Kindel, Leimann, Pärlin.

Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Kindel, Leimann, Pärlin.

Postitus Postitas Assar »

Palun andke teada, kes te neid suguvõsasid uurite. Mingi hetk on nad olnud viljandis tegevad. Kindalsti nii 1870 ja hiljem. Igasugune informatsioon on teretulnud!

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Viimati muutis Assar, Reede 21. September 2007, 19:29:09, muudetud 1 kord kokku.
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Eike Riis »

Pärlineid on hulganisti Torma koguduse all, mõnes muus koguduses ka - vt viited Saaga nimeregistri otsingust.

Mul endal on andmebaasis üks Gottlieb Pärlin (*?), kes on 1892.a Torma kirikus laulatatud Maria Kikkeristiga (*1866), kuid rohkem andmeid mul praegu ei ole. Igasugune info selle perekonna kohta on teretulnud (uurin Kikkeriste/Kikeriste).
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Need Pärlini nimelised on mul järglaskonna uuringus vastu tulnud. See tähendab, et kas nad just Tormast või mujalt pärit on, ma ei tea. Nii põhjalikult need nimed mind ei huvita ka, kui just see info mulle niisama pihku ei jää. Ma tean, et mingi hetk on keegi sellenimeline olnud Viljandis või selle lähedal ning seal pere loonud. See võis olla ca 1880 ... 1895. Siis võis see inimene olla juba naisevõtueas. Samal ajal ka need teised nimed. Mis neist hiljem sai ma ei tea. Keegi mäletab, et keegi neist jäi mingis sõjas kadunuks. Aga võite ju oma andmed selle pilguga üle vaadata, et mida nad 19 sajandi viimastel kümnenditel tegid. Äkki oleks sellest abi, sest minu teadmised on väga lünklikud, kuigi nad võiksid olla suht lähedalt sugulased. Kas te muidu Järveküljed vaatasite üle?

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Eike Riis »

Pannes Google otsingusse korraga sõnad Pärlin ja Viljandi võite vist mingitele jälgedele jõuda. Muu hulgas on seal kirjas "ASi Pärlin juhatuse esimees Enno Pärlin".
Telefoninumbritest (www.1182.ee) võiksid olla huvitavad: Pärlin, Elvi - Võhma, Kalevi 1, tel 437 7412 (Elion) ja Pärlin, Elvi -Võhma, mob 5661 8688 (Elisa).
Nii et soovin edu! Ma ise rohkem Pärlinitest ei huvituks, kui see eelmises kirjas nimetatud Gottlieb Pärlini perekond ja tema järglased, kuid nende saatuse kohta mul praegu andmeid ei ole.

Oma Järvesonidegagi pole olnud aega tegelda, rääkimata siis muudest Järve...-dest.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

suure tänud kõige pealt!
Minul oli nüüd mahti ja uurisin neid järvi igasuguseid. Hingerevisionisid vaadates selgus, et Järvekülgedel ja järvesonidel on kindlasti ühine tüvi. Seega oleme sugulased Järvesonide esiisa Käriko johann on Järvekülgede esiisa Käriko Jaagu vend. Nende isaks on Käriko Tomas või Thomas. 1834 aasta revisionis oli, aga käriko talu peremeheks saanud hoopis keegi Raba nimeline. Kes see siis veel on? Kas ka sugulane? Samas elas taludes ka Järv nimelisi. Asi on päris huvitav.

Loodan, et huvitav teilegi:
Assar Järvekülg
kristiina.mikk
Postitusi: 6
Liitunud: Teisipäev 11. Märts 2008, 17:23:03
Status: Eemal

Postitus Postitas kristiina.mikk »

Leidsin oma vana-vanaemale adresseeritud pruutpaari foto kirjaga "kallis sugulane saadan sulle end koos oma abikaasaga"; sinna lisatud kommentaar Leimanid. Kahjuks ei tea aastat mil foto tehtud, kuid loogiliselt võttes võib see olla vahemikus 1909-1940. Kui teid foto huvitab, palun võtke ühendust, soovin ka ise teada kes võib olla see sugulane pildilt.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Minu kokkupuude on nimetatutega järgmine:

Esiisa Hans Järvekülg 1837 - 1887
1ab. ... Marri
1. Märt *1863 Käriko

2. ab 1873 Narvas Lisa Unt * ca 1847 Pajusi vald
1. Martin 1874 Kreenholm - 1928 (Ann Patune)
2. Jürri 1876 Kreenholm - 1959 (Ann Mädamürk)
3. Maria *1883 Kattila (Ingerimaal enne Kingiseppa vist), surmaaega ei tea, küll aga tean hauda Viljandis - paraku on vaid markeeringuta rist. (ab. Mart Kindel)

3. ab. 1885 Viljandis Kadri Vares *1851

1. Anna *1886 Viljandis, teistel andmetel Jamburgis. Tema OLEVAT olnud 2 korda abielus. Esimene kord kellegi ... Pärlin´ga, neil OLEVAT sündinud tütar Jolanda. Tollest ei tea ma midagi. Teine abielu oli ... Leimann nimelisega. Nende järeltulijaist ka midagi ei tea.

Martini ja Jürri saatuste kohta on mul väga hea ülevaade, küll aga puudub kõigi ülejäänute kohta mingisugunegi selgus. Näiteks sain ma A. Musta "Eestlaste perekonnaloo allikad" lk. 191 teada, et siinne pereisa (minu esiisa) Hans Järvekülg on olnud tööline Narva vabrikus (kahjuks autoril endal selle kohta rohkem andmeid polnud). A. Must oletab, et on vähetõenäoline nagu Hans järvekülg pärast 5 aastat Narvas töötamist oleks paariks aastaks koju tagasi pöördunud. Selle kohta ma midagi öelda ei oska, aga lõplikult ta ära ei kolinudki. Tema haud on Viljandi vanal kalmistul veel alles.
Huvitav on aga see, et üks tütar on Kattilas sündinud, mis jääb juba Narvast kaugemale ja poeg Jürri on algkoolis käinud Viiburis!!? Pere on tagasipöördunud Viljandisse.
Oleks huvitav teada midagi Anna, Märdi või Maria järeltuilijate kohta, kes tegelikult ju väga lähedalt sugulased on. Ei jõuaks ära tänada kui keegi oskab minu andmeid täiendada, täpsustada jne.
Võib olla tuleb mõni nimi kellegile tuttav ette :)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Viljandimaa üldküsimused”