel sugulased voi vähemalt ei ole seda võimalik tõestada.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

inga.ligi kirjutas:Ma vaidlen vastu - Wildemann on Viljandi kihelkonnas eraldi nimi ja ka mitte koik Weldemannid ei ole minu andmeil omavahel sugulased voi vähemalt ei ole seda võimalik tõestada.
Sirvisin personaalraamatuid ja leidsin, et mingi suguharu oli olnud algselt Weldemann siis paar põlvkonda vahepealt Wildemannid ning see järel vähemalt osad esinesid edasi Weldemanni nime all.

See tundub tüüpiline probleem olema - vähemalt Viljandi kandis. Üks osa Järvekülgi on muutunud mingil segasel põhjusel Järv´ks Viljandi kandis. Samal ajal on see nimi ka iseseisvalt pandud hoopis kolmandale suguharule, kellega sugulust hetkel ei tunneta.

Nii palju kui uurinud olen ei saa tõesti välistada võimalust, et kõik Weldemannid suguluses pole, aga seda ma pole ju väitnudki 8)
Samas kui selline mutatsioon ja remutatsioon nime osas tõesti aset on leidnud, poleks paha ju ka Wildemannidest teadjatega koostööd teha.

Hetkel kahjuks kodust ära, ei saa konkreetsemaid andmeid esitada.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
inga.ligi
Postitusi: 141
Liitunud: Neljapäev 25. August 2005, 20:17:08
Status: Eemal

Postitus Postitas inga.ligi »

Okei,nõus -koostööd võib tõepoolest kõigiga teha.
Ja selle nimede "muutumisega" Viljandimaal olen ma ka varem tõepoolest kokku puutunud - nimelt kui Veldemann on minu poolt uuritav naisliini nimi,siis meesliini poolt on see Palu - ja variatsioonid on Pallo,Pallu,Palo ja Palu.
Saatsin ka privaatsõnumi.
Ooni.Metsik
Postitusi: 2
Liitunud: Laupäev 13. Veebruar 2010, 00:48:02
Status: Eemal

Re: Weldemann Wildemann

Postitus Postitas Ooni.Metsik »

Hei!

Ka minu kauged sugulased on Weldemannid, Viljandis Rüütle ja Vaba majapidamistes (või kuidas neid nimetadagi, olen ka ise rohkem kui algaja)

http://www.geni.com/profile/index/60000 ... b/overview" onclick="window.open(this.href);return false; ja sealt edasi "View Tree"
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Weldemann Wildemann

Postitus Postitas Assar »

Seal pole sellist valikut. Avaneb Liisa Lillaku profiil. Ilmselt pole see avalik profiil
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
tiiujaan
Postitusi: 29
Liitunud: Teisipäev 19. Jaanuar 2010, 00:10:01
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Re: Weldemann Wildemann

Postitus Postitas tiiujaan »

Palju aega on mööda läinud, aga esivanemate teema ju ei aegu. Küllap teate juba kõike mida soovite. Ooni viidatud Liisa Lillak on Jaak Veldemanni (sünd. September 5, 1846) tütar. Näen seda puud genis, sest olen ka ise selle pere liige. Jaak oli minu vanavanavanaema Ewa Mänd vend. Nende isa oli ka Jaak Veldemann sünd. 14. dets 1811.
Tervitades Tiiu
Vasta

Mine “Viljandi linn ja kihelkond”