Pilistvere ja Suur-Pujat

Vasta
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Pilistvere ja Suur-Pujat

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Tundub, et iga uurimine jõuab kunagi Pilistvere kihelkonda välja :)

Küsimus - Pilistvere meetrikas viide sellisele kohale nagu Suur-Pujat: Saaga EAA.3144.2.14:308 (... Peti Maddise t Kreet Suur-Pujat).

Kas see võiks olla Põltsamaa - Adavere - Puiatu küla? Otseselt sellist "Suur-Pujat" või "Gross-Pujat" kohanime ette ei jäänud; samas on see Adavere oma üsna sobivalt lähedal. Pilistvere - Eistvere - Puiatu (mis samalähedal) ei näi sobima, seal pole ühtegi sobivat "Peti" või sarnase nimega talukohta. Viljandi - Kõpu - Puiatu jääb pisut kaugele ja ka seal pole sobivat rahvast.

Adavere Puiatus on Pedi Maddis täiesti olemas (isegi peaaegu kaks), ehkki Kreet saaks olla vaid Pedi Maddise p Jürri tütar Gröth. Huvitav, kas seda (võimalikku isa nimega eksimist) võib kirjapanija veaks lugeda? Ma alles alustasin Pilistverega ja esialgu tundub, et paralleelseid materjale on ka na vähevõitu.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
tilulilu
Postitusi: 431
Liitunud: Pühapäev 09. Jaanuar 2011, 21:38:01
Status: Eemal

Re: Pilistvere ja Suur-Pujat

Postitus Postitas tilulilu »

Tundub küll, sest siin on kirjas Krõth, dessen Frau aus Addafer Saaga EAA.1865.3.221/5:16?243,863,2335,103,0

Airi
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Pilistvere ja Suur-Pujat

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Ahh, tänan!, kuidas see mul küll kahe silma vahele jäi :( Siis olen ma ikka õigel teel :)
Huvitav ikka, miks ta Suur-Pujat on; peab vist vanu kaarte põhjalikult kaevama - kuskil võiks se ju otse kirjas olla.

Ja ma ühest revsijonist leidsin ka vihje, et Greth olla Jürri tütar - seega on laulatuse kirjapanija suure tõenäosusega veidi vigase kande kirjutanud. Ikka juhtub.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Vasta

Mine “Viljandimaa üldküsimused”